21.9 C
Tehran
جمعه, 29 شهریور , 1398

سیاه‌بازی آمریکا و شروط ۱۲گانه برای جمهوری اسلامی

جمشید عنبرستانی – ملت ایران اگر ازادی خود از چنگال حکومت بی‌وجدان، بی‌ارزش و غارتگر جمهوری اسلامی را  به غیر از خود و از بیگانگان طلب کند هیچگاه به آزادی نخواهد رسید و همواره نکبت و فلاکت را مانند سایه‌ای ترسناک به دنبال خود خواهد  داشت.

انتظار حمله‌ی آمریکا به ایران یا سازش‌های احتمالی آشکار یا نهان، نباید خللی در عزم و اراده مردم ایران برای در هم شکستن این حکومت «فاسد و انگل» ایجاد کند. آزادی هم بهایی دارد که برای داشتن و به دست آوردنش باید پرداخت.

تئوریسین‌ها و سیاستمداران کشورها و دولت‌های متمدن و پیشرفته‌ی اروپایی (انگلیس و فرانسه) و حامی دمکراسی و حقوق بشر، با حفظ و حراست از ارزش‌ها و الگوهای فریبنده‌ی تمدن غربی قصد دارند چهره‌ی واقعی خود را که آلوده به مقاصد استعماری و استثماریست  بپوشانند. آمریکا بزرگترین کشور آزاد و دمکرات و اولین ابرقدرت نظامی و اقتصادی جهان به همراه متحدین اروپایی و استعمارگر خود ادعای رهبری جهان را دارند و برای رسیدن به اهداف خود که غالبا در رابطه با کشورهای ثروتمند جهان سوم است و غارت ثروت و منابع طبیعی این کشورها، به هیچ قاعده و قانون بین‌المللی پایبند نیستند بلکه قوانین خاص و مافیایی خود را دارند. اینها استقلال کشورها را مانعی برای پیشبرد اهداف خود می‌بینند و اگر لازم بدانند و منافعشان ایجاب کند لشکرکشی نظامی هم می‌کنند.

اروپا و امریکا در سال ۵۷ برای ساقط کردن حکومت پادشاهی ایران به توافق و تفاهم رسیدند. کشوری که از متحدین نزدیک آمریکا و از زمره کشورهای قدرتمند، قابل احترام و در حال توسعه جهان به شمار می‌رفت. پادشاه ایران را به موجب اینکه در حال بستن درهای غارت و چپاول آنان از سرمایه‌های ملی ایران بود به تبعید و فروپاشی حکومت پادشاهی محکوم کردند.

جمهوری اسلامی در طول عمر چهل ساله‌ی خود موتور تولید کار و ثروت برای اقتصاد اروپا و آمریکا بوده و بهترین خدمت را هم به کشور اسراییل کرد.

تهدیدات جمهوری اسلامی باعث شد اعراب خود را با دریایی از سلاح‌های آمریکایی مجهز کنند و اسراییل با امضای آقای ترامپ مالک بلندی‌های جولان شود. لشکرکشی آمریکا به خلیج فارس برای ترساندن آخوندها یک سیاه‌بازی و سر کار گذاشتن افکار عمومی جهان است و مذاکره با ایران برای عقد قرارداد جدید برجام و دوازده شرط آمریکا برای رام کردن و مهار جمهوری کلاهبردار اسلامی فقط در حد یک جوک بی‌مزه است. حضور نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز پشتیبانی از ناتوی عربی در صورت حمله به ایران است و آمریکا به هیچ عنوان درگیر اصلی جنگ احتمالی نخواهد بود. شاید سناریوی آمریکا به راه انداختن جنگی به مراتب مخرب‌تر از جنگ هشت ساله ایران و عراق اما در مدت زمانی کوتاه‌تر باشد.با تخریب زیرساخت‌های اقتصادی و نظامی طرفین درگیر، موتور تولید کار و ثروت در آمریکا با سرعت هر تمامتر در چرخش خواهد بود. اروپاییان اما از وضعیت و شرایط قبل از تحریم دوباره جمهوری اسلامی راضی بودند و منافع‌شان تامین بود و در صورت بروز جنگ خود را وارد معرکه نخواهند کرد. روسیه و پوتین  فرصت‌طلب هم  طبق معمول از آب گل‌آلود ماهی خواهند گرفت و به ریش آخوندها خواهند خندید.

اگر ملت ایران یک‌بار برای همیشه مصمم برای جمع کردن بساط روضه‌خوان‌ها و اراذل و اوباش پاسدار و بسیجی اقدامی نکند در گردابی که آمریکایی‌ها در حال ایجادش هستند غرق خواهند شد و کشور ایران مانند فرش بهارستان تکه تکه خواهد شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

محمود دولت‌آبادی؛ «وقتی یوسف شرافت بفروختی»

cafeliberal

شکایت وزارت نفت از دو نماینده مجلس شورای اسلامی به اتهام افترا و نشر اکاذیب 

cafeliberal

به دستور ترامپ سرویس‌های اطلاعاتی با دادستان در پرونده روسیه همکاری می‌کنند

cafeliberal

مطبوعات ایران در "باتلاق بحران کاغذ" گرفتار آمده است

cafeliberal

ایران یک نیروی بسیجی تماما سوری را تشکیل می‌دهد

Jahan

«حکومت ایران مشروعیت خود را از دست داده، اما کسی خواهان انقلاب نیست»

cafeliberal