2.1 C
تهران
چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸

شاهزاده رضا پهلوی: برای حفاظت و حراست از آب و خاک و منافع ملی به پا خیزید و نمایندگان مجلس را وادار به دفاع از حقوق خود کنید!

شاهزاده رضا پهلوی، جمعه‌شب ۱۱ مرداد ۱۳۹۸، در بیانیه‎ای با اشاره به واگذاری سهم ایران از دریای خزر (کاسپین) از مردم خواست برای پاسداری از منافع ملی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را وادار به دفاع از حقوق خود کنند.

متن این بیانیه که از طریق اینستاگرام و کانال تلگرامی رسمی رضا پهلوی منتشر شد به این شرح است:

«هم‌میهنانم،
حدود یک سال قبل (۲۳ مردادماه ۱۳۹۷) در بیانیه‌ای در خصوص «کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر» یادآور شدم که پاسداری از منافع ملی، از موضع ضعف و در چارچوب سیاست‌های بحران‌زا و بحران‌زی فرقه تبهکار حاکم بر ایران ممکن نیست.

در آن بیانیه تاکید کردم که جمهوری اسلامی در تاریخ چهل‌ساله خود به قراردادهای ننگین و شرایط تحمیل‌شده از سوی فرصت‌طلبان استعمارگر تن داده که متاسفانه، تاوان سنگین آن را ملت ایران و آب و خاک این سرزمین می‌دهد.

جای تعجب نیست که مجلسی که باید متشکل از نمایندگان واقعی مردم باشد، به دلیل ماهیت فرمایشی و غیرآزاد انتخابات در جمهوری اسلامی، به جای دفاع از حقوق مردم، در برابر فاجعه‌‌‌ی بزرگ واگذاری خزر (کاسپین) سکوت کرده است.

هم‌میهنانم،
اکنون بجاست که خود برای حفاظت و حراست از آب و خاک و منافع ملی به پا خیزید و مصمم و یک‌صدا، نشستگان بر کرسی نمایندگی مجلس را وادار به دفاع از حقوق خود کنید و بدین‌ ترتیب از تکرار و تداوم حوادث شوم تاریخی جلوگیری نمایید.

بدانیم که تنها راه پیروزی، اتحاد و همدلی است.
پاینده ایران از خزر تا خلیج فارس
رضا پهلوی»

گروهی از فعالان سیاسی و اجتماعی با همراهی ایرانیان میهن‌دوست در داخل و خارج از کشور در روزهای اخیر برای اعتراض به واگذاری سهم ایران از دریای خزر (کاسپین) فراخوان داده‌اند. کاربران در شبکه‎های اجتماعی با هشتگ «#برای_کاسپین_بپاخیز» و همچنین «CaspianSeaSellOut#» دیدگاه‎های خود را در مورد به حراج گذاشتن حق ایران از این بزرگترین دریاچه جهان، به ویژه زیاده‎خواهی و فرصت‌طلبی روسیه به اشتراک می‎گذارند.

در این فراخوان آمده است که در اعتراض به طرح ننگین واگذاری دریای خزر به روسیه، روز شنبه ۱۲ مرداد ۹۸، در مقابل مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان تجمع برگزار می‎شود.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی به قید وثیقه از زندان اوین آزاد شد

cafeliberal

بعد از تحریم چه بر سر ظریف می آید؟

Jahan

گروه های ترور فلسطینی روز گذشته (آدینه) به اغتشاشات هفتگی در خط مرزی غزه با اسرائیل ادامه دادند

cafeliberal

صدور احکام سنگین برای متهمان پرونده اعتراضات کارگری هفت تپه؛ اسماعیل بخشی به ۱۴ سال زندان محکوم شد

cafeliberal

ترامپ: به من زنگ بزنید! آماده یک توافق منصفانه هستیم

cafeliberal

اعتصاب غذای فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی در سلول‌های انفرادی زندان اوین

cafeliberal
ajax-loader