13.5 C
Tehran
شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۸

شاهزاده رضا پهلوی به رسانه اسرائیلی: «هنگامی که در ایران دموکراسی برقرار شود، مناسبات با اسرائیل از سرگرفته خواهد شد»

شاهزاده رضا پهلوی در گفتگو با یک سامانه خبری اسرائیلی می گوید که ملت ایران هیچ ستیزی با اسرائیل ندارد و  هنگامی که این رژیم برافتد، دوستی ایران با اسرائیل نیز از سر گرفته خواهد شد.

سامانه خبری “وای نت” که این گفتگو را انجام داد، در آغاز گزارش خود چنین نوشت: «در همان حال که در حکومت اسلامی ایران در چهلمین سالگرد انقلابشان پرچم اسرائیل را به آتش می کشند، فرزند شاه مخلوع ایران در یک مصاحبه کم سابقه با یک رسانه اسرائیلی، گفت که در ایران آینده  که در آن دموکراسی برقرار خواهد شد، من این امر را به چشم می بینم که دوستی بین ایران و اسرائیل دوباره برقرار خواهد گشت.

به نوشته وای نت، شاهزاده رضا پهلوی در بخش دیگری از  سخنان خود گفت که پدرش از ایران نگریخت، بلکه کشور را به طور موقت ترک کرده بود.

در مورد ماهیت رژیمی که در آینده در ایران برقرار خواهد شد، شاهزاده رضا پهلوی گفت که از دیدگاه او، یکی از گزینه ها می تواند حکومت پادشاهی باشد.

در تظاهرات یک سال اخیر در ایران، شمار زیادی از مردم در شعارهای خود از شاهزاده رضا پهلوی دعوت می کردند که با ایران باز گردد. همچنین در تظاهرات ایران، بارها شعار “رضا شاه، روحت شاد” از زبان مردم شنیده شد.

منابع خبری رادیو پیام اسرائیل در ایران، هفته پیش خبر داده بودند که سپاه سایبری حکومت ایران، وابسته به سپاه پاسداران، به اقدامات اطلاعاتی گسترده ای در داخل و خارج ایران دست زده تا طرفداران شاهزاده رضا پهلوی را شناسایی کند، تا شاید بتواند از ادامه فعالیت آنان جلوگیری نماید.

به گفته آشنایان امور ایران، در حال حاضر یگانه شخصیت سیاسی ایرانی که برای به دست گرفتن رهبری کشور در آینده، از حمایت گسترده در داخل ایران برخوردار می باشد، شاهزاده رضا پهلوی است.

شاهزاده رضا پهلوی در مصاحبه با سامانه خبری اسرائیلی، از دوران شکوفایی همکاری بین ایران و اسرائیل سخن گفت و ابراز اطمینان کرد که پس از برافتادن رژیم کنونی، آن دوستی سنتی به حال پیشین خود باز خواهد گشت.

در پاسخ به این پرسش که برای تغییر رژیم در ایران به چه شیوه ای باید روی آورد، شاهزاده رضا پهلوی گفت که او در اقدامات اعتراضی، توسل به خشونت را مردود می داند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

در جست و جوی سوسیالیسم مارکس و اگزیستانسیالیسم سارتر در قرآن!؛ ف. م. سخن

root_d7p3qva9

هشدار کاخ سفید به اروپا درباره کانال مالی با ایران

cafeliberal

مجتبی واحدی | خودفریبی یا مردم‌فریبی خامنه‌ای؟

cafeliberal

افتتاح پروژه‌های آبی که زیر‌ آب می‌روند؟! (+عکس، ویدئو)

cafeliberal

چرا ائتلاف چپ و اسلامگرایی از ترامپ متنفر است؟

cafeliberal

رئیس مجلس ایران به چین رفت پس از او ولیعهد عربستان نیز وارد پکن شد

cafeliberal