3.6 C
تهران
چهارشنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۸

شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق به اتهام فساد اقتصادی بازداشت و روانه زندان شد

خبرگزاری میزان به نقل از یک منبع آگاه اعلام کردند شبنم نعمت‌زاده دختر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق دولت روحانی به دلیل فساد اقتصادی بازداشت شده است.

شبنم نعمت‌زاده

بر اساس این گزارش‌ خبرگزاری قوه قضاییه شبنم نعمت‌زاده با اتهاماتی چون انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع روبرو شده است.

این منبع آگاه به خبرگزاری میزان گفته است که برای شبنم نعمت‌زاده قرار وثیقه صادر شده بود اما «این قرار به قرار بازداشت موقت تبدیل گردید و روانه زندان شد.»

همچنین قاضی مسعودی مقام که قاضی دادگاه ویژه تخلفات اقتصادی و مسئول پرونده شبنم نعمت‌زاده گفته که جلسه رسیدگی به پرونده دختر وزیر سابق روحانی صبح روز دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

موضوع «انحصار دارو» از مدت‌ها پیش درباره شبنم نعمت‌زاده مطرح بوده است. امردادماه سال گذشته خبر کشف انبار دارو در استان البرز مبنی بر اینکه داروهای احتکار شده در این انبار پنج میلیارد تومان ارزش دارد، توجه بسیاری را به سوی شبنم نعمت‌زاده جلب کرد. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفته بود این انبار دارو متعلق به یکی از وزرای دولت یازدهم است!

آنچه موضوع کشف این انبار را قابل توجه کرد این بود که اعلام شد تعداد زیادی از این داروها تاریخ مصرف گذشته و اغلب این داروها جزو داروهای عمومی و مکمل‌ها بوده است.

پرونده دیگری از دزدسالاران: انبار داروهای قاچاق متعلق به دختر نعمت‌زاده است؟

شبنم نعمت‌زاده یکی از دو دختر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت است. او و خواهرش زینب، از جمله آقازاده‌های رانت‌خواری معرفی می‌شوند که با تکیه بر قدرت سیاسی پدرشان با زد و بند پول زیادی را به جیب زده‌اند. در ابتدای آغاز به کار دولت نخست حسن روحانی وبسایت جهان نیوز به نقل از محمدرضا نعمت‌زاده ثروت او را ۹۳۰ میلیارد تومان و درآمد روزانه او را ۳۶میلیون و چهارصد هزارتومان اعلام کرد.

شبنم نعمت‌زاده از واردکنندگان اصلی دارو به کشور است و در حال حاضر عضو هیئت مدیره اتحادیه واردکنندگان مکمل‌های غذایی، رژیمی، ویتامینی و گیاهی ایران است.

گزارش‌های دیگر نشان می‌دهد او مدیرعامل شرکت «رسا فارمد» است؛ شرکتی که در زمینه مواد غذایی، حیوانی، نباتی، آشامیدنی، محصولات وابسته، نباتات و حیوانات زنده، مواد شیمیایی، پلاستیک، دارویی و محصولات مربوطه فعالیت می‌کند. شرکت «پخش رسا» از دیگر شرکت‌های متعلق به شبنم نعمت‌زاده است که بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان بدهی به شبکه دارویی کشور دارد.

دختر نعمت‌زاده درگیر پرونده قضایی: بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان بدهی به شبکه دارویی کشور

اما خبرهای تخلفات شبنم نعمت‎زاده تنها به بدهی‌های وی به شبکه دارویی کشور و واردات داروهای تاریخ‌گذشته و انبار آنها خلاصه نمی‌شود. او ویلایی در لواسان ساخته که اسفندماه گذشته خبرگزاری قوه قضاییه خبر داد که با دستور رئیس قضایی لواسانات، بخشی از این ویلا تخریب شده است.

چند دیوار این ویلا که به گفته عزت‌الله چراغی معاون عمرانی شهرداری لواسان «حدود هزار و ۱۲ متر» تخلف دارد، در حالی تخریب شد که شبنم نعمت‌زاده از ورود خبرنگاران به این ویلا در زمان تخریب جلوگیری کرد.

تخریب نمایشی ویلای دختر وزیر سابق: جلوگیری از ورود خبرنگاران به داخل ساختمان!

از سوی دیگر یاشار سلطانی روزنامه‌نگار در توئیتر خود نوشته است: «شبنم نعمت‌زاده در سال ۹۶ از بانک سینا شعبه شرق تهران یک میلیارد تومان وام، آنهم با وثیقه چک و سفته، دریافت کرده است.»

یاشار سلطانی افزوده است: «این وام‌ها توسط خلیل اله مهرابی مدیر وقت منطقه شرق تهران بانک سینا و مسعود صحیحی نمینی معاون وقت همان منطقه واگذار شده است. تعداد این وام‌ها که به این صورت به شبنم واگذار شده محدود به بانک سینا نیست و در سایر بانک ها نیز وام‌های مشابه با وثیقه چک و سفته به او اعطا شده است.»

این خبرها نشان می‌دهد شبنم نعمت‌زاده از طریق پدرش محمدرضا نعمت‌زاده که هم رئیس ستاد انتخابات حسن روحانی در کارزار انتخاباتی یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری بود و هم به وزارت صنعت، معدن و تجارت رسید، از چه راهی توانسته به چنین رانتی دست یابد! این ادعا درباره بسیاری دیگر از مقامات نظام و فرزندان آنها به اشکال مختلف صادق است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ایران و ادعای دفع حمله سایبری

cafeliberal

قاچاق پیاز توسط سپاه پاسداران به عراق ! +فیلم

Jahan

بنیاد شهید گفت ما پرونده پسر شما را به خاطر بهایی بودنش بسته‌ایم

cafeliberal

گاهی اختلاس‌گر، گاهی معتمد نظام؛ زنوزی بازیچه سپاه و صداوسیما

cafeliberal

واکنش فیروز نادری، به رویت ماه با تراز توسط یک روحانی!

cafeliberal

برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ در دورانی به شدت ناامن

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader