1.4 C
تهران
شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸

شروع بازداشت‌های گسترده مردم لردگان و روستاهای اطراف آن

از روز سه شنبه ۱۶ مهرماه دستگیریهای گسترده مردم لردگان و روستاهای اطراف آن شروع شده است. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام نیروهای امنیتی در لردگان و روستاهای اطراف آن شروع به دستگیری های گسترده مردم و جوانان کرده‌اند.
عوامل حکومتی از روی فیلم های پخش شده اعتراضات مردم در اینترنت آنها را شناسایی کرده و اقدام به بازداشت آنها می‌کند.
مأمورین و عوامل اطلاعاتی هر روز به روستایی میروند و کسانی که در لردگان در تظاهرات بودند را شناسایی کرده و دستگیر می‌کنند.
این دستگیریهای گسترده از روز سه‌شنبه ۱۶ مهر ماه آغاز شده است. روز پنجشنبه ۱۸ مهر ماه، اهالی روستای مونجرمویی را دستگیر کردند. روز چهارشنبه ۱۷ مهر هم در لردگان شماری را بازداشت کردند.
هنوز از آمار و محل دقیق دستگیرشدگان اطلاعی در دست نیست. اما گزارشها حاکی است که دستگیریهای گسترده‌ای صورت گرفته است.

مردم و جوانان خشمگین لردگان روز شنبه ۱۳ مهرماه ۹۸ در پی سرکوب مردم و حمله وحشیانه نیروی انتظامی به مردم اقدام به آتش زدن دفتر امام جمعه این شهر زدند. آنها همچنین به سمت فرمانداری لردگان رفته و ساختمان فرمانداری را به آتش کشیدند.

جوانان شجاع لردگان خیابانها را نیز به آتش کشیده و با پنجر کردن خودروهای یگان ویژه ماشین‌های آنها را از کار انداختند.

گفتنی است که مدتی پیش در نتیجه بکار گرفتن سرنگ های آلوده از سوی شبکه بهداشت، شماری از مردم روستای چنار محمودی به بیماری ایدز مبتلا شدند.
گفته می شود در روستاهای دیگر نیز این اتفاق افتاده است. عوامل حکومتی در شهرستان لردگان اشکال را به گردن یکدیگر می‌اندازند. و در نهایت هم مقصر را مسئول بهداشت روستا عنوان کردند.

بنا به گفته یکی از اهالی: «مردم روستای چنار محمود همه اش کارشان شده گریه وزاری خیلی ترسیده اند کسی هم از ترس اینکه مبتلا به این بیماری باشد دیگر حاضر به آزمایش نمیشود از هر خانواده ای ۲ الی ۳ نفر مبتلا شده اند. هرکی هم رفته آزمایش مثبت بوده. بهمین خاطر ترسیده اند آخر کسی نیست از این رژیم بپرسه بچه ۹ ساله کجایش قند خون یا چربی خون دارد که آمده اید آزمایش بکنید که بیچاره را با امپول ویروسی به ایدز مبتلا کرده اید».

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

آفریدگاری گم‌نام‌تر از آفریده‌اش

cafeliberal

زندانی سیاسی سعید ماسوری – جوانه ها

cafeliberal

واکنش وزارت خارجه فرانسه چند روز پس از بازداشت روح‌الله زم

cafeliberal

اطلاعیه سخنگوی ۱۴ کنشگر سیاسی و مدنی در داخل کشور

cafeliberal

علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی شد

cafeliberal

در نقد اتهامات مطرح شده توسط رضا علیجانی و سهم خواهی بیشتر

cafeliberal
ajax-loader