9.9 C
Tehran
چهارشنبه, 20 آذر , 1398

شرکت احتمالی شهردار سابق نیویورک در انتخابات ریاست جمهوری

مایکل بلومبرگ، شهردار پیشین نیویورک و نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا
مایکل بلومبرگ، شهردار پیشین نیویورک و نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

میلیادر مشهور آمریکایی و شهردار سابق نیویورک که سال گذشته برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۲۰ ابراز تمایل کرد و بعد منصرف شد، ظاهرا قصد دارد به جمع نامزدان حزب دموکرات برای انتخاب رقیب نهایی دونالد ترامپ بپیوندند.

نشریه نیویورک‌ تایمز پنج‌شنبه هفتم نوامبر (۱۶ آبان) به نقل از منابع مطلع نوشت که مایکل بلومبرگ قصد دارد با ثبت نام در ایالت آلاباما وارد کارزار مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شود.

در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ نیز زمزمه نامزدی بلومبرگ، که مالک یک غول رسانه‌ای به همین نام است، به گوش می‌رسید اما او ترجیح داد که وارد این کارزار نشود.

این سرمایه‌دار ۷۷ ساله از سال‌ها پیش از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ به شمار می‌رود و سال ۲۰۱۶ کارزار انتخاباتی او را فریبکارانه‌ترین کارزار تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خوانده بود.

شهردار پیشین نیویورک ماه مارس امسال، چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده، دونالد  ترامپ را فردی خطرناک برای آمریکا توصیف کرده بود.

او گفته بود اطمینان دارد که قادر به شکست ترامپ خواهد بود اما قصد ندارد وارد رقابت‌های انتخاباتی شود زیرا تعداد نامزدان حزب دموکرات بسیار زیاد است.

آن گونه که روزنامه نیویورک تایمز نوشته بلومبرگ ظاهرا نظر خود را تغییر داده و با جدیت مشغول فراهم کردن زمینه شرکت در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۲۰ است.

نیویورک تایمز با استناد به افرادی که از برنامه‌های انتخاباتی بلومبرگ آگاه هستند اما نامشان ذکر نشده نوشته که او قصد دارد همین هفته به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند.

این منابع گفته‌اند گرچه شهردار سابق نیویورک از چند هفته پیش مشغول فراهم کردن مقدمات نامزدی خود در انتخابات آینده است اما هنوز تصمیم نهایی را نگرفته است.

نگرانی از ضعف رقیبان ترامپ

نیویورک تایمز به نقل از هاوارد ولفسون، یکی از مشاوران بلومبرگ می‌گوید او نگران است که هیچ یک از نامزدان حزب دموکرات توان شکست دادن دونالد ترامپ در سال ۲۰۲۰ را نداشته باشند.

ولفسون گفته رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده مایکل بلومبرگ را “تهدیدی بی‌مانند برای ملت” ارزیابی می‌کند.

بلومبرگ از ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ شهردار نیویورک بود و در حال حاضر یکی از ثروتمندترین افراد جهان به شمار می‌رود. او تا کنون بارها برای شرکت در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۰ ابراز تمایل کرده است.

روزنامه واشنگتن پست نیز ماه مارس سال جاری گزارش داده بود که بلومبرگ مقدمات نامزدی در انتخابات را فراهم کرده و حتی مکانی را در نیویورک برای استقرار ستاد انتخاباتی خود در نظر گرفته است.

مایکل بلومبرگ که زمانی عضو  حزب جمهوری‌خواه ایالات متحده بود قصد داشت سال ۲۰۱۶ به عنوان نامزد مستقل وارد انتخابات شود. او سال گذشته عضو حزب دموکرات شد.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

مولر: گزارش تحقیق درباره دخالت روسیه هرگز ترامپ را مبرا نکرد

cafeliberal

آدم سازنده تنها نیست

cafeliberal

جانمایه نامدارترین نگاره جهان

cafeliberal

حکم شلاق و تبعید سلمان خدادادی نماینده متجاوز، نقض شد

cafeliberal

بررسی تهدیدات جمهوری اسلامی در نشست اضطراری اتحادیه اروپا؛ مایک پمپئو عازم بروکسل شد

cafeliberal

بازداشت باند نفوذی در وزارت نفت

cafeliberal