5.4 C
Tehran
پنج شنبه, 30 آبان , 1398

شرکت راه‌آهن: فعالیت به عنوان راهنمای تور قطار گردشگری فقط برای «آقایان»!

شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای جذب و آموزش راهنمای تور قطار گردشگری را فقط برای «آقایان» مجاز اعلام کرد! معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان تصمیم‌گیرنده فعالیت راهنماهای تورهای گردشگری این اقدام را غیرقانونی خوانده است.

در حالی‌ که مقامات جمهوری اسلامی ادعای افزایش میزان مشارکت زنان در جامعه را مطرح می‌کنند، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای امکان فعالیت به عنوان راهنمای تور قطار گردشگری و آموزش در این زمینه را فقط برای «آقایان» مجاز دانسته است.

شرکت راه‌آهن یادآور شده که برای آموزش راهنمای تور قطار گردشگری فقط مردان مجوز حضور دارند و خانم‌ها نمی‌توانند راهنما شوند!

این در حالیست که راهنمایان تورهای گردشگری باید مجوز رسمی فعالیت خود را از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دریافت کنند و باقی نهادها به لحاظ قانونی اجازه صدور چنین مجوزی و یا اعمال محدودیت در این زمینه را ندارند.

ولی تیموری معاون گردشگری کل کشور در این مورد گفته است: «این اقدام مستند به قانون نیست و با قوانین مغایرت دارد. از این اتفاق به تازگی باخبر شدیم و نامه‌ای به معاون ریلی درباره آن نوشته شده است.»

او ادامه می‌دهد: «ریل و قطار ابزار سفر هستند که در اختیار شرکت راه آهن است اما برنامه‌ریزی، اجرا، استفاده از راهنمای گردشگری موضوعی مربوط به حوزه گردشگری و ارائه مجوزهای آن و نظارت بر آنها انحصارا در اختیار سازمان میراث فرهنگی است.»

به گفته معاون گردشگری، پیشتر وزارت ورزش و جوانان نیز اقدام مشابهی در صدور مجوز راهنمای تور انجام داده بود که با نامه‌نگاری برطرف شده.

به تازگی در ایران، تورهای قطار گردشگری مورد اقبال عمومی قرار گرفته که بخشی از آن ناشی از فقدان امنیت در جاده‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی است.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

فرمانده سپاه: بیش از حد نیاز موشک ذخیره کردیم

cafeliberal

ذوالنوری روحانی را "شعبده‌باز" و مسبب "قفل شدن کشور" خواند

cafeliberal

پاسخ علی خامنه‌ای به درخواست مذاکره از سوی دونالد ترامپ

cafeliberal

"مقابله‌ به مثل" آمریکا در برابر ایران

cafeliberal

نامه ارس امیری محکوم به ۱۰ سال زندان به رییسی: چگونه ارائه هنر ایران مصداق براندازی نظام است

cafeliberal

توصیه رژیم سوریه به سپاه پاسداران: فارسی صحبت نکنید و لباس ارتش را بپوشید

Jahan