0.8 C
تهران
چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸

شکایت مالباختگان سکه ثامن از ولی‌الله سیف، محمدرضا نعمت‌زاده و محمد شریعتمداری

(+ سند) وکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن از شکایت موکلانش علیه ولی‌الله سیف، محمدرضا نعمت‌زاده و محمد شریعتمداری خبر داده و گفته است که این شکایت به دادسرای کارکنان دولت ارسال شده است.

رسول کوهپایه‌زاده وکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن گفته که به وکالت از مالباختگان سکه ثامن شکایتی علیه ولی الله سیف رئیس کل سابق بانک مرکزی و محمدرضا نعمت‌زاده و محمد شریعتمداری، وزرای پیشین و کنونی وزارت صنعت، معدن و تجارت، شکایت کرده است.

کوهپایه‌زاده توضیح داده که این شکایت به اتهام معاونت در کلاهبرداری و به دلیل «اهمال و سهل‌انگاری و قصور»ی که درباره شرکت ثامن از سوی این افراد صورت گرفته انجام شده است.

به گفته کوهپایه‌زاده دادسرای رسیدگی‌کننده به جرایم متهمین، پرونده را به دلیل وضعیت شغلی متهمین که کارمند دولت محسوب می‌شوند با قرار عدم صلاحیت به دادسرای رسیدگی به جرایم کارکنان دولت ارسال کرده است.

رسول کوهپایه‌زاده در گفتگوی دیگری با خبرگزاری تسنیم گفته است که از ولی‌الله سیف رئیس وقت بانک مرکزی به دلیل اعطای درگاه شاپرک به سایت سکه ثامن و از وزرای صنعت، معدن و تجارت نیز به دلیل عدم نظارت و اعطای نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره به سایت سکه ثامن شکایت شده است.

این وکیل دادگستری همچنین از شکایت علیه علی رهبری مدیر مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت به دلیل به دلیل عدم نظارت و اعطای نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره به سایت سکه ثامن خبر داد.

پیشتر سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده بود که پرونده سکه ثامن با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده و با پیگیری‌های رئیس قوه قضائیه و اجازه علی خامنه‌ای، بخشی از طلب طلبکاران به تناسب از محل اموال و وجوه مسدود و توقیف شده، پرداخت شده است.

پرونده شرکت سکه ثامن با هزاران میلیارد کلاهبرداری سال گذشته به یکی از بزرگترین پرونده‌های تخلفات مالی ایران تبدیل شد.

شرکت سکه ثامن که به نام شرکت «آریو پرگاس آیلین» به ثبت رسیده از سال ۱۳۹۵ به مدیریت فرهاد زاهدی‌فر به صورت آنلاین در خرید و فروش طلا و سکه فعالیت داشت. موضوع کلاهبرداری این شرکت از مشتریان پس از آن جدی شد که از ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۷ اطلاعیه‌ای در وبسایت این شرکت نقش بست که در آن اعلام شده بود به مدت دو روز وبسایت در حال تغییر سِروِر است. در حالی که دو روز مشتریان امکان برداشت دارایی از این وبسایت را نداشتند، خبرهایی درباره تعطیلی دفتر این شرکت در تهران و تبریز به گوش رسید.

پس از گذشت دو روز که همچنان مشتریان این شرکت قادر به انتقال و برداشت در این وبسایت نبودند و سودهای آنها نیز به حسابشان واریز نشده بود، نگرانی درباره کلاهبرداری مدیران این شرکت بالا گرفت. شرکت تجارت الکترونیک ثامن که به «سکه ثامن» معروف شده روز ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ اعلام ورشکستگی کرد.

چند روز بعد و در اول مهرماه سال گذشته پلیس فتا با شکایت تعدادی از مشتریان این شرکت خواستار مسدود شدن حساب‌های آن شد و سپس مدیرعامل این شرکت که به ترکیه فرار کرده بود بازداشت و به ایران بازگردانده شد.

مدیر عامل «سکه ثامن» در خارج از کشور بازداشت و به ایران بازگردانده شد

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

صدور حکم بازداشت برای ۲۵۱ نظامی و پلیس در ترکیه

cafeliberal

مقاومت پزشکان برای استفاده از دستگاه کارتخوان در مطب

cafeliberal

انتخاب "رهبری دوگانه" حزب سوسیال‌دموکرات به دور دوم کشیده شد

cafeliberal

یک فرمانده سپاه از سوءقصد جان به در برد

cafeliberal

گوشه هایی از دوگانگی ها در جنگ که به جنایت منتهی شده

Jahan

کاهش چشمگیر مناسبات بازرگانی ایران و آلمان در سایه تحریم‌ها

cafeliberal
ajax-loader