5.4 C
Tehran
پنج شنبه, 30 آبان , 1398

شکنجه‌های وحشیانه زندانی سیاسی سابق ایوب ریگی برای گرفتن اعتراف توسط اطلاعات سپاه

بازجویان اطلاعات سپاه مانع از درمان زندانی سیاسی بلوچ ایوب ریگی در زندان زاهدان هستند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام به نقل از فعالین حقوق بشر در ایران زندانی سیاسی ایوب ریگی پس از شکنجه های وحشیانه و غیر انسانی از شکنجه گاه اطلاعات سپاه به زندان زاهدان منتقل گردید.
او در طی مدت بازداشت و نگهداری در شکنجه گاه مورد شکنجه های شدید جسمی از جمله زدن شوکر به ناحیه تناسلی قرار گرفت که موجب خونریزی از مجاری ادرار شده است. از شکنجه های دیگری که گزارش شده است آویزان کردن وی به مدت طولانی است که موجب آسیب دیدن کتف چپ وی شده است. همچنین ضربه زدن به ناحیه حساس بدن، بیدار نگه داشتن او برای مدت طولانی و عدم درمان وی می‌باشد.
او در حال حاضر در بند ۲ زندان زاهدان معروف به بند وردودیها بسر می برد . این بند از شرایط غیر انسانی برخوردار است و از انتقال وی به بند عمومی ممانعت به عمل می‌آورند ، او همچنان تحت شکنجه های روحی قرار دارد.

بر اساس این گزارش افرادی که شکنجه های غیرانسانی و طاقت فرسا علیه او در سلولهای انفرادی اطلاعات سپاه پاسداران زاهدان را به کار برده اند شکنجه گرانی به نام بیات علی مرتضویان، شهریاری و کیخواه می‌باشند.

شایان ذکر است که زندانی سیاسی سابق ایوب ریگی روز جمعه ۱۵ شهریور ماه ۹۸ هنگامی که همراه با خانواده اش از شهر زاهدان عازم شهر کرمان برای درمان بود در میانه راه توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و از آنجا به شکنجه گاه اطلاعات سپاه پاسداران منتقل گردید. آنها برای پرونده سازی و اعتراف گیری زیر شکنجه او را به شکنجه گاه اطلاعات سپاه پاسداران منتقل کرده اند.

زندانی سیاسی ایوب ریگی و خواهر زاده اش الیاس ریگی در فروردین ماه ۱۳۹۷ هدف حمله تروریستی ماموران اطلاعات سپاه پاسداران قرار گرفتند که او مورد اصابت سه گلوله قرار گرفت و بشدت زخمی شد و هنوز هم از عوارض این حمله تروریستی رنج می برد و به خاطر عفونت زخم هایش جهت درمان عازم شهر کرمان بود .
زندانی سیاسی ایوب ریگی متولد ۱۳۶۳ اولین باردر سال ۱۳۸۹ به خاطر فعالیت های سیاسی دستگیر شد و حدودا ۴ سال در زندان زاهدان و زابل زندانی بود که نهایت با وثیقه سنگین مالی آزاد گردید.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

از کوروش تا رضا پهلوی؛ فرزام کرباسی

cafeliberal

گزارشی از موج دستگیری ها در اهواز؛ سه معلم بازداشت شدند

cafeliberal

سیل در ایران چه بر سر مردم آورده است؟

cafeliberal

کودکان زباله‌گرد

cafeliberal

ارتزاق «نظام مقدس» از جنگ نیابتی و خرابکاری‎های شبه‌نظامیان شیعه

cafeliberal

امارات: ایران به دخالت در امور داخلی کشورهای عربی خاتمه دهد

cafeliberal