صادق آملی لاریجانی ناکام ماند؛ ابراهیم رئیسی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری شد

حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی صبح روز سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه در ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری به عنوان نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی یک روز پس از مراسم معارفه‌اش به عنوان رئیس قوه قضاییه، صبح سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه در مجلس خبرگان رهبری برای کسب مقام نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری به رقابت با آیت‌الله صادق آملی لاریجانی و آیت‌الله فاضل گلپایگانی پرداخت.

ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم صبح روز ۲۱ اسفندماه در ساختمان قدیمی مجلس شورای اسلامی و به ریاست آیت‌الله احمد جنتی و با حضور اکثریت اعضای این مجلس برگزار شد.

در این جلسه قرار بود به دلیل مرگ آیت‌الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس پیشین مجلس خبرگان رهبری، انتخابات هیئت رئیسه این مجلس برای انتخاب نایب رئیس اول برگزار شود.

حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی در این انتخابات با ۴۲ رأی به عنوان نایب رئیس نخست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد. آیت‌الله صادق آملی لاریجانی با ۲۹ رای و آیت الله فاضل گلپایگانی با ۵ رأی، دیگر کاندیداهای نایب رئیسی نخست مجلس خبرگان رهبری بودند.

نکته قابل توجه در این میان خبری است که خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران درباره انتخاب ابراهیم رئیسی به عنوان نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری منتشر کرده است. در این خبر برای ابراهیم رئیسی از عنوان «آیت‌‌الله» استفاده شده است. هر چند آیت‌الله شدن یک‌شبه حجت‌الاسلام‌ها در جمهوری اسلامی در مورد افرادی چون خود علی خامنه‌ای و علی اکبر هاشمی رفسنجانی سابقه دارد اما همزمانی «آیت‌الله» خطاب کردن ابراهیم رئیسی با انتصاب او به عنوان رئیس قوه قضاییه از سوی علی خامنه‌ای و نایب رئیس اول شدن او در مجلس خبرگان رهبری بیانگر راهی است که زمامداران جمهوری اسلامی در حال گشودن آن به روی سیدابراهیم رئیسی معروف به «آیت‌الله قتل عام» هستند.

 

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

طرح استیضاح وزیر صمت؛ با لیسانس فقه نمی‌توان بازار را مدیریت کرد! 

cafeliberal

شبی که دستور بازداشت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صادر شد

cafeliberal

دانشجویان علوم و تحقیقات خواستار استعفای رؤسای دانشگاه آزاد شدند

cafeliberal

یهودی‌ستیزی همتای اسلام‌هراسی نیست

cafeliberal

ملخ‌های صحرایی امنیت غذایی ایران را به خطر انداخته‌اند

cafeliberal

پمپئو در ورشو: به نفع همه است که خامنه‌ای، روحانی و قاسم سلیمانی از منابع مالی‌شان محروم شوند

Jahan