10.1 C
Tehran
چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷

صادق آملی لاریجانی ناکام ماند؛ ابراهیم رئیسی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری شد

حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی صبح روز سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه در ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری به عنوان نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی یک روز پس از مراسم معارفه‌اش به عنوان رئیس قوه قضاییه، صبح سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه در مجلس خبرگان رهبری برای کسب مقام نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری به رقابت با آیت‌الله صادق آملی لاریجانی و آیت‌الله فاضل گلپایگانی پرداخت.

ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم صبح روز ۲۱ اسفندماه در ساختمان قدیمی مجلس شورای اسلامی و به ریاست آیت‌الله احمد جنتی و با حضور اکثریت اعضای این مجلس برگزار شد.

در این جلسه قرار بود به دلیل مرگ آیت‌الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس پیشین مجلس خبرگان رهبری، انتخابات هیئت رئیسه این مجلس برای انتخاب نایب رئیس اول برگزار شود.

حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی در این انتخابات با ۴۲ رأی به عنوان نایب رئیس نخست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد. آیت‌الله صادق آملی لاریجانی با ۲۹ رای و آیت الله فاضل گلپایگانی با ۵ رأی، دیگر کاندیداهای نایب رئیسی نخست مجلس خبرگان رهبری بودند.

نکته قابل توجه در این میان خبری است که خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران درباره انتخاب ابراهیم رئیسی به عنوان نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری منتشر کرده است. در این خبر برای ابراهیم رئیسی از عنوان «آیت‌‌الله» استفاده شده است. هر چند آیت‌الله شدن یک‌شبه حجت‌الاسلام‌ها در جمهوری اسلامی در مورد افرادی چون خود علی خامنه‌ای و علی اکبر هاشمی رفسنجانی سابقه دارد اما همزمانی «آیت‌الله» خطاب کردن ابراهیم رئیسی با انتصاب او به عنوان رئیس قوه قضاییه از سوی علی خامنه‌ای و نایب رئیس اول شدن او در مجلس خبرگان رهبری بیانگر راهی است که زمامداران جمهوری اسلامی در حال گشودن آن به روی سیدابراهیم رئیسی معروف به «آیت‌الله قتل عام» هستند.

 

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

یک نسخه‌ی نخ‌نما؛ از شکنجه تا نفوذ و موازی‌سازی

cafeliberal

حضور میلیونی در میدان‌های الجزایر، عبدالعزیز بوتفلیقه را مجبور به عقب‌نشینی کرد

cafeliberal

ادعای جدید حسن عباسی این بار درخصوص آمریکایی‌ها

cafeliberal

نقش آمریکا در لغو مجوز پرواز ماهان‌ ایر از سوی آلمان

cafeliberal

دیدار خامنه ای و قاسم سلیمانی با شطرنج بازی که با اسرائیل مسابقه نداد، چهره ریاکارانه رژیم را دوباره آشکار کرد

cafeliberal

افزایش روزافزون صیغه در ایران

cafeliberal