صدف خادم اولین زن ایرانی که در تورنمنت بین‎المللی مسابقه می‎دهد

صدف خادم بوکسور ۲۴ ساله ایرانی، شنبه ۱۳ آوریل (۲۴ فروردین) ساعت ۹ شب به وقت لندن (۳۰ دقیقه بامداد یکشنبه به وقت تهران) در رویان فرانسه مقابل حریف فرانسوی به روی رینگ می‎رود.

صدف خادم در ایران با محدودیت‎های زیادی روبروست

در شرایطی که ورزش بوکس زنان در ایران مورد بی‎توجهی مسئولان ورزش قرار گرفته صدف اولین زن ایرانی است که در رقابت‎های بین‎المللی بوکس حاضر شده و این مسئله مورد توجه رسانه‎ها قرار گرفته است.

گفته می‎شود فدراسیون جهانی بوکس با پوشش دختران ایرانی در مسابقات بین‎المللی موافقت کرده اما همچنان در ایران میل چندانی برای توسعه این ورزش برای زنان وجود ندارد.

صدف خادم درباره محدودیت‌ها و موانع موجود در ایران و همچنین چگونگی عبور از آن به رویترز می‎گوید، «هر کشوری یک سری محدودیت‌ها دارد و نمی‌شود گفت که این محدودیت‌ها تنها در ایران وجود دارد. ایران یک سری خوبی‌ها دارد و یک سری بدی‌ها. ولی آدم هر کاری دلش بخواهد را می‌تواند هر جا که باشد انجام دهد.»

این بوکسور در ادامه گفته، «ابتدا پدر و مادرم مخالف این ورزش بودند اما بعدتر هر لحظه مراقبم بودند و از من حمایت کردند. هر چه دارم از آنها دارم.»

وی همچنین افزود: «دوست دارم نخستین مسابقه‌ام شروعی باشد برای دیگر مسابقه‌ها. دوست دارم به اهدافی برسم که در ذهنم ساخته‎ام. دوست دارم اسمم را برای همیشه در تاریخ بوکس ثبت کنم.»

او برای حضور در مسابقات فرانسه از حمایت فدراسیون مشت‎زنی برخوردار نبود. در همین ارتباط روزنامه شرق با حسین ثوری رئیس این فدراسیون مصاحبه کرده و او گفته، «خانم خادم یک روز به فدراسیون آمدند و درخواست کردند که برای حضور در رقابت‌های فرانسه که دعوت‌نامه‌اش به دستشان رسیده بود، می‌خواهند اقدام کنند ولی من با احترام بسیار زیاد به ایشان گفتم که از طرف فدراسیون نمی‌توانیم به او مجوزی بدهیم، چون بوکس زنان ما تا به الان فقط در حد حرف راه‌اندازی شده و مجوزی برای فعالیت نداریم. نمی‌دانم خانم خادم به چه شکلی قرار است بروند و در این مسابقات شرکت کنند.»

گزارش‌ها حاکیست، مهرزاد منشی‌پور بوکسور ایرانی- فرانسوی سال ۲۰۱۷ به ایران سفر کرده و برای تعدادی از بوکسورها اردو گذاشته که تعدادی از دختران نیز در آن حاضر بودند. منشی‌پور در همان دوران متوجه استعداد صدف می‎شود و از او حمایت می‎کند.

خادم در باره‎ی نخستین مسابقه‌اش به رویترز گفته «دوست دارم اسمم را در تاریخ ورزش بوکس برای همیشه ثبت کنم. سال‌های زیادی منتظر بودم تا این سال فرا برسد. خودم را آماده کرده‌ام. رویای این را داشتم که اولین مسابقه‌ام بهترین مسابقه باشد و امیدوارم رویای من به حقیقت بپیوند.»

حضور این بوکسور در مسابقات فرانسه بازتاب زیادی در شبکه‎های مجازی پیدا کرده است. تلویزیون «ایران اینترنشنال» اعلام کرده که این مسابقه را زنده پخش می‌کند.

 

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

دعوای استقلال و پرسپولیس در سوئیس بر سر «سوپر جام» از جیب مردم

cafeliberal

پاسخ کودک هفت ساله آبادانی به چالش محمدصلاح

Jahan

دونده ایرانی، عارف سرایی با اهتزاز پرچم های اسرائیل و ایران، در ماراتون بزرگ تل آویو شرکت کرد

cafeliberal

صداوسیما به دلیل داوری این زن پخش مسابقه فوتبال را لغو کرد

Jahan

والیبالیست‎های ایران بعد از ایتالیا و چین تیم آلمان را شکست دادند

cafeliberal

ایران قهرمان کشتى فرنگى آسیا

cafeliberal