14.3 C
تهران
جمعه, ۲ اسفند , ۱۳۹۸

صدور حکم حبس و شلاق علیه نسرین جوادی از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر

نسرین جوادی به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام اعظم خضری جوادی ( نسرین جوادی) از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران و عضو هیأت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تأمین اجتماعی که در تاریخ ۱۵ مردادماه دادگاهی شده بود به هفت سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.
براساس این حکم، خانم جوادی به اتهام «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور» به پنج سال حبس تعزیری، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یکسال حبس و به اتهام «اخلال در نظم عمومی» به یکسال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است. وی همچنین به محرومیت استفاده از گوشی هوشمند و اقلام مشابه و ممنوعیت عضویت در احزاب و گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم شده است.
نسرین جوادی کارگر بازنشسته تجهیزات پزشکی و بازنشسته تأمین اجتماعی است که به همراه سایر کارگران و بازنشستگان در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل مجلس دستگیر شده بود و پس از ۲۹ روز بازداشت به قید وثیقه از زندان آزاد گردید.
نسرین جوادی ۲۲ روز از دوران بازداشت خود را در سلول انفرادی و تحت شدیدترین بازجویی ها قرار داشت. نیروهای امنیتی در این مدت از هیچگونه اعمال فشار و آزار روانی وی فروگذار نکردند. مابقی دوران بازداشت نیز با انتقال نسرین به زندان قرچک و در میان زندانیان جرائم عادی وی را در شرایط خطرناکی قرار داده بودند.

شایان ذکر است که نسرین جوادی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن دیگر از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس بازداشت و در تاریخ ۸ خرداد ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان قرچک آزاد شد.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

«جنتلمن» و توفان در مدارس: کودکان و نوجوانان ایران نه در انزوا بلکه پاره‌ی تن جهان امروز هستند!

cafeliberal

عقب‌نشینی برونئی از اعمال مجازات اعدام علیه همجنسگرایان

cafeliberal

اتحادیه اروپا به ۳۳ هزار پناهجو اجازه ورود داد

cafeliberal

بازتاب سخنان ژنرال ذخیره بنی گانتس که گفته است اگر نخست وزیر اسرائیل شود، رژیم ایران بمب اتمی نخواهد داشت

cafeliberal

بازداشت سه ایرانی به اتهام جاسوسی برای عربستان در دانمارک

cafeliberal

ادامه اظهارات ضد و نقیض مسئولان هواپیمایی ایران؛ جعبه سیاه هواپیمای ساقط شده فعلا به اوکراین نمی‌رود

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader