21.4 C
Tehran
پنج شنبه, 28 شهریور , 1398

صدور حکم حبس و شلاق علیه نسرین جوادی از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر

نسرین جوادی به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام اعظم خضری جوادی ( نسرین جوادی) از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران و عضو هیأت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تأمین اجتماعی که در تاریخ ۱۵ مردادماه دادگاهی شده بود به هفت سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.
براساس این حکم، خانم جوادی به اتهام «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور» به پنج سال حبس تعزیری، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یکسال حبس و به اتهام «اخلال در نظم عمومی» به یکسال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است. وی همچنین به محرومیت استفاده از گوشی هوشمند و اقلام مشابه و ممنوعیت عضویت در احزاب و گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم شده است.
نسرین جوادی کارگر بازنشسته تجهیزات پزشکی و بازنشسته تأمین اجتماعی است که به همراه سایر کارگران و بازنشستگان در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل مجلس دستگیر شده بود و پس از ۲۹ روز بازداشت به قید وثیقه از زندان آزاد گردید.
نسرین جوادی ۲۲ روز از دوران بازداشت خود را در سلول انفرادی و تحت شدیدترین بازجویی ها قرار داشت. نیروهای امنیتی در این مدت از هیچگونه اعمال فشار و آزار روانی وی فروگذار نکردند. مابقی دوران بازداشت نیز با انتقال نسرین به زندان قرچک و در میان زندانیان جرائم عادی وی را در شرایط خطرناکی قرار داده بودند.

شایان ذکر است که نسرین جوادی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن دیگر از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس بازداشت و در تاریخ ۸ خرداد ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان قرچک آزاد شد.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

معاون روحانى: حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها در آینده نزدیک

cafeliberal

فعال شدن «شش کانال میانجی‌گری» میان ایران و آمریکا؛ حسین علیزاده

cafeliberal

اعتصاب عمومی و وضعیت "خطرناک" در هنگ‌کنگ

cafeliberal

معضل بزرگ طلاق‌های صوری برای تامین اجتماعی/ سازمان تامین اجتماعی در مرز نابودی

cafeliberal

اتحادیه اروپا تحریم‌های خود علیه روسیه را تمدید کرد

cafeliberal

جهان از مرز حداکثری استفاده از منابع طبیعی سال ۲۰۱۹ عبور کرد

cafeliberal