ضرب و جرح وحشیانه و تعدی فیزیکی علیه یک دختر جوان و بازداشت ۵ تن توسط پلیس تهران به جرم «آب‌بازی»!

ـ(+عکس، ویدئو) رفتار وحشیانه نیروی انتظامی تهران با یک دختر جوان و کتک زدنش به جرم «آب‌بازی» و شادی در یکی از پارک‌های شهر با انتقادات بسیاری مواجه شده است. نیروی انتظامی می‌گوید در این رابطه ۵ تن را بازداشت کرده و ادعا می‌کند این دختران و پسران در حالت عادی نبودند!

پروانه سلحشوری نماینده مجلس شورای اسلامی از تذکر کتبی به وزیر کشور از سوی ۳۰ نماینده خبر داده که خواستار توضیح در این باره شده‌اند.

در روزهای اخیر ویدئویی از رفتار وحشیانه نیروی انتظامی تهران با یک دختر جوان در منطقه تهران‌پارس در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد یکی از مأموران انتظامی با تعدی به این دختر، وی را بغل زده و به زور به سمت اتومبیل نیروی انتظامی می‌برد! این مأمور که طبق اصول اسلامی اجازه لمس یک «زن نامحرم» را نداشته است، در قبال مقاومت دختر جوان حتی بر خشونت خود می‌افزاید.

طبق گزارش نیروی انتظامی، این ویدئو صحنه‌ی ضرب و جرح این دختر جوان را در روز اول تیرماه در پارکی در منطقه تهران‌پارس در شرق تهران نشان می‌دهد.

آنطور که مسیح علینژاد از قول یکی از حاضران در صحنه در صفحه توییتر خود نوشته، این دختر به جرم «آب‌بازی» مورد حمله خشونت‌آمیز ماموران قرار گرفته و با کتک به بازداشتگاه برده شده است.

یکی از شاهدان این عمل خشن و زشت گفته که آنان گروه کوچکی دختر و پسر بودند و بدون مزاحمت برای دیگران در گوشه‌ای از پارک مشغول آب‌بازی بودند ولی ماموران ریخته‌اند و آنها را کتک زده‌اند و حتی یکی از ماموران موهای یکی از دختران را از پشت کشیده و با خود برده!

نیروی انتظامی تهران در اطلاعیه‌ای در واکنش به انتقادهای وارده، اعلام کرده است که دختران و پسران مورد اشاره مواد توهم‌زا مصرف کرده بودند و شوخی‌های سخیف می‌کردند!

حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران گفته که شهروندان حاضر در پارک، با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته‌اند و پس از حضور نیروی پلیس آنان متوجه حالت غیرعادی این جوانان شدند.

وی همچنین ادعا کرده که «ابتدا جانشین کلانتری به صورت دوستانه و محترمانه به این افراد تذکر داد تا از رفتار ناهنجار خود دست بردارند که متاسفانه این افراد اقدام به توهین،‌ فحاشی و پرخاشگری کرده و حتی به مامور پلیس نیز حمله‌ور شده و به صورت مامور نیز سیلی زدند.»

به گفته رحیمی، سه مرد و دو زن توسط نیروی انتظامی به جرم بدحجابی، هنجارشکنی و برخورد توهین‌آمیز با پلیس دستگیر شده‌اند که همچنان در بازداشت بسر می‌برند.

با این توضیحات با اینکه ظاهرا «همه چیز طبق قانون و مقررات انجام شده، ولی فرمانده نیروی انتظامی می‌گوید که «با گذشت ۴۸ ساعت از ماموریت دو نفر از همکاران پلیس از جمله جانشین کلانتری و مامور از مسئولیت خود عزل شده و هم‌اکنون در بازداشت هستند تا به رفتار خارج از عرف آنها رسیدگی شود!»

حالا پروانه سلحشوری نماینده مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرده که ۳۰ تن از نمایندگان تذکر کتبی به وزیر کشور نوشته‌ و خواستار توضیح این مقام مسئول در این رابطه شده‌اند. این در حالیست که در جریان بازداشت گسترده جوانانی که در سال ۱۳۹۰ در پارک «آب‌ و آتش» تهران آب‌بازی کرده بودند نیز مجلس شورای اسلامی از وزیر کشور وقت، مصطفی محمدنجار، سوال کرد اما فقط دستور به بررسی ابعاد این موضوع دادند و همه چیز به دست فراموشی سپرده شد!

محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی رفتار نیروی انتظامی در برخورد با این دختر  جوان را ناقض اصل کرامت انسانی دانسته و گفته که «این کار موجب خدشه وارد شدن به وجهه نظام جمهوری اسلامی گردید!»

اینهمه در حالیست که خشونت عریان و افسارگسیخته و وحشیانه نیروی انتظامی، «آتش‌به اختیاران»، بسیجیان و سپاهیان علیه زنان رو به افزایش نهاده است. فقدان عدالت اجتماعی و جرم‌انگاری «شادی» در ایران، گستره مجرمان از زاویه دید نظام را به تعداد شهروندان و مردم ایران افزایش داده است.

در حالی‌ که دولت روحانی از حقوق شهروندی مردم دم می‌زند، ولی خطوط قرمز حکومت حتی کوچک‌ترین شادی‌های طبیعی انسان را تاب نمی‌آورد و صرفا در بزنگاه‌هایی چون انتخابات ریاست‌جمهوری، اندکی فضا را باز می‌گذارد تا آرای شهروندان را برباید. حسن روحانی که در هر دو دور تبلیغات انتخاباتی‌اش درباره حمایت از زنان و حفظ کرامت آنان شعار می‌داد، چشمانش را بر این واقعیت زشت که خیابان‌های کشور به صحنه‌ی شنیع کتک زدن زنان و دختران جوان، بازداشت و توهین به آنان تبدیل شده بسته است.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

تداوم اعتصاب کارگران راه آهن

cafeliberal

آغاز "اقدامات جدید" جمهوری اسلامی در قبال برجام

cafeliberal

اروپای خونسرد، آیت‌اللهِ زیاده‎خواه؛ نتانیاهو: تا موشک‌های ایران در اروپا فرود نیایند برخی بیدار نمی‎شوند

cafeliberal

«ویدیوی حریق کشتی‌ها حقیقی هم نباشد، به تنش در منطقه دامن می‌زند»

cafeliberal

افزایش کمک‌های مالی جمهوری اسلامی به گروه حماس از ۱۰۰ میلیون به ۳۶۰ میلیون دلار

cafeliberal

فشار آمریکا بر عراق برای کنترل "شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران"

cafeliberal