7.4 C
Tehran
یکشنبه, 26 آبان , 1398

طیبه سیاوشى نماینده مجلس شورای اسلامی: درهاى کلیه ورزشگاه‌هاى لیگ برتر به روى خانم‌ها باز است

طیبه سیاوشى عضو کمیسیون فرهنگى مجلس شوراى اسلامى گفته است: نمایندگان فدراسیون جهانى فوتبال در بازدید اخیر خود از استادیوم صدهزار نفرى تأکید کردند که با مشخص شدن محل نشستن، رفت و آمد و مکان‌هاى بهداشتى خانم‌ها دیگر هیچگونه بهانه‌اى براى جلوگیرى از ورود بانوان به ورزشگاه‌هاى باشگاه‌ها در سراسر ایران پذیرفته نیست.

مسابقه والیبال ایران و قطر؛ تهران ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۹

وزیر ورزش به نمایندگان فیفا در تهران گفت: همینگونه امکانات در کلیه استادیوم‌هاى ایران براى دختران ایجاد شده است. در ضمن وزارت ورزش به مدیران فیفا اطمینان داد، زیرساخت‌هاى لازم براى ورود زنان در همه استادیوم‌هاى کشور مهیاست و به همین دلیل ما ورود خانم‌ها را به ورزشگاه‌ها تضمین کرده‌ایم. این نماینده ادامه داد: بازى‌هاى تیم ملى بهترین شروع براى حضور بانوان در ورزشگاه‌هاست.

سیاوشى در مورد رفتار ناخوشایند برخى مردها در مکان‌هاى ورزشى نیز توضیح داد: هنگام پخش بازى‌هاى جام جهانى در ورزشگاه صدهزار نفرى خانواده‌ها به استادیوم آمدند و هیچ مشکلى به وجود نیامد.

وى ادامه داد: حضور جوانان در ورزشگاه از این جهت بسیار مهم است که آنها مى‌توانند خود را در فضاى استادیوم و هنگام تماشاى بازى‌ها تخلیه کنند.

او تأکید کرد که تعداد صندلى‌هایى که براى خانم‌ها در ورزشگاه صدهزار نفرى براى تماشاى بازى ایران– کامبوج در نظر گرفته شد (١۶٠٠ صندلى) بسیار کم است. ضمنا باید بگویم اگر نگرانى از نحوه بحث‌ها و گفتگوهاى غیرمودبانه میان مردهاى تماشاچى است، این مسئله در تمام ورزشگاه‌هاى دنیا وجود دارد اما وقتى اعضاى خانواده با هم به استادیوم مى‌روند، از این نوع محاوره‌ها کمتر دیده مى‌شود و باید یادآور شوم که متاسفانه بخشى از این نوع بگومگوها براى آن است که جوان‌ها در ایران فضایى براى تخلیه هیجانات خود ندارند.

سیاوشى افزود: به هر صورت اصل قضیه ورود دختران به ورزشگاه‌هاست. دیگر مشکلات قطعا برطرف خواهد شد و به مرور ذهنیت‌ها براى حضور زنان در تمام مسابقه‌ها در کشور آماده خواهد شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

٣٠٠ مقام جمهورى اسلامى به دنبال آزادى یک قاچاقچى سرشناس

cafeliberal

سرکنسول ایران ادعا کرد تظاهرکنندگان عراقی، پرچم حکومت اسلامی ایران را پائین نیاورده اند

cafeliberal

پرونده مرموز پنج جسد و سه کمان در دو ایالت آلمان

cafeliberal

فم‌تریپ تحت کنترل دولت اداره می‌شود

cafeliberal

آزار سالمندان در ایران؛ رده سوم در خشونت‌های خانگی

cafeliberal

بازداشت باند نفوذی در وزارت نفت

cafeliberal