13.6 C
تهران
شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹

عادل الجبیر سخنان مقامات سیاسی رژیم درباره علاقمندی به مذاکرات را رد کرد و گفت “آنها اختیاراتی ندارند”!

عادل الجبیر در ادامه سخنانش در روزنامه فرانسوی لیبراسیون افزود: متحدان اروپایی ما به خوبی می‌دانند که مهم‌ترین موضوع جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و توقف توسعه موشک‌های بالستیک است. موضوع بحث ما با اروپا همین است

عادل الجبیر وزیر مشاور امور خارجی در عربستان، که یکی از مخالفان سرسخت رژیم ایران محسوب می شود، در مصاحبه ای با روزنامه فرانسوی لیبراسیون از جمله گفت: «دولتیان  حکومت ایران که حرف از مذاکره بین ایران و عربستان می‌زنند، قدرتی ندارند زیرا قدرت واقعی در ایران در دست سپاه پاسداران است که آنها هم خواهان مذاکره نیستند». این سخنان در واکنش به اظهارات اخیر محمد جواد ظریف و دستیاران دیگر حسن روحانی است که مرتبا ادعا می کنند که رژیم ایران برای گفتگو با عربستان و حل اختلافات بین دو کشور، کاملا آمادگی دارد.

این ابراز آمادگی ظریف برای گفتگو با عربستان، پس از آن اعلام شد که تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان مورد حملات موشکی قرار گرفت و به شدت آسیب دید، و دولت های واشنگتن و ریاض،

با ارائه مدارک و مستنداتی رژیم ایران را مسؤول این حملات دانستند. رژیم ایران همچنان نقش خود در این حملات را انکار می کند و آن را به حوثی های یمن نسبت می دهد.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در ارتباط با  تمایل ریاض به مذاکره گفته بود : در شرایط و وضعیتی که سعودی‌ها علاقه‌مند به مذاکره با ایران شدند اگر مسائل منطقه را پای میز مذاکره و نه با کُشتن مردم دنبال کنند، جمهوری اسلامی را هم قطعا همراه با خود خواهند داشت.

نخست وزیر پاکستان در هفته گذشته سفرهایی به تهران و ریاض داشت تا شاید بتواند دو کشور را به هم نزدیک کند. او در گفتگویی که متن آن در رسانه های خبری رژیم ایران انتشار یافت، ادعا کرد که اسرائیل پشت سر عربستان ایستاده و نمی گذارد به حکومت ایران نزدیک شود. این ادعا در حالی مطرح می شود که سپاه پاسداران و گروه های افراطی دینی در ایران، وهابی های عربستان را کافر می خوانند و خواهان برافتادن آن رژیم هستند. آن ها چند ماه پیش، سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد را به آتش کشیدند.

عادل الجبیر در ادامه سخنانش در روزنامه فرانسوی لیبراسیون افزود: متحدان اروپایی ما به خوبی می‌دانند که مهم‌ترین موضوع جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و توقف توسعه موشک‌های بالستیک است. موضوع بحث ما با اروپا همین است. به باور ما، تنها راه کشاندن قدرت اصلی ایران  به میز مذاکره اِعمال فشار حداکثری است.

الجبیر گفت :  حکومت ایران با حمایت مالی و تسلیحاتی به  حوثی ها در یمن در امور داخلی این کشور دخالت می کند .اما کشورش در تلاش است تا اختلافات پیش‌آمده در جبهه‌ای که با حوثی‌های مورد حمایت ایران مبارزه می‌کنند برطرف شود.

وی افزود :  دولت یمن و جدایی‌طلبان جنوب آن کشور برای پایان دادن به کشمکش‌ها بر سر بندر عدن به توافق نزدیک شده‌اند.و

عربستان گفت‌وگوهای غیرمستقیمی را بین دولت عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور قانونی یمن، و جدایی‌طلبان جنوب میزبانی کرده است.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

خودکشی دختر ۱۶ ساله به دلیل اختلاف‌نظر با خانواده بر سر نوع پوشش

cafeliberal

رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی: مردانه- زنانه شدن ورزشگاه‌ها معنى ندارد

cafeliberal

زندانیان زندان فشافویه ( زندان تهران بزرگ ) : ما را زنده به گور نکنید

cafeliberal

جوانب پنهان هک شدن گوشی رئيس آمازون و نقش احتمالی ولیعهد عربستان

cafeliberal

تحریم دو فرد و یک شرکت عراقی به اتهام همکاری سپاه قدس در قاچاق اسلحه

cafeliberal

اتهام علیه دولت روحانی؛ امضای تفاهم‌نامه محرمانه تبادل اطلاعات با اروپا

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader