عزم جهانی برای کاشت یک میلیارد هکتار جنگل

گروه تحقیقات محیط زیستی متشکل از موسسات علمی سوئیس، ایتالیا و فرانسه، گزارش جامعی را منتشر کردند که با دقت کامل، نشان می دهد سیاره ما می تواند با کاشتن درخت، آلودگی محیط زیست را ۲۵ درصد کاهش دهد و سطح کربن موجود  در اتمسفر زمین را به  موقعیت ۱۰۰ سال پیش برگرداند.

تیم تحقیاتی با بررسی  حدود ۸۰ هزار عکس که توسط  ماهواره ها از زمین و جنگل هایش گرفته شده است توانستند به این نتیجه برسند که با یک عزم جهانی، اگر بتوانیم حدود یک میلیارد درخت بکاریم قادر خواهیم بود یک چهارم از آلودگی و مقدار گرمایش زمین بکاهیم.

این تصمیم جهانی که باید توسط همه کشورها به تصویب برسد از جوامع بشری می خواهد که  به اندازه ۵ برابر مساحت ایران، جنگل کاری کنند. تحقی مورد نظر بر روی این واقعیت تاکید کرده است که باید جنگل کاری در مناسب ترین مناطق صورت بگیرد و برای همین به عدد ۱ میلیارد هکتار براساس موقعیت کنونی سیاره ما رسیدند.

این روش طبیعی در برابر آلودگی محیط زیست و کاهش دی اکسید کربن در جو زمین وقتی کاربردش موثرتر می شود که جلوی از بین رفتن جنگل های موجود هم گرفته شود. بر طبق محاسبات موجود، سیاره ما حدود ۲۲۰ میلیون هکتار از جنگل هایش را تا سال ۲۰۵۰ را از طریق قطع درختان، از دست خواهد داد.

بدون شک راه های مختلف دیگر برای کنترل آلودگی هوا نظیر استفاده از انرژی های خورشید و باد با سرعتی قابل توجه در حال رشد هستند. یکی  دیگر از قدم های اساسی برای کاهش لودگی، مصرف کمتر و هوشمندانه تر است.

تقلیل استفاده از ماشین در حمل و نقل بخصوص کم کردن مسافرت های هوایی، یکی از موثرترین روش های قابل اجرا توسط مردم و بدون نیاز به تصویب دولت ها می باشد. استفاده کمتر از پلاستیک در زندگی شخصی نیز از راه حل های قابل اجرا در زندگی روزمره هستند.

 

Planting 1 billion hectares of forest could help check global warming

The global tree restoration potential

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

حضور بچه‌های اوین در جشنواره فیلم برلین

cafeliberal

با کنار گذاشتن فرشچی راه انتقال آب خزر به سمنان باز شد

cafeliberal

وزیر نیرو: با پروژه انتقال آب دریاچه مازندران به کویر مرکزی نه موافقت شده و نه مخالفت!

cafeliberal

خسارت ۳۰۰ میلیاردی سیل به آثار تاریخی: از نقش رستم تا فلک‌الافلاک!(+عکس، ویدئو)

cafeliberal

رودخانه کارون پاره‌های پل ساسانی شادروان را می‌شوید و می‌برد!

cafeliberal

ویرانه‌های معماری مازندران

cafeliberal