27.3 C
Tehran
جمعه, 29 شهریور , 1398

علی خامنه‌اُف رهبر دوم داعش

بهرام دانش – روسیه با استفاده از تجربه غنی به دست آمده از موفقیت خود در ایران، این‌بار با همکاری نزدیک «متحدین» وفادار خود ایران و سوریه، برای به وجود آوردن یک هیولا و غول بی‌شاخ و دم دیگری اقدام ورزید و این هیولای وحشتناک چیزی بجز داعش نیست.

داعش ناگهان از قعر نیستی به هستی پا به عرصه وجود گذاشت. جهان یک مرتبه بیدار و متوجه شد که یک گروه مذهبی گمنام مناطق وسیعی از عراق و سوریه را غصب کرده است! داعش در اندک مدتی توانست به یک نیروی نظامی قوی تبدیل شده و به راحتی ارتش کاملاً مسلح و دوره دیده عراق را در موصل شکست دهد. دقیقاً مانند استقرار جمهوری اسلامی ایران، پدیده به وجود آمدن ناگهانی داعش در یک منطقه فوق‌العاده بحرانی و پیچیده نمی‌توانست به وقوع بپیوندد مگر اینکه حمایت همه جانبه و گسترده یک قدرت مهم خارجی را با خود داشته باشد. قدرتی که بر خوردار از یک نقشه دقیق توسط تیم‌های زبده، ایدئولوگ‌ها، کارشناسان و برنامه‌ریزان ماهر باشد. درواقع، مسکو و تهران با دقت تمام به ایجاد داعش پرداختند که در تحلیل نهایی احتیاج به همکاری و مساعدت نوری المالکی (طرفدار و سرسپرده رژیم ایران) نخست وزیر عراق داشت. عجیب نبود که داعش به راحتی ارتش عراق را شکست داد در حالی که سربازان عراقی سلاح‌های خود را بر زمین گذاشته و از منطقه جنگ و کارزار فرار را بر قرار ترجیح می‌دادند، داعش توانست به کلیه سلاح‌های بجامانده‌ی ارتش عراق و خزانه هنگفت پول در موصل دست بیابد.

در این میان روسیه و حکومت ایران با تبلیغات فراوان ابراز نمودند که آمریکا، اسرائیل و شاید ترکیه این سازمان اهریمنی (داعش) و تروریستی را به وجود آورده‌اند. روسیه و ایران ادعا می‌کنند که آنها می‌خواهند تمام جهان را برای جنگ با داعش متحد کنند و متاسفانه بسیاری (از جمله برخی از سران کشورهای غربی) در این دام افتاده‌اند. روسیه و ایران با استفاده از منابع تبلیغاتی خود توانسته‌اند با پراکندن و پخش اخبار کذب و دروغین در مورد داعش به سردرگمی بیشتر دامن بزنند. آنها ادعا می‌کنند که نیروی هوایی روسیه داعش را مورد حمله قرار می‌دهد و هواپیمای غیرنظامی روسیه در صحرای سینا به وسیله داعش سرنگون گردید، و غیره. هدف واقعی آنان اینست که جهان را فریب دهند، در حالی که در اصل بطور دائم به بمباران مردم بی‌گناه سوریه و نیروهای اپوزیسیون سوریه که علیه رژیم اسد و داعش می‌جنگند می‌پردازد.

دلیل این اعمال روسیه و ایران چیست؟ جواب دو صورت دارد:

۱- از طریق تهدید داعش بتوانند به قانونی کردن و تحکیم موجودیت خود در عراق و سوریه بپردازند.
۲- همان سناریویی را در سوریه ایجاد کنند که در عراق انجام گرفت.

برخورد فریبکارانه روسیه و ایران هنگامی کاملا برملا می‌گردد که به حملات هوایی فرضی روسیه توجه شود. این حملات علیه داعش تنها لفظی است در حالی که در عمل روسیه تنها ارتش آزاد سوریه، نیروهای اپوزیسیون و مردم بی‌دفاع را مورد حمله قرار می‌دهد.

امروز امپریالیسم نوین روسیه عامل اصلی جنگ واغتشاش در خاورمیانه به شمار رفته و با حمایت از رژیم اسد مسئول کامل کلیه ویرانی‌ها و فلاکت در سوریه می‌باشد. رژیم اسد و داعش دو روی یک سکه‌اند یا اینکه همانگونه که مریم رجوی ابراز نمود: «رژیم ایران پدرخوانده داعش می‌باشد. آنها به صورت خیلی نزدیک و تنگاتنگ با یکدیگر کار می‌کنند و هر دو دارای یک ولی‌نعمت می‌باشند. آنها با کشتار، نابودی و تروریزه کردن مردم منطقه سعی می‌کنند تا بتوانند بدین صورت یک دولت اسلامی شبیه در ایران یا شبیه نواحی تحت کنترل داعش را به وجود آورند.»

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

شاهزاده رضا پهلوی: ما به اندازه ۸۵ میلیون سهم باید نسبت به ایران احساس تعلق و مسئولیت داشته باشیم

cafeliberal

آفریننده پاریس مجازی

cafeliberal

پرسپولیس برای سومین بار پیاپی قهرمان فوتبال کشور شد

cafeliberal

آزادی آری، اما آزادی نه!

Jahan

بنیامین نتانیاهو با پیروزی در انتخابات هم در پست نخست وزیری ماند و هم یک رکورد تاریخی را رقم زد

cafeliberal

ادعای جدید حسن عباسی این بار درخصوص آمریکایی‌ها

cafeliberal