4.7 C
تهران
دوشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۸

علی خامنه‌‌ای: پهلوی از نیروی هوایی ارتش ضربه خورد، این باید درس عبرت باشد!

علی خامنه‌‌ای، شنبه ۱۹ بهمن، در جمع فرماندهان و پرسنل نیروهای هوایی ارتش گفت باید از از ضربه‌‌ای که پهلوی از نیروی هوایی ارتش خورد درس عبرت گرفت در عین حال به عدم تحویل تجهیزات نظامی که شاه از آمریکا خرید انتقاد کرد!

علی خامنه‌‌ای در جمع فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

رهبر جمهوری اسلامی گفت: «نیروی هوایی در دوران پهلوی، یکی از نزدیک‌ترین نیروها به مرکز قدرت و به دربار و به آمریکایی‌ها بود. خب ما از این حادثه باید عبرت بگیریم؛ درس‌هایی دارد، عبرت‌هایی دارد.»

او در تشریح این حرف گفت: «اولین درسی که خوب است ما به آن توجه داشته باشیم این است که رژیم طاغوت از جایی ضربه خورد که انتظار آن را نداشت؛ همچنانی که خداوند در قرآن راجع ‌به یهود بنی‌النّضیر می‌‌فرماید که فَاَتاهُمُ اللّهُ مِن حَیثُ لَم یَحتَسِبُوا؛  از جایی خدای متعال به سمت اینها هجوم آورد که انتظارش را نداشتند. نیروی هوایی با فرماندهان آنچنانیِ وابسته، با شرایط ویژه‌ای که این نیرو همیشه در آن دوره داشته است- [یعنی] ارتباط و اتصال شدید به آمریکایی‌ها و مدیران آمریکایی و آموزشگاه‌های آمریکا و مانند اینهاــ ناگهان در حساس‌ترین موقع به نفع انقلاب وارد میدان می‌شود که اولش روز نوزدهم بهمن بود که آمدند با امام دیدار کردند و بیعت کردند؛ بعد هم ایستادگی در مقابل بخش دیگری از ارتش بود که به آنها حمله کرده بودند و آن قضایای عجیب آن روزها ‌که من نمی‌دانم اصلاً جزییات این مسائل در جایی برای خود نیرو ثبت شده یا نشده؛ واقعاً اگر نشده، باید [ثبت] بشود که چه اتفاقی در پایگاه تهران افتاد و هجومی که [به اینها] شد و دفاعی که مردم از اینها کردند. این یک مسئله است که خدای متعال از جایی به دشمن ضربه وارد آورد که انتظار نداشت. این، یک طرف قضیه است.»

او سپس ادامه داد: «نقطه‌ی مقابل این، آن است که مؤمنین از نقطه‌ای تقویت شدند که انتظار نداشتند؛ این در تعریف اسلامی و در فرهنگ اسلامی و در ادبیات دینی ما اسمش رزق لایُحتَسَب است.»

این بخش از سخنرانی علی خامنه‌‌ای ابتدا در رسانه‌‌ها و خبرگزاری‌‌های رسمی منتشر شد اما دقایقی بعد نکاتی از آن سانسور و بخش‌‌های دیگری «ادیت» شدند!

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از این سخنرانی از ایالات متحده انتقاد کرد که خریدهای نظامی دوره شاه را به جمهوری اسلامی ایران تحویل نداد. او گفت: «اجناس و کالاهای نظامی متعلّق به ما در انبارهای شرکت‌های نظامی آمریکا هنوز موجود است. یعنی هنوز هست و به ما نداده‌اند و جالب این است که چند سال قبل از این، انبارداری هم از ما می‌خواستند؛ اجناسی که پولش را گرفته‌اند، جنس را نمی‌دهند، انبارداری هم می‌خواستند.»

خامنه‌ای گفته معنی این اقدام این است «نظام جمهوری اسلامی بایستی توانایی اداره‌ یک نیروی هوایی کارآمد را نداشته باشد؛ اما نتیجه این شده که نیروی هوایی ما که آن روز یک قطعه‌ فلان جنگنده را یا فلان هواپیما را نمی‌توانست تعمیر کند، حق نداشت تعمیر کند، امروز کل هواپیما را می‌سازد؛ یعنی تهدید را تبدیل کرده به فرصت، خطر را تبدیل کرده به سود؛ خاصیت یک مجموعه‌ مؤمن این است».

این بخش از سخنرانی خامنه‌‌ای هم از خبرگزاری‌‌ها حذف شد و در نهایت متنی به صورت عمومی منتشر شد که در وبسایت خامنه‌‌ای منتشر شده بود!

وی در ادامه ادعا کرد «اگر مسئولان هوشیارانه عمل کنند می‌توان با استفاده از شرایط تحریم، اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت که عامل مهم بسیاری از مشکلات است، نجات داد.» وی همچنین گفت که « البته برخی افراد با هوش در داخل هیأت حاکمه آمریکا متوجه این موضوع هستند و گفته‌اند نباید بگذاریم ایران اقتصاد بدون نفت را تجربه کند و به همین دلیل باید مسیری را باز بگذاریم تا اقتصاد ایران به‌کلی از پول نفت جدا نشود، که مسئولان به‌خصوص مسئولان اقتصادی باید در این خصوص هوشیار باشند.»

او که در سخنرانی‌‌های گذشته خود بارها اسرائیل را تهدید به نابودی کرده و رهبران عربستان سعودی را «گاو شیرده» آمریکا خوانده این‌بار ادعا کرد: «ما به‌دنبال تهدید هیچ کشور و ملتی نیستیم بلکه به‌دنبال حفظ امنیت کشور و جلوگیری از تهدید هستیم».

خامنه‌‌ای با تاکید بر اینکه ضعیف بودن، دشمن را تشویق به اقدام خواهد کرد، هشدار داد: «برای آنکه جنگ نشود و برای آنکه تهدید تمام شود، باید قوی شد!»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

رژیم ایران تصمیمات کشورهای عرب را علیه رفتارهای تجاوزکارانه خود، مورد نکوهش قرار داده است

cafeliberal

پارلمان آلمان در برابر اقدامات یهودستیزانه ای که زیرپوشش مبارزه با اسرائیل صورت می گیرد، موضعگیری می کند

cafeliberal

پنتاگون سپاه پاسداران را عامل حملات بندر فجیره اعلام کرد و پرزیدنت ترامپ از اعزام۱۵۰۰ نیروی نظامی به منطقه خاورمیانه خبر داد

cafeliberal

کدام تولید؟ کدام رونق؟

cafeliberal

موفقیت «یاسمین مقبلی» در ناسا نشان می‌دهد زنان بدون محدودیت‌های یک رژیم سرکوبگر چه کارهایی می‌توانند بکنند

cafeliberal

فشار آمریکا بر عراق برای کنترل "شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران"

cafeliberal
ajax-loader