11.3 C
تهران
پنج شنبه, ۸ اسفند , ۱۳۹۸

عیسی کلانتری درباره مدارس طبیعت: چون سگ و گربه در این مدارس خواهر و برادر می‌شدند، باید تعطیل شوند!

رئیس سازمان محیط زیست درباره موج گسترده لغو مجوزهای مدارس طبیعت برای کودکان دبستانی در ایران گفته است: «این مدارس طبق فتوای مراجع غیرشرعی بودند و مراجع تشخیص دادند این مدارس ایدئولوژی غیردینی داشتند، چون سگ و گربه در این مدارس خواهر و برادر می‌شدند و بر اساس این حکم اگر قانونی هم بود باید تعطیل می‌شدند!»

عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط‌زیست در واکنش به تعطیلی گسترده مدارس طبیعت برای کودکان دبستانی، گفته است: «این مدارس غیرقانونی بودند و هیچ مجوز رسمی نداشتند، همچنین طبق فتوا مراجع هم این مدارس غیرشرعی هستند. مراجع تشخیص دادند در این مدارس ایدئولوژی‌های غیرشرعی ترویج می‌شود!»

کلانتری اضافه کرد: «چون سگ و گربه در این مدارس خواهر و برادر می‌شدند و بر اساس این حکم اگر قانونی هم بود باید تعطیل می‌شدند!»

این در حالیست که پیشتر سازمان محیط‌ زیست مجوز فعالیت این مدارس را در استان‌های مختلف کشور صادر کرده بود!

رئیس سازمان محیط‌زیست گفته است: «اگر بچه‌های آسیبی می‌دیدند باید رئیس سازمان دیه می‌داد یا زندان می‌رفت.»

کلانتری همچنین گفته است: «وزارت اطلاعات به ما اعلام کرد افرادی که بنیانگذار مدارس طبیعت بودند، عضو حزب توده هستند و صلاحیت هیچگونه فعالیت را ندارند. البته یکی از این افراد شبانه‌روز در تلویزیون صحبت می‌کند.»

عبدالحسین وهابزاده پایه‌گذار مدارس طبیعت در ایران است که کارشناسی ارشد خود را در رشته بوم‌شناسی از دانشگاه ایالتی آیوا آمریکا گرفته و ۴۰ سال است که در دانشگاه‌های مختلف ایران بوم‌شناسی و علوم زیستی تدریس می‌کند.

پس از دستور سازمان محیط‌ زیست در ۲۴ بهمن سال ۱۳۹۶، مدارس طبیعت متمرکز بر شناخت و آموزش محیط‌ زیست به کودکان ۳ تا ۱۲ ساله، یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند از جمله در استان‌های تهران، البرز، اصفهان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، فارس، کرمان، بوشهر و کرمانشاه.

این مدارس از سوی مقامات مختلف حکومت از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی چون محمدجواد ابطحی، به اجرای «سند ۲۰۳۰» در مدارس تحت عنوان «احترام به محیط‌زیست» و ترویج «بی‌خدایی» نیز متهم شده‌اند!

ابطحی نماینده مجلس شورای اسلامی گفته است که در این مدارس «حتی دانش‌آموزان تا ۱۲ سال در استخرهای مختلط در ساعت شنا با هم تعلیم می‎دیدند!»

وی با بیان اینکه مؤسس این مدارس سابقه عضویت در سازمان چریک‌‌های فدایی خلق داشته و در سال ۶۲ دستگیر شده و سابقه زندان دارد، گفته است: «وی پس از آزادی از زندان، نخستین مدرسه طبیعت را در مشهد تأسیس کرد و متأسفانه عمده خانواده‌هایی که برای ثبت‌ نام فرزندان خود به این مدارس مراجعه می‌کنند از ماهیت این فرد بی‌خبر هستند!»

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

دفاع پورمحمدی از اعدام‌های غیر‌قانونی سال ۶۷؛ مقایسه زندان با میدان جنگ و زندانی در بند با سرباز جنگی – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

تورم ۱۰۴درصدی قیمت مسکن در یک سال؛ زمان انتظار خانه‌دار شدن به ۵۳ سال رسید!

cafeliberal

کنسرن‌های بزرگ بین‌‌المللی از شرکت هواوی فاصله می‌گیرند

cafeliberal

صداوسیما: آمدنیوز در تور اطلاعاتی افتاد

Jahan

لغو روادید بستگان مقامات جمهوری اسلامی در آمریکا در دست بررسی است

cafeliberal

بازداشت ۱۰ شهروند در یک مراسم عروسی در جویبار

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader