5.4 C
Tehran
پنج شنبه, 30 آبان , 1398

عیسی کلانتری می‌گوید منتقدانش اگر «پرروبازی‌» در بیاورند، آنها را لو می‌دهد!

عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست درباره بازداشت غیرقانونی ۸ فعال محیط‌ زیست که از یک سال و نیم پیش تا کنون ادامه دارد می‌گوید «وقتی دستگاه قضایی رسما به ما اعلام کرده که حق ورود به این مسئله را نداریم چه کاری از دست من برمی‌آید؟» رئیس سازمان محیط‌ زیست منتقدانش را «توده‌ای‌» دانسته و گفته که اگر «پرروبازی‌» در بیاورند، اسم‌شان را لو می‌دهد!

عیسی کلانتری

عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست روز دوشنبه ۱۱ شهریور در گفتگویی با وبسایت خبرآنلاین درباره بازداشت غیرقانونی ۸ فعال محیط‌زیست که از یک سال و نیم پیش تا کنون ادامه دارد می‌گوید «رئیس قوه [قضاییه] اعلام کرده که قاضی در این رابطه تصمیم می‌گیرد، امیدوارم قاضی بر مبنای واقعیت‌ها تصمیم بگیرد.»

وی اضافه کرد: «وزیر اطلاعات رسما اعلام کرده است که این افراد وارد هیچ جرمی نشده‌اند اما دستگاه اطلاعاتی موازی می‌گوید این افراد مجرم هستند. من موظفم نظر وزارت اطلاعات را اعلام کنم، چون در قانون اساسی تعریف شده که جاسوس کسی است که وزارت اطلاعات او را به عنوان مجرم شناسایی کند.»

کلانتری همچنین در این‌باره که امنیتی‌شدن محیط‌ زیست تا چقدر باعث عقبگرد می‌شود، می‌گوید: «بستگی دارد چقدر در چارچوب قانون عمل کنیم، چقدر تهمت بزنیم، چقدر دوستدار واقعی محیط زیست باشیم، چقدر کاسب هستیم و…»

همزمان با افزایش انتقادها به عملکرد عیسی کلانتری و اعتراض گروهی از روزنامه‌نگاران حوزه محیط‌ زیست به دولت از سازمان مربوطه، کلانتری در این گفتگوی خود، منتقدانش را «توده‌ای» خوانده و گفته است: «حالا اینکه این افراطی‌های محیط‌ زیستی که در توده‌ای‌ها ریشه دارند طومارنامه درست می‌کنند که این رئیس‌ جمهور محیط‌ زیستی نیست، درست نیست. من با رییس‌ جمهورهای زیادی کار کردم، هیچکدام به اندازه این رئیس‌جمهور محیط‌ زیستی نبودند!»

بایکوت خبرنگاران حوزه محیط‌ زیست توسط سازمان عیسی کلانتری!

وی با بیان اینکه توده‌ای بودن منتقدان توسط وزارت اطلاعات تایید شده، گفته است: «این حرف من نیست، این موضوع را وزارت اطلاعات رسما به ما اعلام کرده است. من اسم نمی‌آورم اما اگر «پرروبازی» دربیاورند اسمشان را هم اعلام می‌کنم. نباید نادرست قضاوت کنیم، رئیس‌ جمهور هنگامی که کاندید ریاست جمهوری شد قول داد که دریاچه ارومیه را احیا می‌کند، من این حرف‌ها را باور نکردم اما الان می‌بینیم این اتفاق در حال وقوع است. من وارد اتفاقات دیگر نمی‌شوم چون به نفع کشور نیست!»

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

احمدی‎نژادی‎ها می‎گویند علی لاریجانی رد صلاحیت می‎شود

cafeliberal

پروژه حمایت از گروه‌های اپوزیسیون در دستور کار مخالفان حکومت ایران قرار می‌گیرد؟

Jahan

وزارت خارجه ایران: انتظار آمریکا برای تماس ایران بیهوده است

cafeliberal

فروش نفت در "بازار خاکستری" و "اختلافات بچه‌گانه داخلی"

cafeliberal

رئیس بانک مرکزی مدعی شد: مسیرهایی برای دریافت پول نفت پیدا کردیم؛ امسال ثبات اقتصادی داریم!

cafeliberal

جنایت تروریستی در یک کنیسه یهودیان در حومه شهر سن دیگو در ایالت کالیفرنیا که یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت

cafeliberal