27.3 C
Tehran
جمعه, 29 شهریور , 1398

فرانسه می گوید که از هنگام تلاش برای دور زدن تحریم ها، اروپا زیر فشار سنگین تر آمریکا قرار گرفته است

فرانسه می گوید که از هنگام تلاش برای دور زدن تحریم ها، اروپا زیر فشار سنگین تر آمریکا قرار گرفته است

وزیر دارایی فرانسه گفت : کشورهای اروپایی ،به علت ایجاد ” ساز و کار مالی ، اینستکس ” به هدف دور زدن تحریم های اقتصادی ایالات متحده و ادامه داد و ستد بازرگانی با حکومت ایران، به شدت زیر فشار ایالات متحده قرار گرفته اند.

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه، در گفت و گوی خبری دیروز (سه شنبه ) افزود : به دنبال فشارهای شدید ایالات متحده  بر لغو اینستکس و همچنین تهدیدهای هر روز ایران مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای، ماندن در این ساز و کار مالی را برای ما دشوارتر می سازد و ما دیگر قادر نیستیم به ایران کمک کنیم .

وزیر دارایی فرانسه،افزود :  “اروپایی‌ها تن به اولتیماتوم شصت روزه‌ای که ایران به آنها داده است، نخواهند داد”.

کشورهای بریتانیا، فرانسه و آلمان ،۳ سال پیش همراه با ایالات متحده، چین و روسیه ،سال  توافق هسته‌ای با ایران را امضا کردند، و همچنان با وجود خروج آمریکا از این توافق بر تداوم و حفظ آن  اصرار دارند و می‌خواهند که با باز گذاشتن راه‌های تجاری با دولت ایران ، به نوعی مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شوند.

اروپایی ها برای باز گذاشتن راه های تجاری حکومت ایران با آنان  سازوکاری موسوم به اینستکس را پیشنهاد داد که به این طریق امکان فروش کالاهای اساسی مانند غذا و دارو را فراهم می شد . اما این سازوکار هنوز اجرایی نشده است.

ایالات متحده از متحدان اروپایی‌اش می خواهد که  از سیاست واشنگتن مبنی بر فشار حداکثری بر ایران تبعیت کنند تا ایران را دوباره بر سر میز مذاکره بیاورد تا بدین طریق نیز بتواند ایران را  در تسلیحات هسته ای محدود تر کند .

خامنه ای پیشتر گفته بود مذاکره با اروپایی ها “سم “است و با “آمریکا سم مضاعف”.

حکومت ایران  بیشتر با فرصت اعلام شده از سوی دولت کشورهای اروپایی را تهدید کرد و اعلام کرد:  اگر ظرف مدت ۶۰ روز نتواند صادرات نفت خود را ،بار دیگر افزایش دهد، برخی از تعهداتش در توافق هسته‌ای را کنار می‌گذارد.

نوشته فرانسه می گوید که از هنگام تلاش برای دور زدن تحریم ها، اروپا زیر فشار سنگین تر آمریکا قرار گرفته است اولین بار در رادیو پیام اسرائیل. پدیدار شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ابوالفضل قدیانی از مخالفان علی‌خامنه‌ای در تهران بازداشت شد

cafeliberal

حسین هدایتی: مهدی تاج از من ۲ میلیون دلار پول گرفته است

Jahan

بازداشت دو نظامی ایرانی در ولایت فراه افغانستان؛ منابع افغان می‎گویند تحویل ایران داده شدند

cafeliberal

«حکم را وزارت اطلاعات دیکته کرد» – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

پیشگام پیوند شرق و غرب

cafeliberal

فضای مجازی باید در اختیار امام زمان باشد

Jahan