فرمانده کل سپاه: دنبال جنگ نیستیم اما از جنگ نمی‌ترسیم

حسین سلامی وجود یک دشمن بزرگ را فرصتی برای قدرتمند شدن خواند و گفت: «امروز که دشمن به ما نزدیک‌تر شده این فرصت برای سپاه به وجود آمده و قوای سپاه در راهبرد، عملیات و تاکتیک به حرکت در آمده است.»

به گزارش “سپاه‌‌نیوز”، فرمانده کل سپاه پاسداران یک‌شنبه ۲۹ اردیبهشت (۱۹ مه) آمریکا را “دشمن به ظاهر قدرتمند” اما در حال فرسایش توصیف کرد و افزود: «امروز در آستانه خوردگی تدریجی این قدرت قرار داریم و به فضل الهی در آینده نزدیک شاهد شکست پایه‌های این قدرت به ظاهر بزرگ خواهیم بود چرا که آنها خسته و ناامید هستند.»

ایالات متحده پس از خروج از توافق هسته‌ای و افزایش تنش‌ها با جمهوری اسلامی به تقویت نیروهای نظامی خود در منطقه پرداخته و یکی از علت‌های اصلی این کار را اقدام احتمالی ایران و گروه‌های تحت حمایتش علیه منافع آمریکا و هم‌پیمانانش عنوان می‌کند.

نبرد با آمریکا، “مطلوبیت مردانه”

سرلشکر سلامی می‌گوید امروز رشد “جوانان مجاهد” در کشورهای اسلامی که “نبرد با دشمن جزو مطلوبیت‌های مردانه” آنها است باعث نگرانی آمریکا شده و همین نگرانی منطقه را به یک “میدان آتش بالقوه” برای آمریکایی‌ها تبدیل کرده است.

واشنگتن به تازگی ناو هواپیمابر “آبراهام لینکلن” را برای پیوستن به ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین راهی خلیج فارس کرده و ناو جنگی  آرلینگتون را به منطقه اعزام کرده است.

افزون بر این، منابع خبری حدود یک هفته پیش از موافقت پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با تقویت سامانه دفاع ضد موشکی موسوم به پاتریوت در منطقه خاورمیانه و استقرار بمب‌افکن‌های استراتژیک “بی ۵۲” در پایگاه هوایی العدید قطر خبر دادند.

با این همه مقام‌های ارشد آمریکایی در روزهای گذشته بارها تقویت نیروهای خود در منطقه را یک اقدام پیشگیرانه عنوان کرده و تاکید کرده‌اند که برنامه‌ای برای برخورد نظامی با ایران ندارند.

«آماده‌ایم، اما دنبال جنگ نیستیم»

سرلشکر سلامی با بیان این که سپاه امروز در “تماس مستقیم با تمام قدرت دشمن” است ادعا کرد که سپاهیان دشمن را متوقف کرده‌اند. او در عین حال گفت: «ما به دنبال جنگ نیستیم، اما از جنگ نمی‌هراسیم و آماده‌ایم.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

به گزارش سپاه‌نیوز، فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه گفته است: «دشمنان ما هم اراده جنگ ندارند، اما تفاوت ما با آنها این است که آنها از جنگ می‌ترسند و خط حد آنها جایی است که جانشان به خطر بیافتد و شکست دادن دشمنی با این ماهیت آسان است.»

چند روز پیش امیر حاتمی وزیر دفاع ایران، رمز پیروزی در برابر حمله‌های سنگین “دشمن” در شرایط کنونی را “‌اطاعت و پیروی از ولایت فقیه” و اجرای “تدابیر و رهنمودهای حکیمانه” رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای عنوان کرد.

خامنه‌ای: جنگ نمی‌شود

وزیر دفاع در اظهاراتی شبیه سرلشکر سلامی درباره رویارویی احتمالی نظامی با آمریکا گفته بود: «ملت سرافراز ایران اسلامی این بار نیز همچون همه‌ی آزمون‌های گذشته با تکیه بر عزم و اراده‌ی ملی، نیروهای مسلح مقتدر و تلاش و حمایت‌های دولت خدمتگزار از این برهه‌ی حساس نیز با سربلندی عبور خواهد کرد و طعم تلخ شکست را به جبهه‌ی آمریکایی- صهیونیستی خواهد چشاند.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

علی خامنه‌ای روز سه‌شنبه در دیدار با مسئولان ارشد حکومتی اطمینان داد که میان آمریکا و ایران جنگی رخ نخواهد داد و در عین حال هرگونه مذاکره با دولت دونالد ترامپ را “سم مضاعف” خواند.

خبرگزاری فارس روزز شنبه به نقل از فرمانده کل سپاه نوشته بود که ایران امروز در “فضای جنگ تمام عیار اطلاعاتی با آمریکا و جبهه دشمنان انقلاب و نظام اسلامی” قرار دارد و این فضا “ترکیبی از عملیات روانی و عملیات سایبری، تحرکات نظامی، دیپلماسی عمومی و القای رعب و وحشت” است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

دبیرکل اوپک تعرض پهپادهای ساخت ایران به تاسیسات نفت عربستان سعودی را محکوم دانست

cafeliberal

لغت‌نامه کدخدا، ۵۵: تلگرام و بوروکراسی و مجری و بسکتبال و کمیته امداد

cafeliberal

سپاه پاسداران سعی در کشاندن جنگ به امارات و عربستان دارد

Jahan

یکی از دلایل گرانی ۴۰۰ درصدی کاغذ: دپو برای تبلیغات انتخابات مجلس!

cafeliberal

اعتراض کانون نویسندگان ایران به حکم ۱۸ سال حبس برای سه نویسنده

cafeliberal

پیروزی توکایف در انتخابات ریاست‌جمهوری قزاقستان

cafeliberal