21.6 C
Tehran
یکشنبه, 31 شهریور , 1398

قاتل طلبه همدانی در درگیری با پلیس کشته شد

توکل حیدری، رئیس کل دادگستری استان همدان از کشته شدن عامل قتل یک طلبه حوزه علمیه همدان خبر داد.

به گزارش میزان، او که به “ب ـ ح” نام داشت در جریان تعقیب و گریز و پس از یک ساعت درگیری با مأموران انتظامی حدود ساعت چهار و نیم بامداد یکشنبه هشتم اردیبهشت (۲۸ آوریل) کشته شد.

دو نفر از مأموران انتظامی نیز جراحت‌های سطحی برداشته‌اند. میزان همچنین نوشت، شب گذشته چند نفر از کسانی که با قاتل در ارتباط داشتند در شهر قروه با ارائه اطلاعاتی نادرست وانمود کردند که قاتل بین آن‌هاست تا او فرصت فرار پیدا کند. اما مأموران متوجه فریب آن‌ها شده و با دستگیری این تیم و شناسایی مخفیگاه “ب ـ ح” موفق به یافتن و کشتن او می‌شوند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

روزنامه جمهوری اسلامی نام مقتول را مصطفی قاسمی اعلام کرده و می‌نویسد، او که ۴۵ سال داشت حدود ساعت ۱۳ شنبه هفتم اردیبهشت در نزدیک در ورودی حوزه علمیه همدان مورد سوء قصدی مسلحانه قرار گرفته و کشته شد.

این روزنامه از قول شاهدان عینی می‌نویسد: «ضاربان دو نفر با لباس پلنگی و شبه‌نظامی بوده‌اند که پس از پرسیدن نام این روحانی و پس از اطمینان از هویت وی او را هدف قرار دادند و با شلیک دو گلوله از پای در آوردند و بلافاصله با یک دستگاه خودروی ۲۰۶ از محل گریختند.»

ایسنا به نقل از بخشعلی کامرانی، فرمانده انتظامی استان همدان خبر داده که پلیس در ابتدا پاتوق مجرم و خودروی او را شناسایی کرد و همه نقاطی که ممکن بود پنهان شود را زیر نظر گرفت و بعد با او در مخفیگاهش درگیر شد.

هنوز انگیزه قاتل روشن نیست. کامرانی در این مورد گفته است: «با توجه به این ‌که محل زندگی قاتل و مرحوم در یک منطقه بوده، این موضوع و یافتن انگیزه جرم در دست بررسی و تحقیق است.»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ادامه بازداشت کارگران و معلمان بازداشت شده در تجمعات اخیر برخلاف قوانین کشور – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

روز کارگر؛ "حمله" به تجمع مقابل مجلس و بازداشت ده‌ها نفر

cafeliberal

روحانی: در برابر آمریکا "غیر از ایستادگی راه دیگری نداریم"

cafeliberal

تجمع اعتراضی معلمان در کرمانشاه و اردبیل

cafeliberal

تهدید به لغو مجوز فعالیت تهیه‌کنندگان فاسد اقتصادی: با چک دستمزد بازیگران پولشویی می‌کنند!

cafeliberal

۱۴ کشته و ۱۴۵ زخمی در حمله طالبان در کابل

cafeliberal