27.3 C
Tehran
جمعه, 29 شهریور , 1398

قرارداد فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس در بن‌بست تحریم‌های بانکی

درحالی که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی برای انعقاد قرارداد با مارک ویلموتس گزینه هدایت تیم ملی فوتبال ایران به بلژیک سفر کرده گزارش شده امضای نهایی قرارداد به یک مشکل جدی برخورده است.

مارک ویلموتس و مهدی تاج در حال بازدید از امکانات فوتبال ایران

مارک ویلموتس هفته گذشته به ایران سفر کرد تا از کمپ تیم ملی فوتبال ایران بازدید کند. فدراسیون فوتبال ایران به این مربی بلژیکی پیشنهاد قراردادی تا پایان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ داد و رئیس این فدراسیون هم اعلام کرد که توافق بین طرفین صورت گرفته، اما ویلموتس در نهایت بدون امضای قرارداد به بلژیک بازگشت.

به گزارش تسنیم، روزنامه «Het Laatste Nieuws» چاپ بروکسل بلژیک می‎نویسد گرچه جایگاه ایران در رنکینگ فیفا ۲۱ است و دستمزد ویلموتس ۱٫۳ میلبون یورو اما ممکن است این سرمربی ۵۰ ساله پیشنهاد ایران را رد کند.

این روزنامه ادعا کرده دلیل به بن‌بست خوردن قرارداد درخواست فدراسیون فوتبال ایران از ویلموتس برای اقامت دائم در ایران به منظور زیر نظر گرفتن تیم ملی از نزدیک است که او قبول نکرده. ویلموتس پیش از این فکر می‌کرد که اقامتش در ایران بطور موقت خواهد بود و هر زمان که تیم ملی برنامه‌ای برای بازی‌ها خواهد داشت باید در این کشور حضور داشته باشد، اما فدراسیون فوتبال ایران اینطور فکر نمی‌کند!

با سفر تاج به بروکسل برای بستن قرارداد، اهالی فوتبال انتقاد زیادی به او و مسئولان فدراسیون کردند و گفتند اینکه رئیس فدراسیون فوتبال کشور راهی بلژیک شده در شأن تیم ایران نیست و جایگاه و منافع ملی ایران در نظر گرفته نشده. حتی کارلوس کیروش سرمربی پیشین تیم ملی برای عقد قرارداد به ایران آمد و هیچ ادعایی نیز مبنی بر اینکه مربی پروازی باشد نداشت. اما حالا شنیده شده پشت پرده دلایل دیگری برای این سفر بوده و عدم قرارداد ویلموتس با تیم ملی ایران فراتر از این حرف‎هاست.

درواقع ویلموتس پس از سفر به تهران نظرش در مورد همکاری با فدراسیون عوض شد و به دنبال بهانه‎ای بود تا قرارداد را امضا نکند.  تحریم‎های بانکی جمهوری اسلامی باعث شد راه برای پرداخت مبلغ قرارداد و دستمزد او بسته باشد. فدراسیون جهانی فوتبال سالیانه کمک‌هایی به فدراسیون‌های عضو خود می‌کند که رقم قابل توجهی است و قرار شد در صورتی که امکان داشته باشد فدراسیون از این کمک‌ها و از طریق فیفا دستمزد سرمربی آینده تیم ملی را پرداخت کند که در این شرایط معلوم نیست چیزی به سرمربی بلژیکی برسد یا نه!

همچنین گفته می‎شود فدراسیون در حال حاضر اصلا موجودی کافی برای پرداخت مبلغ قرارداد این مربی را ندارد!

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کارزار پرهیز از لیوان یک‌بار مصرف قهوه در آلمان

cafeliberal

دکترین تسلیحاتی چین و تک عروسک خیمه‌شب‌بازی

cafeliberal

گزارش ویژ: شمار چشمگیری از مقامات رژیم که به ثروتی رسیده اند، پولهایشان را در خارج از کشور، برای روز مبادا، سرمایه گذاری می کنند

cafeliberal

بزرگترین نمایشگاه هنری ایران طی ۹۰ سال گذشته در سال ۲۰۲۰ در بریتانیا افتتاح می‌شود

cafeliberal

حسن روحانی به طور تلویحی پیشنهاد کرد که مسائل اتمی رژیم و سیاست در برابر آمریکا به همه پرسی گذاشته شود، ولی ….

cafeliberal

جای خالی بنفش‌پوشان کنار سفره افطاری روحانی

cafeliberal