9.2 C
تهران
یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹

قرارداد فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس در بن‌بست تحریم‌های بانکی

درحالی که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی برای انعقاد قرارداد با مارک ویلموتس گزینه هدایت تیم ملی فوتبال ایران به بلژیک سفر کرده گزارش شده امضای نهایی قرارداد به یک مشکل جدی برخورده است.

مارک ویلموتس و مهدی تاج در حال بازدید از امکانات فوتبال ایران

مارک ویلموتس هفته گذشته به ایران سفر کرد تا از کمپ تیم ملی فوتبال ایران بازدید کند. فدراسیون فوتبال ایران به این مربی بلژیکی پیشنهاد قراردادی تا پایان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ داد و رئیس این فدراسیون هم اعلام کرد که توافق بین طرفین صورت گرفته، اما ویلموتس در نهایت بدون امضای قرارداد به بلژیک بازگشت.

به گزارش تسنیم، روزنامه «Het Laatste Nieuws» چاپ بروکسل بلژیک می‎نویسد گرچه جایگاه ایران در رنکینگ فیفا ۲۱ است و دستمزد ویلموتس ۱٫۳ میلبون یورو اما ممکن است این سرمربی ۵۰ ساله پیشنهاد ایران را رد کند.

این روزنامه ادعا کرده دلیل به بن‌بست خوردن قرارداد درخواست فدراسیون فوتبال ایران از ویلموتس برای اقامت دائم در ایران به منظور زیر نظر گرفتن تیم ملی از نزدیک است که او قبول نکرده. ویلموتس پیش از این فکر می‌کرد که اقامتش در ایران بطور موقت خواهد بود و هر زمان که تیم ملی برنامه‌ای برای بازی‌ها خواهد داشت باید در این کشور حضور داشته باشد، اما فدراسیون فوتبال ایران اینطور فکر نمی‌کند!

با سفر تاج به بروکسل برای بستن قرارداد، اهالی فوتبال انتقاد زیادی به او و مسئولان فدراسیون کردند و گفتند اینکه رئیس فدراسیون فوتبال کشور راهی بلژیک شده در شأن تیم ایران نیست و جایگاه و منافع ملی ایران در نظر گرفته نشده. حتی کارلوس کیروش سرمربی پیشین تیم ملی برای عقد قرارداد به ایران آمد و هیچ ادعایی نیز مبنی بر اینکه مربی پروازی باشد نداشت. اما حالا شنیده شده پشت پرده دلایل دیگری برای این سفر بوده و عدم قرارداد ویلموتس با تیم ملی ایران فراتر از این حرف‎هاست.

درواقع ویلموتس پس از سفر به تهران نظرش در مورد همکاری با فدراسیون عوض شد و به دنبال بهانه‎ای بود تا قرارداد را امضا نکند.  تحریم‎های بانکی جمهوری اسلامی باعث شد راه برای پرداخت مبلغ قرارداد و دستمزد او بسته باشد. فدراسیون جهانی فوتبال سالیانه کمک‌هایی به فدراسیون‌های عضو خود می‌کند که رقم قابل توجهی است و قرار شد در صورتی که امکان داشته باشد فدراسیون از این کمک‌ها و از طریق فیفا دستمزد سرمربی آینده تیم ملی را پرداخت کند که در این شرایط معلوم نیست چیزی به سرمربی بلژیکی برسد یا نه!

همچنین گفته می‎شود فدراسیون در حال حاضر اصلا موجودی کافی برای پرداخت مبلغ قرارداد این مربی را ندارد!

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

محمد مساعد؛ روزنامه‌نگاری پاسدار حرمت قلم

cafeliberal

فرزند مسئولی که مهاجران را پرچم‌فروش می‌نامید، پرچم عوض کرد

cafeliberal

اتحادیه اروپا درخواست بریتانیا برای مذاکره در مورد برگزیت را رد کرد

cafeliberal

یافته های جدید از انهدام هواپیما…

cafeliberal

ایران باید با آمریکا مصالحه کند‎‎

cafeliberal

ضرر چند میلیاردی در پی تغییر ساختار در دویچه بانک آلمان

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader