7.1 C
تهران
یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸

لغو ناگهانى برنامه زنده گزارشگر زن از مسابقه لیگ فوتبال اروپا در رادیوی دولتی جمهوری اسلامی

 پخش این مسابقه در حالى از صداوسیما با صداى گزارشگر و بانوان تحلیلگر لغو شد که شبکه‌هاى تلویزیونى کشورهاى دیگر بطور مجانى آن را پخش مى‌کردند.

صدا و سیماى جمهورى اسلامى اعلام کرده بود که چهارشنبه شب این هفته گزارش زنده دیدار تیم‌هاى چلسى لندن و آژاکس آمستردام از سرى بازى‌هاى لیگ قهرمانى اروپا را با صداى فرنوش جعفرى از رادیو پخش مى‌کند.

براى اولین بار قرار بود گزارش یک بازى پر اهمیت توسط سه خانم، یک گوینده و دو تحلیلگر به گوش دوستداران فوتبال در ایران برسد اما در حالی که بسیارى از مردم به ویژه زنان ورزش‌دوست با بى‌صبرى منتظر شنیدن این گزارش بودند، ناگهان اعلام شد این برنامه پخش نخواهد شد بدون آنکه هیچگونه دلیل منطقى و قابل قبول براى این تغییر تصمیم ناگهانى اعلام شود.

به گزارش تابناک، خبرهاى شنیده شده حاکى از آن است که دلیل این تصمیم غیرمنتظره دخالت برخى مسئولان و مراجع بوده است.

گفتنى است دو بانوى کارشناس که قرار بود این مسابقه را تحلیل کنند از چهره‌هاى سرشناس فوتبال بانوان ایران هستند. نیلوفر اردلان کاپیتان سابق تیم ملى فوتسال دختران که در حال حاضر مجرى ورزش رادیو است و گلاره ناظمى داور مشهور فوتبال و فوتسال جهان.

رادیو ورزش که چند روز درباره این مسابقه و نحوه گزارش آن تبلیغ مى‌کرد با این بدعهدى نشان داد حتى از انجام یک کار معمولى عاجز است. درواقع مدیران رادیو ترجیح دادند بازى اصلا پخش نشود تا این گزارش زنانه انجام نگردد.

ضمنا مجرى برنامه در شرایطى نرسیدن تصاویر این بازى را بهانه پخش نشدن آن اعلام کرده که این مسابقه از شبکه‌هاى مختلف مجانى مانند کانال پل ست لهستان به صورت High Definition یعنى کیفیت بالا در حال پخش ماهواره‌اى بود و بعید است تجهیزات صداوسیمای جمهوری اسلامی براى دریافت تصاویر مسابقه با مشکل روبرو شده باشد.

در ادامه این گزارش اضافه شده، بى‌اختیار بودن صداوسیما حداقل در پخش  «صدا» در ایامى که خانم‌ها با حمایت فیفا اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را به دست آورده‌اند، در اجراى کوچکترین سیاست رسانه‌اى خود حتى در پخش ورزش هم بدون اختیار است و کار به جایى رسیده که مدیران بدون کفایت و در حال نزول در این مجموعه عریض و طویل حتى اختیار پیاده کردن ناچیزترین ایده‌هایشان را ندارند.

و این در حالى است که مجریان و گویندگان زن فراوانى در شبکه‌هاى گوناگون و پر تعداد رادیویى سرگرم فعالیت هستند که مردم همواره برنامه‌هاى مختلف اقتصادى، فرهنگى ، هنرى و طنز ورزشى را با صداى آنها مى‌شنوند و حالا چطور شده ناگهان پخش صداى یک زن هنگام گزارش یک مسابقه فوتبال و تحلیل بازى به وسیله کارشناس و مربى آموزش دیده و شاخص فوتبال ایران با مشکل روبرو شده است و این آبروریزى قطعا در تاریخ رادیو و کارنامه مدیران آن ثبت خواهد شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

هشدار شاهزاده رضا پهلوی درخصوص جنگ قریب الوقوع

Jahan

انقلاب ایران در راه است

Jahan

ماموریت محمود علوی وزیر اطلاعات در لبنان چیست؟

cafeliberal

در همه شهرهای بزرگ شیلی وضعیت اضطراری اعلام شد

cafeliberal

دولت آرژانتین حزب‌الله را گروهی تروریستی دانست

cafeliberal

عالی‌ترین جایزه عفو بین‌الملل به گرتا تونبرگ تعلق گرفت

cafeliberal
ajax-loader