7.7 C
تهران
جمعه, ۹ اسفند , ۱۳۹۸

مادر بریتانیایی خواستار بازگرداندن فرزندش از ایران شد

(+عکس) یک زن بریتانیایی ۳۹ ساله می‌گوید شریک سابق زندگی‌اش که یک مرد ایرانی بوده، یک سال پیش، پسر دوساله‌شان را ربوده و به ایران برده است. او گفته که اکنون دچار افسردگی شده و موهای سرش ریزش پیدا کرده است.

تینا کایانی مادر ۳۹ ساله بریتانیایی عکسی را که به تازگی در واتس‌آپ از پسرش دریافت کرده رو به دوربین نشان می‌دهد و می‌گوید شریک سابق زندگی‌اش که مردی ایرانی بوده، پسر دوساله‌شان را ربوده و با خود به کشور ایران برده است. تینا کایانی مادر کول لوئیس دو ساله عاجزانه درخواست کرده تا فرزندش را به او بازگردانند.

آنگونه که این زن گفته، فرخ محمودپور مرد ۴۰ ساله ایرانی در ماه مارس سال گذشته، فروردین سال ۹۷، کودک دو ساله‌ آنها را با خود به ایران برده و حالا از طریق واتس‌آپ عکس‌هایی از او را برایش ارسال کرده ولی حاضر نشده بگوید که کول لوئیس کجاست.

این مرد ایرانی که ۱۵ سال در منطقه شفیلد انگلستان در یک فست‌فود مشغول به کار بوده، در واتس آپ خطاب به تینا نوشته که تا ۱۸ سالگی هرگز فرزندش را نخواهد دید و بی‌رحمانه نوشته: «بای بای!»

فرخ مرد ایرانی، یک سال پیش کول ۲ ساله را از بریتانیا خارج کرده است

مادر این پسربچه که حالا دیگر سه ساله شده، ربودن پسرش را به پلیس یورکشایر اطلاع داده و گفته که احساس ناامیدی و تمایل به خودکشی دارد. این زن بریتانیایی اقدام مرد ایرانی را منجر به ویرانی زندگی خود دانسته و از اینکه نمی‌داند کی می‌تواند دوباره فرزندش را ببیند به شدت اظهار نگرانی کرده است.

این زن بسیار اندوهگین به وبسایت «میل‌آنلاین» گفته، می‌داند که کول زنده است ولی احساس می‌کند که او را دوباره نخواهد دید.

تینا کایانی همچنین گفته است، نمی‌داند پسرش حرف‌زدن را شروع کرده، دندان درآورده و یا هنوز گونه‌های برجسته‌ای دارد.

وی درباره تاثیر این موضوع بر زندگی‌اش گفته که افسرده است و اضطراب دارد و موهایش از شدت استرس ریخته و همچنین زندگی خانواده‌اش تحت‌تاثیر قرار گرفته. این مادر بریتانیایی گفته که به نظر می‌رسد آنها به بن‌بست خورده‌اند و نمی‌توانند کاری انجام دهند، اما منتظر هستند تا اتفاقی بیافتد و امیدوارند کول یک روز به خانه برگردد.

کول پسربچه ربوده شده

این زن همچنین از اینکه فرزندش او را به یاد نیاورد و دیگر نخواهد به زبان مادرش صحبت کند، نگران است. او گفته: «از اینکه پدر کول چه دروغ‌هایی را ممکن است درباره من، به پسرم بگوید نگرانم.»

تینا می‌گوید با اینکه فِرِدی شریک سابق زندگی‌اش گهگاه عکس‌هایی می‌فرستد و حداقل می‌تواند ببیند که کول خوشحال است و از او مراقبت می‌شود ولی کول باید پیش مادرش برگردد. بچه‌ها به مادرشان نیاز دارند.

این زن دوران ناامیدکننده و سختی را از سر می‌گذراند چرا که کاری از دست وی و خانواده‌اش برنمی‌آید و آنها مجبورند منتظر باشند تا اتفاقی بیافتد. او اظهار امیدواری می‌کند که پدر کول کار درست را انجام بدهد و او را به خانه برگرداند ولی می‌داند که این اتفاق نخواهد افتاد.

تینا پیشتر هم نگران این بوده که پدر کول سعی کند فرزندش را از او بگیرد ولی مقامات انگلستان به وی اطمینان داده بودند که فرخ نمی‌تواند بدون گذرنامه، کول را با خود از کشور خارج کند!

تینا و فرخ شش سال با هم در ارتباط بودند تا اینکه در سال ۲۰۱۵ وقتی تینا حامله شد، از هم جدا شدند. تینا می‌گوید عجیب این است که وقتی باردار شده، فِرِدی بچه را نمی‌خواست و حتی حاضر بود، هزار پوند به صورت نقد به او بپردازد تا سقط جنین کند! اما تینا پس از دیدن تصویر جنین از این کار منصرف شد.

تصاویری از کول که پدرش اخیرا برای مادر وی ارسال کرده است

فرخ پیش از به دنیا آمدن کول به ایران برمی‌گردد و تینا هنگام زایمان و تا چهار ماه پس از به دنیا آمدن کول، تنها بوده است. فرخ پس از بازگشت به انگلستان موضوع را به صورت قانونی دنبال می‌کند که طی آن، خروج وی از کشور به همراه کول ممنوع می‌شود و مجاز به گذراندن دو هفته در کنار فرزندش می‌شود.

در آخرین روز ملاقات تینا با کول، پسرش گفته که عاشق مادرش است و زمان خوبی را با پدرش گذرانده. در خانه فرخ نامه‌هایی پیدا شده که نشان می‌دهد او یک سال برای خروج فرزندش برنامه‌ریزی کرده بود.

تینا درباره رابطه‌اش با فرخ می‌گوید که همه چیز به نظر کامل و بی‌نقص می‌رسیده ولی فرخ هرگز به او درباره اینکه از کجا آمده و اینکه خانواده‌اش کیست چیزی به او نگفته. حتی گفتگوهای مخفیانه‌ای هم به زبان مادری‌اش داشته. بنابراین وقتی او کول را با خود می‌برد، متوجه ماجرا نشده است.

تینا از نهادهای داخلی انگلستان و بین‌المللی که در زمینه ربوده شدن فرزندان توسط والدینشان فعالیت می‌کنند نیز کمک گرفته ولی تا کنون مقامات انگلستان موفق به پیدا کردن کول و پدرش نشده‌اند. تینا از کسانی که شریک سابق زندگی‌اش را می‌شناسند تقاضا کرده به او در پیدا کردن فرزندش کمک کنند.

گیل فارنیس نماینده پارلمان انگلستان این پرونده را غم‌انگیز توصیف کرده و گفته نمی‌تواند رنجی را که تینا در طول این دوران دشوار تحمل کرده تصور کند.

او گفته که به همراه گروه‌اش با نمایندگان قانونی تینا در ارتباط هستند تا موضوع را در سطح بالاتری از دولت پیش ببرند.

فارنیس اعلام کرده در نشستی که در آینده با ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا دارد این موضوع را مطرح می‌کند تا شاید بتوانند کول به خانه بازگردد.

یک سخنگوی دفتر امور خارجه نیز اطمینان داده که آنها به تینا برای بازگرداندن فرزندش کمک می‌کنند. خانواده تینا امیدوارند تا برای هزینه‌های حقوقی در ایران، کمک دریافت کنند و به دنبال راه‌اندازی صفحه‌ای در فیس‌بوک و توئیتر برای تبلیغ مبارزه با این نوع آدم‌ربایی‌ها هستند.

*منبع: Mailonline
*ترجمه و تنظیم: آزاده کریمی

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

لبنان؛ علیه اسلامگرایی؛ برای آزادی و امنیت

cafeliberal

نگرانی آمریکا و اروپا از بازداشت یک بازرس آژانس در ایران

cafeliberal

مایک پمپئو گفت: با اعلام تحریم های ایران علیه برنامه اتمی  رژیم ایران کمپین فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی را ادامه می‌دهیم.

cafeliberal

سرگذشت عکس روز ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ زنان «ضدانقلاب» چه می‌خواستند؟

cafeliberal

ادامه واکنش‌ها به دستگیری خشونت‌آمیز دختری در پارک تهران

cafeliberal

دولت روحانی هم کلی طرح برای خانه‌دار کردن مردم ابداع کرده: از «تام‌ کاد» و «تام‌ فاز» تا «تام‌ اج» و «تام‌ تز»!

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader