9.9 C
تهران
یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹

مارک ویلموتس گزینه‎ یک میلیون دلاری سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران

خبرگزاری تسنیم، روز سه‎شنبه ۲۴ اردیبهشت، نوشت حضور مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران قطعی شده و این مربی به زودی وارد تهران می‌شود تا با عقد قراردادی رسمی تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد.

مارک ویلموتس

در این گزارش آمده، اگر چه عنوان شده مبلغ قرارداد این مربی بلژیکی ۱٫۵ میلیون دلار در سال است اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که مبلغ قرارداد وی پایین‌تر و حدود یک میلیون دلار است که در شرایطی خاص ممکن است به ۱٫۵ میلیون دلار نزدیک شود.

یکی از موارد اصلی و اساسی که در مذاکرات مهدی تاج و ویلموتس وجود دارد صحبت درباره امکانات و زیرساخت‌های فوتبال ایران است. ویلموتس به عنوان فردی که سال‌ها در اروپا مربیگری کرده درباره اهمیت این موضوع صحبت و بر ضرورت وجود امکانات و زیرساخت‌های لازم تأکید کرده است. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نیز توضیحات لازم درباره امکانات را در این‌باره به این مربی بلژیکی داده و ویلموتس در جریان تمام امکانات و شرایط مرکز ملی فوتبال ایران قرار گرفته است.

فدراسیون فوتبال به این مربی اطمینان داده که امکانات و زیرساخت‌های بسیار خوبی در اختیار تیم ملی قرار خواهد گرفت.

به گزارش تسنیم، این صحبت‌ها بخشی از نکاتی است که در مذاکرات طرفین ساعت‌ها درباره آن بحث شده و ویلموتس با اطلاع کامل از آنچه در فوتبال ایران می‌گذرد، خودش را آماده حضور در ایران می‎کند.

یکی از بحث‌های اصلی فدراسیون فوتبال ایران و سرمربی بلژیکی در مورد راه پرداخت دستمزد اوست. به نظر می‏‌رسد طبق توافقات صورت گرفته با ویلموتس، بهترین و در دسترس‌ترین راه برای پرداخت دستمزد او از طریق فیفا باشد. فدراسیون جهانی فوتبال سالیانه کمک‌هایی به فدراسیون‌های عضو خود می‌کند که رقم قابل توجهی است و در صورتی که مشکلی ایجاد نشود، فدراسیون قصد دارد از این کمک‌ها و از طریق فیفا دستمزد سرمربی آینده تیم ملی را پرداخت کند.

با توجه به تحریم‌ها و مشکلات انتقال پول در صورتی که یک طرف آن ایران باشد، نگرانی‌هایی برای پرداخت دستمزد سرمربی تیم ملی وجود داشته و دارد. با این حال فدراسیون فوتبال قصد دارد در این خصوص هماهنگی‌های لازم را با فیفا انجام دهد تا از طریق این نهاد ورزشی بین‌المللی پول این مربی پرداخت شود.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

بازتاب سرنگونی پهپاد آمریکایی در رسانه‌های اروپا

cafeliberal

اعدام یک زندانی در زندان شیروان در استان خراسان شمالی

cafeliberal

عیسی کلانتری: به علت گرانی گوشت به حیات وحش حمله‌ور شده‌اند!

cafeliberal

شمار قربانیان کورونا در اسرائیل به ده تن رسید. با امکانات الکترونیک پیشرفته پنجاه مبتلا شناسایی شدند

cafeliberal

حمله نیروهای اسد به ادلب و آغاز بحران جدید پناهجویی

cafeliberal

طلاق یا مرگ؟ زندگی پُر مشقت زنان افغانستانی پس از جدایی

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader