20.1 C
تهران
جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹

ماریا شاراپووا در ۳۲ سالگی با تنیس خداحافظی کرد

ماریا شاراپووا، قهرمان تنیس جهان و برنده پنج «گرند اسلم» در ۳۲ سالگی اعلام بازنشستگی کرد. او گفته است که آسیب شانه، تمرکزش را کم کرده بود.

این بازیکن روس، نخستین گرند اسلم خود را در مسابقات ویمبلدون سال ۲۰۰۴ و زمانی که ۱۷ سال داشت برد و با کسب عنوان قهرمانی اوپن فرانسه در سال ۲۰۱۲، با غلبه بر سیمونا هالپ از رومانی توانست چهار قهرمانی مهم تنیس جهان را در کارنامه‌اش ثبت کند.

در سال ۲۰۱۶، آزمایش دوپینگ او مثبت اعلام شد و مشخص شد شاراپووا از ماده ملدونیوم استفاده می‌کرده است. او به مدت ۱۵ ماه از شرکت در مسابقات محروم شد.

در سال ۲۰۱۷ و پس از پایان این ممنوعیت به زمین بازگشت اما بخت با او یار نبود و با آسیب‌های پی‌در‌پی به رتبه ۳۷۳ تنیس جهان سقوط کرد که پایین‌ترین رتبه او از سال ۲۰۰۲ بود.

خانم شاراپووا با اعلام خبر بازنشستگی گفت که تنیس کوهی بوده که چشم انداز قله آن خارق العاده بوده است. او گفته که پس از ۲۸ سال آماده است تا کوه دیگری را بپیماید.

در عین حال، کارهای ساده‌ای هست که مایل است به آنها بپردازد از جمله گذراندن وقت بیشتر با خانواده، لذت بردن از قهوه صبحگاهی و ورزش‌های هیجان‌انگیز دیگر از جمله شرکت در کلاس‌های رقص.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

آماده سازی گسترده تعداد زیادی قبر در شهرهای مختلف برای دفن قربانیان ویروس کرونا

cafeliberal

تجمع روز کارگر در تهران به خشونت کشیده شد؛ ده‌ها کارگر بازداشت شدند؛ شکنجه، مستند، زندان، ضرب و شتم دیگر اثر ندارد‍!

cafeliberal

پایان ۶ دوره نخست‌وزیری نتانیاهو یا انتخابات سوم

cafeliberal

رجزخوانی روحانی در دیدار خامنه‌ای؛ «آبراه‌های بین‌المللی امنیت نخواهند داشت»

cafeliberal

دورخیز برای سمند جدید

cafeliberal

فاجعه توفان خاک و دشواری نفس کشیدن برای مردم زابل + فیلم

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader