مایکروسافت: هکرهای ایران صدها میلیون دلار خسارت زده‌اند

بر اساس اخبار منتشر شده، هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی ظرف دو سال گذشته به بیش از ۲۰۰ شرکت بزرگ بین‌المللی حمله کرده و اقدام به خرابکاری و ربودن اطلاعات کرده‌اند. اخبار منتشر شده از گستردگی این حملات حکایت می‌کنند.

Symbolbild Cyber Angriff (Imago/Science Photo Library)

جنگ سایبری سالانه میلیاردها دلار خسارت برای شرکت‌های بزرگ جهان به بار می‌آورد. اکنون خبر از حملات گسترده سایبری هکرهای ایران به شرکت‌های بزرگ جهان منتشر شده است. این گزارش از سوی کارشناسان مایکروسافت در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.

خبرگزاری آلمان ( dpa) روز پنجشنبه ۱۶ اسفند (هفتم مارس) خبر حمله گسترده سایبری ایران را منتشر کرده است. این خبر متکی بر گزارشی است که از سوی “وال‌استریت‌ژورنال” و به نقل از کارشناسان مایکروسافت منتشر شده بود.

بر اساس این خبر، هکرهای جمهوری اسلامی ظرف دو سال گذشته به دست‌کم ۲۰۰ شرکت بزرگ در جهان حمله سایبری کرده‌اند. هدف از این حملات آسیب رساندن به این شرکت‌ها بوده است. حملاتی که گفته می‌شود صدها میلیون دلار خسارت به بار آورده است.

حملات هکرهای ایران

“وال‌استریت‌ژورنال” در گزارش خود نوشته است که این حملات از جمله به شرکت‌هایی صورت گرفته که در حوزه نفت و گاز فعالیت داشته‌اند.

شرکت‌های ماشین‌سازی و شرکت‌های چند ملیتی نیز در شمار اهداف حملات هکرهای ایران بوده‌اند. در این گزارش همچنین آمده است که هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی به شرکت‌های بزرگی در کشورهایی همچون آلمان، عربستان سعودی، بریتانیا، هند و آمریکا حمله کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه نیز با انتشار خبر حملات سایبری هکرهای ایران به شرکت‌های بین‌المللی، از گروه هکرهای “هولمیم” نام می‌برد.

افزون بر آن آمده است که گروه دیگری از هکرها با نام APT33 در هماهنگی با گروه “هولمیم” و به سفارش اعضای آن گروه در حملات سایبری به شرکت‌های بزرگ نقش داشته‌اند.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

شش دلیل که باید قدردان اینشتین باشیم

cafeliberal

یوتیوب در بالا رفتن تعداد طرفداران زمین تخت مقصر است

cafeliberal

مارمولک، قهرمان جهان!

cafeliberal

این اپلیکیشن زوج‌درمانی شوهرم را متقاعد کرد بیشتر به من توجه و در کارهای روزانه خانه بیشتر همکاری کند

cafeliberal

با استفاده از این سایت تندخوانی را تمرین کنید و سرعت خواندن خود را افزایش دهید

cafeliberal

چه فناوری‌های تازه‌ای در کنفرانس جهانی موبایل ۲۰۱۹ بیشتر جلب توجه کردند؟

cafeliberal