39.9 C
Tehran
جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸
دانش و فناوری

مایکروسافت: هکرهای ایران صدها میلیون دلار خسارت زده‌اند

بر اساس اخبار منتشر شده، هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی ظرف دو سال گذشته به بیش از ۲۰۰ شرکت بزرگ بین‌المللی حمله کرده و اقدام به خرابکاری و ربودن اطلاعات کرده‌اند. اخبار منتشر شده از گستردگی این حملات حکایت می‌کنند.

Symbolbild Cyber Angriff (Imago/Science Photo Library)

جنگ سایبری سالانه میلیاردها دلار خسارت برای شرکت‌های بزرگ جهان به بار می‌آورد. اکنون خبر از حملات گسترده سایبری هکرهای ایران به شرکت‌های بزرگ جهان منتشر شده است. این گزارش از سوی کارشناسان مایکروسافت در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.

خبرگزاری آلمان ( dpa) روز پنجشنبه ۱۶ اسفند (هفتم مارس) خبر حمله گسترده سایبری ایران را منتشر کرده است. این خبر متکی بر گزارشی است که از سوی “وال‌استریت‌ژورنال” و به نقل از کارشناسان مایکروسافت منتشر شده بود.

بر اساس این خبر، هکرهای جمهوری اسلامی ظرف دو سال گذشته به دست‌کم ۲۰۰ شرکت بزرگ در جهان حمله سایبری کرده‌اند. هدف از این حملات آسیب رساندن به این شرکت‌ها بوده است. حملاتی که گفته می‌شود صدها میلیون دلار خسارت به بار آورده است.

حملات هکرهای ایران

“وال‌استریت‌ژورنال” در گزارش خود نوشته است که این حملات از جمله به شرکت‌هایی صورت گرفته که در حوزه نفت و گاز فعالیت داشته‌اند.

شرکت‌های ماشین‌سازی و شرکت‌های چند ملیتی نیز در شمار اهداف حملات هکرهای ایران بوده‌اند. در این گزارش همچنین آمده است که هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی به شرکت‌های بزرگی در کشورهایی همچون آلمان، عربستان سعودی، بریتانیا، هند و آمریکا حمله کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه نیز با انتشار خبر حملات سایبری هکرهای ایران به شرکت‌های بین‌المللی، از گروه هکرهای “هولمیم” نام می‌برد.

افزون بر آن آمده است که گروه دیگری از هکرها با نام APT33 در هماهنگی با گروه “هولمیم” و به سفارش اعضای آن گروه در حملات سایبری به شرکت‌های بزرگ نقش داشته‌اند.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

چه فناوری‌های تازه‌ای در کنفرانس جهانی موبایل ۲۰۱۹ بیشتر جلب توجه کردند؟

cafeliberal

رد ایستگاه فضایی بر روی ماه

cafeliberal

اولین حفاری در عمق مریخ انجام شد

Jahan

گوگل در حال راه‌اندازی شبکه اجتماعی دیگری به نام Shoelace است؛ اتصال مردم به یکدیگر براساس علاقه‌مندی‌های مشترک

cafeliberal

پستان مصنوعی برای پدران شیرده

Jahan

رونمایی پنتاگون از سلاح های فضایی آینده خود

Jahan