مایک پمپئو:به رژیم ایران هشدار می دهیم که هر گونه حمله این رژیم یا گروه های مورد حمایتش با پاسخ سریع و قاطع آمریکا روبرو خواهد شد

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، یک بار دیگر هشدار داده که هر گونه حمله احتمالی حکومت ایران یا گروه های مورد حمایت جمهوری اسلامی به منافع آمریکا، با واکنش “سریع و قاطع” ایالات متحده مواجه خواهد شد.

آقای پمپئو پنجشنبه (۹ مه) با صدور یک بیانیه رسمی گفت: “رژیم در تهران باید درک کند که هرگونه حمله توسط آنها یا گروه های نیابتی با هر هویتی که باشند علیه منافع و شهروندان آمریکا، با پاسخ سریع و قاطع آمریکا مواجه خواهد شد.”

وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه به طور غیرمنتظره به عراق رفت و درباره امنیت نیروهای آمریکایی در این کشور و شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران به طور جداگانه با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و برهم صالح، رئیس جمهوری عراق، گفتگو کرد.

کاخ سفید یکشنبه گذشته اعلام کرده بود که در واکنش به “تحرکات و رفتار‌های نگران‌کننده حکومت ایران” ناوگروه “یواس‌اس آبراهام لینکلن” و یک یگان بمب افکن را به خلیج فارس فرستاده است.

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) سپس تایید کرد که یگان بمب افکن مذکور شامل بمب افکن استراتژیک بوئینگ بی-۵۲ نیز می شود.

سنتکام در حساب کاربری توییتر خود عکس شماری از این بمب افکن ها را منتشر کرده که می گوید به منطقه اعزام شده اند.

نوشته مایک پمپئو:به رژیم ایران هشدار می دهیم که هر گونه حمله این رژیم یا گروه های مورد حمایتش با پاسخ سریع و قاطع آمریکا روبرو خواهد شد اولین بار در رادیو پیام اسرائیل. پدیدار شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

دو سازمان تروریستی فلسطینی و عربی، که مستقیما از حکومت اسلامی ایران دستور میگیرند، دوباره اسرائیل را به جنگ و نابودی تهدید کردند

cafeliberal

رسوایی سیاسی در اتریش؛ وکیل ایرانی از نقش خود گفته است

cafeliberal

حکم جلب ۲۴۹ تن از کارکنان وزارت خارجه ترکیه صادر شد

cafeliberal

چرا مردم تابع دیکتاتوری می‌شوند؟

cafeliberal

آمریکا: معافیت نفتی از تحریم‌های ایران را تمدید نمی‌کنیم

cafeliberal

آفریننده پاریس مجازی

cafeliberal