مذاکرات آمریکا و کره شمالى ساعاتى پس از آغاز متوقف شد

رئیس هیات مذاکره‌کننده کره شمالى که براى گفتگو با نمایندگان آمریکا به استکهلم پایتخت سوئد رفته‌اند، روز شنبه ۵ اکتبر به خبرنگاران گفت: مذاکره با طرف‌هاى آمریکایى ساعاتى پس از آغاز متوقف شد.

کیم میونگ گیل گفت: آمریکا قبل از این نشست وعده داده بود راه حل‌های جدید و جالبى را براى حل اختلافات بین دو کشور مطرح خواهد کرد اما در جریان صحبت‌ها اثرى از پیشنهادات خلاقانه آنها ندیدیم.

ولى وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌اى که در این زمینه صادر کرده یادآور شده: اظهارات کیم میونگ گیل بیانگر مفاد و ماهیت مذاکرات نیست.

او تأکید کرده: ایالات متحده در جلسه روز شنبه، نظرات و پیشنهادات مفید و مبتکرانه‌اى را در دیدار با همتایان کره شمالى خود در میان گذاشت. در این بیانیه آمده است که آمریکا دعوت دولت سوئد برگزارکننده این نشست را براى بازگشت به میز مذاکره در دو هفته دیگر پذیرفته است.

مذاکرات نیمه‌کاره روز شنبه نخستین دیدار نمایندگان واشنگتن و پیونگ یانگ بعد از آخرین دیدار سران دو کشور در ماه ژوئن سال پیش در‌هانوى ویتنام است.

کره شمالى چند روز پیش از اعلام خبر تشکیل این نشست‌ها یک موشک جدید را آزمایش کرد. شینزو آبه نخست وزیر ژاپن روز شنبه گفت: با وجود آزمایش موشکى کره شمالى تصمیم دارد با کیم جونگ اون دیدار کند.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در یک سال و نیم اخیر سه بار با یکدیگر دیدار کرده‌اند اما هنوز از این گفت و شنیدها نتیجه‌اى که انتظار مى‌رفت به دست نیامده است.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

از تجربه ژاپن درس بگیریم و پیاده‌نظام گنگسترهای حاکم نشویم

cafeliberal

در کنفرانس سالانه سازمان ملل مطرح شد: دسترسی‌پذیری و گسترش تکنولوژی، کلید تضمین حضور افراد معلول در همه عرصه‌ها

cafeliberal

آگاهی‌های تلگرافی؛ ارزش پول ملی در مقایسه با ارز کشورهای منطقه در چه جایگاهی است؟

cafeliberal

نشست امنیتی سه‌جانبه‌ی اسرائیل و آمریکا و روسیه با هدف کاهش نفوذ جمهوری اسلامی در سوریه

cafeliberal

آغاز به کار بازار متشکل ارزی؛ گامی رو به جلو یا پیمودن بیراهه؟

cafeliberal

انقلاب حق

cafeliberal