2.7 C
تهران
سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸

مرتضی الویری می‎گوید پرونده فساد همسران قاسم سلیمانی و محمدعلی جعفری در قوه قضائیه مسکوت مانده؛ روابط عمومی شورای‌عالی استان‌ها: فیلم مونتاژ بوده!

(+ویدئو) مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران و شهردار پیشین پایتخت در یک سخنرانی گفته «۱۲ پرونده تخلف جدی و محرز همسر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و همسر محمدعلی (عزیز) جعفری فرمانده پیشین سپاه برای پیگیری به قوه قضائیه ارسال شده اما پیگیری آن مسکوت مانده است.

الویری رئیس شورای‎عالی استان‌ها در این ویدئو در پاسخ به مهدی خزعلی فعال سیاسی گفته، «این پرونده‌ها در قالب ۱۲گزارش به قوه قضائیه رفته است. یکی از گله‌های ما همین است که چرا وقتی در برج میلاد چند دختر بچه ۸ ساله در یک مجلس زنانه برنامه جشن اجرا می‌کنند، آقای نجفی ظرف ۲۴ ساعت، ساعت ۱۰:۳۰ شب در خانه‌اش می‌روند و از خواب بیدارش می‌کنند؛ اما ۱۲ گزارش تخلف مالی محرز حتی دادستانی توضیحی هم درباره‎ی آن نمی‌خواهد. این گزارش‎ها هست و موارد مستند روشنی در آنها هست. این پرونده‌ها به قوه قضائیه رفته است. وقتی گزارشی به قوه قضائیه می‌رود انتظار است که توضیح داده شود.»

مرتضی الویری سال ۱۳۷۸ پس از آنکه غلامحسین کرباسچی به جرم اختلاس و دزدی در شهرداری، دادگاهی شد بجای او شهردار پایتخت شد. الویری در حالی که خودش متهم به اختلاس شد سال  ۱۳۸۱ از این سمت استعفا داد.

مونتاژ بوده!

در پی انتشار این ویدئو روابط عمومی شورای‌عالی استان‌ها، دوشنبه ۲۰ خرداد، در بیانیه‎ای اعلام کرد: «سخنرانی الویری در سرای اهل قلم نه در سال جاری بلکه حدود ۱۴ ماه قبل صورت پذیرفته است و ایشان در این سخنرانی ضمن اشاره به ارسال ۱۲ پرونده از تخلفات مدیران سابق شهرداری تهران به قوه قضائیه، خواستار اقدام قوه قضائیه در این زمینه شده‌اند، اما در صحبت‌های رئیس شورای عالی استان‌ها به هیچ وجه اشاره‌ای به فرد مشخص یا هر یک از منسوبین و فرزندان و همسران مدیران سابق شهرداری تهران و برخی فرماندهان نظامی صورت نپذیرفته است و بطور کلی ایشان از هیچ فرد خاصی نام نبردند. لذا ضمن انتقاد جدی از اقدام برخی کانال‌های تلگرامی که با مونتاژ بخش‌های مختلف این سخنرانی، چنین القا نموده‌اند که این سخنرانی علیه افراد خاصی بوده است تاکید می‌نماید در کل این سخنرانی مهندس الویری از هیچ فرد خاصی در ارتباط با فسادهای مدیریت سابق شهرداری تهران نام نبرده‌اند.»

واکنش‎ها به ویدئوی فساد همسران فرماندهان ارشد سپاه

انتشار این ویدئو که گوشه‎ای از درگیری‌های سیاسی و مافیایی امنیتی‎ها و سیاسی‎هاست در رسانه‎های بین‎المللی به‌خصوص عربی از جمله العربیه و شرق‎الاوسط بازتاب گسترده‎ای پیدا کرد و واکنش‎های مختلفی را در پی داشت.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

شهروند ۲۴ ساله بهایی منتظر صدور حکم، متهم به اقدام علیه امنیت ملی به دلیل مصاحبه و نوشتن در کانال تلگرامی

cafeliberal

وزیر خارجه ایالات متحده به احتمال پیشبرد صلح بین فلسطینیان و اسرائیل خیلی خوش بین نیست

cafeliberal

احتمال شرکت طرفداران احمدی‌نژاد‌ با لیست مستقل در انتخابات

cafeliberal

اعتصاب عمومی و وضعیت "خطرناک" در هنگ‌کنگ

cafeliberal

خرابکاری در کشتی‌های تجاری؛ انگشت اتهام به سمت رژیم ایران نشانه رفت

cafeliberal

ماجرای تکراری «باید ببازی!» سعید ملایی باخت تا در برابر حریف اسرائیلی قرار نگیرد

cafeliberal
ajax-loader