24 C
Tehran
دوشنبه, 25 شهریور , 1398

مرتضی الویری می‎گوید پرونده فساد همسران قاسم سلیمانی و محمدعلی جعفری در قوه قضائیه مسکوت مانده؛ روابط عمومی شورای‌عالی استان‌ها: فیلم مونتاژ بوده!

(+ویدئو) مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران و شهردار پیشین پایتخت در یک سخنرانی گفته «۱۲ پرونده تخلف جدی و محرز همسر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و همسر محمدعلی (عزیز) جعفری فرمانده پیشین سپاه برای پیگیری به قوه قضائیه ارسال شده اما پیگیری آن مسکوت مانده است.

الویری رئیس شورای‎عالی استان‌ها در این ویدئو در پاسخ به مهدی خزعلی فعال سیاسی گفته، «این پرونده‌ها در قالب ۱۲گزارش به قوه قضائیه رفته است. یکی از گله‌های ما همین است که چرا وقتی در برج میلاد چند دختر بچه ۸ ساله در یک مجلس زنانه برنامه جشن اجرا می‌کنند، آقای نجفی ظرف ۲۴ ساعت، ساعت ۱۰:۳۰ شب در خانه‌اش می‌روند و از خواب بیدارش می‌کنند؛ اما ۱۲ گزارش تخلف مالی محرز حتی دادستانی توضیحی هم درباره‎ی آن نمی‌خواهد. این گزارش‎ها هست و موارد مستند روشنی در آنها هست. این پرونده‌ها به قوه قضائیه رفته است. وقتی گزارشی به قوه قضائیه می‌رود انتظار است که توضیح داده شود.»

مرتضی الویری سال ۱۳۷۸ پس از آنکه غلامحسین کرباسچی به جرم اختلاس و دزدی در شهرداری، دادگاهی شد بجای او شهردار پایتخت شد. الویری در حالی که خودش متهم به اختلاس شد سال  ۱۳۸۱ از این سمت استعفا داد.

مونتاژ بوده!

در پی انتشار این ویدئو روابط عمومی شورای‌عالی استان‌ها، دوشنبه ۲۰ خرداد، در بیانیه‎ای اعلام کرد: «سخنرانی الویری در سرای اهل قلم نه در سال جاری بلکه حدود ۱۴ ماه قبل صورت پذیرفته است و ایشان در این سخنرانی ضمن اشاره به ارسال ۱۲ پرونده از تخلفات مدیران سابق شهرداری تهران به قوه قضائیه، خواستار اقدام قوه قضائیه در این زمینه شده‌اند، اما در صحبت‌های رئیس شورای عالی استان‌ها به هیچ وجه اشاره‌ای به فرد مشخص یا هر یک از منسوبین و فرزندان و همسران مدیران سابق شهرداری تهران و برخی فرماندهان نظامی صورت نپذیرفته است و بطور کلی ایشان از هیچ فرد خاصی نام نبردند. لذا ضمن انتقاد جدی از اقدام برخی کانال‌های تلگرامی که با مونتاژ بخش‌های مختلف این سخنرانی، چنین القا نموده‌اند که این سخنرانی علیه افراد خاصی بوده است تاکید می‌نماید در کل این سخنرانی مهندس الویری از هیچ فرد خاصی در ارتباط با فسادهای مدیریت سابق شهرداری تهران نام نبرده‌اند.»

واکنش‎ها به ویدئوی فساد همسران فرماندهان ارشد سپاه

انتشار این ویدئو که گوشه‎ای از درگیری‌های سیاسی و مافیایی امنیتی‎ها و سیاسی‎هاست در رسانه‎های بین‎المللی به‌خصوص عربی از جمله العربیه و شرق‎الاوسط بازتاب گسترده‎ای پیدا کرد و واکنش‎های مختلفی را در پی داشت.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

فرشاد مومنی؛ مردم پس از افزایش قیمت ارز یک روز آرامش نداشتند

cafeliberal

آیا میل جنسی هم بازنشسته می‌شود؟

cafeliberal

مسوولیت دستگاه قضایی و پلیس در خودسوزی یک زن جوان؛ از جرم‌انگاری تماشای فوتبال تا نادیده گرفتن اختلال روانی متهم – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

سبقت‌ گرفتن کارگزاران نظام از یکدیگر در حمایت از سپاه پاسداران و تهدید علیه آمریکا

cafeliberal

ظریف ادعا می کند که اتهامات معاون رئیس جمهوری آمریکا در مورد یهود ستیزی رژیم ایران “مسخره” است

cafeliberal

قفل بازار مسکن و خبر خوش دولت

cafeliberal