13.2 C
تهران
سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹

مسئولان جمهوری اسلامی می‌گویند ویروس کُرونا «حمله بیوتروریستی» علیه نظام آنهاست!

پیشنهاد مقام‌های ارشد آمریکا در مورد کمک به ایران برای مقابله با ویروس کُرونا با واکنش مسئولان جمهوری اسلامی روبرو شده است. آنها آمریکا را عامل انتشار ویروس می‌دانند و آن را حمله تروریستی علیه نظام‌شان می‌خوانند!

ضدعفونی کردن سالن مسافران ترمینال جنوب در تهران (۱۵ اسفند)

به گزارش ایسنا حشمت‌الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی می‌گوید، «ترامپ و پمپئو درباره کُرونا دروغ می‌گویند؛ کرونا عامل بیماری عادی نیست بلکه بیوتروریسمی است که در کشورهای ایران و چین توزیع شده و لازم است مقابله با بیوتروریسم از حوزه پدافند غیرعامل خارج شود و به صورت جداگانه باشد.»

او توضیح داده، «از امروز تا سال ۲۰۳۰ دنیا با انواع مختلف بیوتروریسم مواجه خواهد شد باید سازمانی مستقل با اختیارات ویژه شکل بگیرد و ما همچون پدافند موشکی، پدافند بیوتروریسم داشته باشیم!»

فلاحت‌پیشه دوباره ادعای دروغ درباره تحریم دارو را تکرار کرده و گفته «ترامپ و پمپئو از آنچه که بر سر مردم ایران آمده است خوشحال هستند و آمریکایی‌ها نه تنها کمکی به ما نمی‌کنند که بیشترین تلاش را برای تحریم‌ها در حوزه دارویی به کار گرفتند. جمهوری اسلامی ایران برای تامین سه درصد از داروهای کشور به واردات نیاز دارد که بعد از تحریم‌های اخیر کشور دچار گرفتاری شد. اگر دونالد ترامپ و پمپئو راست می‌گویند و نگران گسترش کُرونا در ایران هستند تحریم‌ها را بردارد.»

وی همچنین گفته ترامپ تنها به دنبال گرفتن یکسری ژست‌های سیاسی است وگرنه نمی‌گفت اگر ایران درخواست کمک کند آمریکا آمادگی کمک دارد.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی، جمعه ۹ اسفندماه، پیشنهاد آمریکا برای کمک به مردم ایران در مبارزه با شیوع ویروس کُرونا را رد کرد و آن را «بازی» خواند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که حاضر به کمک به مردم ایران برای مقابله با این ویروس کشنده است.

در بیانیه‌ای که پمپئو زیر آن امضا کرده آمده است «در میانه این بحران بهداشت عمومی» که به‌واسطه شیوع ویروس کُرونا پدید آمده ایالات متحده در کنار مردم ایران ایستاده و کمک‌هایی است که هدف آن رفع رنج و عذاب مردم است. در این بیانیه تاکید شده اهدای دارو از تحریم‌‌های آمریکا معاف است.

این بیانیه همچنین قید می‌کند که وزارت خارجه آمریکا این پیشنهاد کمک را رسما از طریق سفارت سوئیس به جمهوری اسلامی اعلام کرده است. وزارت خارجه جمهوری اسلامی اما این بیانیه را «ادعای مضحک و بازی سیاسی‌روانی» خوانده است!

اکنون که مرگ و میر ناشی از ابتلا به این ویروس در ایران رو به افزایش است مقام‌های جمهوری اسلامی با کمک پروپاگاندا در حال موج‎سازی تازه‌ای هستند و ادعا می‌کنند این ویروس بیوتروریسم است که منشاء آن آمریکاست! گرچه اظهاراتشان در این زمینه نیز ضد و نقیض است و اشتراک نظر ندارند.

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل ۱۳ اسفند گفته بود اثبات «سلاح بیولوژیک» بودن کُرونا نیاز به بررسی آزمایشگاهی دارد. فلاحت‌پیشه سه روز بعد از این اظهارات ادعا کرده که ویروس کُرونا منشاء بیوتروریسم دارد! اینکه فلاحت‌پیشه با کدام تخصص و در کدام آزمایشگاه و موسسه تحقیقاتی در مدتی چنین کوتاه پی به «بیوتروریست» بودن این ویروس برده مشخص نیست! فلاحت‌پیشه در شرایطی که اقتصاد ایران زیر بار سنگین برنامه‌های اتمی و موشکی له شده یک مضمون جدید پیدا کرده و می‌گوید باید پدافند بیوتررویسمی تشکیل شود! غلامرضا جلالی نیز در شرایطی که مردم به صورت اپیدمی مبتلا به کُرونا شده و جان خود را از دست می‌دهند، ادعا کرده از سال‌ها پیش آماده مقابله با چنین شرایطی بودیم!

[This post contains video, click to play]

پیش از این حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل ادعا کرده بود «شاید سال‌ها بعد روشن و افشا شود کُرونا ویروس جنگ بیولوژیک کاخ سفید علیه رقبای بزرگ جهانی آمریکا (چین و روسیه) بوده که علاوه بر بخش‌هایی از جهان به مردم آمریکا هم سرایت کرد.»

در مجموع سابقه نشان می‌دهد جمهوری اسلامی برای توجیه نادانی و ناتوانی خود در مقابله با بحران‌ها همواره در پی مقصر می‌گردد و این‌بار نیز تحریم‌ها و تروریستی بودن منشاء ویروس کُرونا را، که خود چین اعلام کرده از آن کشور بوده است، بهانه‌ای برای لاپوشانی عجز و ناتوانی خود کرده است.

در  این میان، بر خلاف ادعاهای مقامات جمهوری اسلامی بسته‌های دارویی و خدمات بهداشتی در چارچوب کمک‌های بین‌المللی به ایران ارسال می‌شود. از جمله ارسال چند تُن دارو و کالاهای بهداشتی که از طریق کویت و قطر به ایران حمل شد.

توهم توطئه بین هواداران جمهوری اسلامی نیز به سرعت تقویت شده. کاربری که در پروفایل خود ادعا کرده استاد دانشگاه است نوشته «ترامپ به وعده‌اش در حمله به ۵۲ نقطه فرهنگی ایران عمل کرد! تمام مراکز فرهنگی، مذهبی، علمی و آموزشی کشور هدف بیوتروریسم ویروس کُرونا قرار گرفت!»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

اعتصاب غذای ریچارد راتکلیف در برابر سفارت ایران در لندن

cafeliberal

رشد و تکامل درستی‌سنجی

cafeliberal

سفر «خاص» رامبد جوان و نگار جواهریان به کانادا

cafeliberal

ازدواج کودکان؛ تباهکاری قانونی با حمایت شرع

cafeliberal

خواننده ایرانی معروف به “تتلو” در بازداشت پلیس ترکیه قرار دارد و رژیم ایران او را به ترویج فساد متهم ساخته است

cafeliberal

تفتیش منازل راست‌گرایان افراطی در چهار ایالت آلمان

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader