11.3 C
تهران
پنج شنبه, ۸ اسفند , ۱۳۹۸

مصاف با آمریکا آخرین بازی تیم والیبال ایران پیش از سفر به شیکاگو

تیم ملی والیبال ایران، شنبه هشتم تیرماه، در دومین بازی خود در هفته پنجم و پایانی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ در سالن شهر پلوودیف کور بلغارستان به مصاف تیم میزبان رفت و به برتری ۳ بر صفر دست یافت.

والیبالیست ‏های ایران در دو ست ابتدایی با نتیجه مشابه ۲۵ بر ۲۳ به برتری رسیدند و با پیروزی ۲۵ بر ۲۱ در ست سوم از سد بلغارستان گذشتند

کولاکوویچ تیم ایران را با ترکیبی جوان‌ به میدان فرستاد و جواد کریمی، پوریا یلی، جواد معنوی‌نژاد، فرهاد قائمی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی و محمدرضا موذن (لیبرو) برابر بلغارها قرار گرفتند.

بلغارستان تیم سخت‌کوش و با انگیزه‌ای است و فرصت خوبی برای بازیکنان جوان تیم بود تا در یک رقابت بین‎المللی تجربه کسب کند.

کولا بعد از مسابقه گفت، برد زیبایی به دست آوردیم زیرا با ۶ بازیکن دوم به میدان رفتیم؛ بازیکنانی که در این فصل فرصت زیادی برای بازی پیدا نکرده بودند. آنها بازی خود را انجام دادند و نشان دادند که می‌توانیم روی آنها حساب کنیم. بعضی از بازیکنان بی آنکه تجربه بین‌المللی داشته باشند برابر تیم پرهوادار بلغارستان بسیار خوب بازی کردند.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد، از این پیروزی سورپرایز شدم و بسیار خوشحال هستم زیرا بازیکنان نشان دادند که در مرحله بعدی می‌توانیم با تمامی نفرات به میدان برویم.

او همچنین عنوان کرد، من به ۶ بازیکن‌ام و توانایی‌هایشان اعتقاد داشتم. نمی‌توانستم نتیجه پایان مسابقه را پیش‌بینی کنم اما روی توانایی بازیکنانم در این فضا ایمان داشتم. البته به خاطر خستگی سفرهای زیاد، آنها حتی بیشتر از انتظار من بازی کردند.

تیم ایران پس از پیروزی مقابل صربستان موفق شد به عنوان نخستین تیم جواز حضور در فینال این بازی‌ها را کسب کند.

مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ از ۱۹ تا ۲۳ تیر امسال در شیکاگوی آمریکا برگزار خواهد شد. تیم ملی ایران در آخرین بازی خود یکشنبه به مصاف تیم آمریکا می‌رود.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سرکنسول ایران ادعا کرد تظاهرکنندگان عراقی، پرچم حکومت اسلامی ایران را پائین نیاورده اند

cafeliberal

شیرهای سرطان‌زا در سوپرمارکت‌های ایران؛ آیا کودکان هدف قرار دارند؟!

cafeliberal

۱۳ سال پی گیری وصول مطالبات معوقه؛ کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور چه می‌خواهند؟

cafeliberal

آفریننده عبارت‌های کوتاه در داستان‌های بلند

cafeliberal

استراتژی چین در آفریقا؛ گسترش حضور نظامی و نفوذ اقتصادی

cafeliberal

مالزی و ترکیه شرکای جمهوری اسلامی ایران در دور زدن تحریم‎ها

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader