مصاف با آمریکا آخرین بازی تیم والیبال ایران پیش از سفر به شیکاگو

تیم ملی والیبال ایران، شنبه هشتم تیرماه، در دومین بازی خود در هفته پنجم و پایانی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ در سالن شهر پلوودیف کور بلغارستان به مصاف تیم میزبان رفت و به برتری ۳ بر صفر دست یافت.

والیبالیست ‏های ایران در دو ست ابتدایی با نتیجه مشابه ۲۵ بر ۲۳ به برتری رسیدند و با پیروزی ۲۵ بر ۲۱ در ست سوم از سد بلغارستان گذشتند

کولاکوویچ تیم ایران را با ترکیبی جوان‌ به میدان فرستاد و جواد کریمی، پوریا یلی، جواد معنوی‌نژاد، فرهاد قائمی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی و محمدرضا موذن (لیبرو) برابر بلغارها قرار گرفتند.

بلغارستان تیم سخت‌کوش و با انگیزه‌ای است و فرصت خوبی برای بازیکنان جوان تیم بود تا در یک رقابت بین‎المللی تجربه کسب کند.

کولا بعد از مسابقه گفت، برد زیبایی به دست آوردیم زیرا با ۶ بازیکن دوم به میدان رفتیم؛ بازیکنانی که در این فصل فرصت زیادی برای بازی پیدا نکرده بودند. آنها بازی خود را انجام دادند و نشان دادند که می‌توانیم روی آنها حساب کنیم. بعضی از بازیکنان بی آنکه تجربه بین‌المللی داشته باشند برابر تیم پرهوادار بلغارستان بسیار خوب بازی کردند.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد، از این پیروزی سورپرایز شدم و بسیار خوشحال هستم زیرا بازیکنان نشان دادند که در مرحله بعدی می‌توانیم با تمامی نفرات به میدان برویم.

او همچنین عنوان کرد، من به ۶ بازیکن‌ام و توانایی‌هایشان اعتقاد داشتم. نمی‌توانستم نتیجه پایان مسابقه را پیش‌بینی کنم اما روی توانایی بازیکنانم در این فضا ایمان داشتم. البته به خاطر خستگی سفرهای زیاد، آنها حتی بیشتر از انتظار من بازی کردند.

تیم ایران پس از پیروزی مقابل صربستان موفق شد به عنوان نخستین تیم جواز حضور در فینال این بازی‌ها را کسب کند.

مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ از ۱۹ تا ۲۳ تیر امسال در شیکاگوی آمریکا برگزار خواهد شد. تیم ملی ایران در آخرین بازی خود یکشنبه به مصاف تیم آمریکا می‌رود.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

بدهی یک میلیاردی فدراسیون تیراندازی به یک فشنگ‌فروش!

cafeliberal

جزئیات تازه درباره جاسوس ایران؛ جاسوسی در میان جاسوسان

cafeliberal

درخواست فرانسه برای دسترسی سریع ملاقات کنسولی و آزادی فریبا عادل‌خواه شهروند دوملیتی ایرانی-فرانسوی – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

رضا پهلوی: این رژیم نماینده مردم ایران نیست و آمریکا بجای اقدام نظامی می‌تواند با افزایش فشارهای بین‌‏المللی و حمایت از خیزش مردم به سقوط آن کمک کند

cafeliberal

با وجود حمایت‌های صادق لاریجانی، اکبر طبری بازداشت شده است

cafeliberal

در باب نسبت «نژادپرستی» به روشنفکران مشروطه

cafeliberal