39.9 C
Tehran
جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸
سیاست-جامعه

مقام ارشد امنیت ملی ایران: در سوریه باقی می مانیم نماینده مجلس ایران: به ما چه مربوط است؟

علی شمخانی، دبیر شورایعالی امنیت ملی ایران در واکنشی تلویحی به طرح روسیه و اسرائیل برای برون رفت از بحران سوریه گفته است که ایران تا زمانی که دولت سوریه بخواهد در این کشور می‌ماند.

به گزارش ایسنا، پاسدار علی شمخانی دبیر شورایعالی امنیت ملی ایران یکشنبه ۱۲ اسفند ادعا کرد: «ایران در جهت کمک به دولت و ملت سوریه در این کشور است و تا وقتی دولت سوریه بخواهد هست و این حرف‌های بی‌فایده و عمل نتانیاهو و سفرهای بیهوده‌اش تاثیری نخواهد داشت.»

ادعای نماینده رهبر جمهوری اسلامی در شورایعالی امنیت ملی ایران واکنش به گزارشی است مبنی بر اینکه رئیس جمهوری روسیه پس از ملاقات با نخست‌وزیر اسرائیل، طرحی را برای برون رفت از بحران سوریه ارائه داده و پیشنهاد کرده که یک کارگروه بین‌المللی برای خروج نیروهای خارجی از سوریه تشکیل شود. همچنین دفتر نخست‌وزیر اسرائیل پس از دیدار وی با رئیس جمهوری روسیه در کرملین و پشت درهای بسته، اعلام کرد که این دو مقام بر سر تشکیل یک تیم مشترک با هدف بیرون راندن نیروهای حاضر در سوریه به توافق رسیده‌اند.

دبیر شورایعالی امنیت ملی ایران در توضیح و توجیه حضور نیروهای سپاه پاسداران در سوریه گفته است: «۴۰سال است نبرد در دو جبهه ثبات‌خواهان و بی‌ثبات‌خواهان در منطقه در جریان است و امروز کفه ترازو بین این دو مشخص می‌کند ثبات‌خواهان هیچ‌گاه شکست ندارند و این در منطقه نفت خیز ما کاملا مشخص است.»

ادعای ماندن ایران در سوریه در حالی است که جمهوری اسلامی و یا سپاه پاسداران هیچ توضیحی از میزان تلفات و یا موفقیتهای نیروی قدس در سوریه تاکنون به نهادهای حکومتی ایران ارائه نداده است و همچنین از میزان مشخص کمک های مالی ایران به سوریه هیچ آماری وجود ندارد.

در همین راستا غلامرضا حیدری نماینده مجلس ایران در سخنانی درباره حضور ایران در سوریه گفته است : مگر ما قیم دنیا هستیم که می خواهیم بینی همه را به خاک بمالیم ؟ وی در ادامه گفته است به عنوان نماینده مجلس نمی‌دانم چقدر در سوریه و یمن هزینه شده است !

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سیل؛ وقتی مین‌ها طغیان می‌کنند

cafeliberal

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز از انتشار یک کاریکاتور یهود ستیزانه در چاپ بین المللی آن روزنامه پوزش خواست و بلافاصله آن کاریکاتور را حذف کرد

cafeliberal

پرواز مستقیم تهران- کاراکاس؛ مسافران آن چه کسانی می‌توانند باشند؟!

cafeliberal

هزارفامیل جمهوری اسلامی، خانواده خمینی – ۲: خمینی و فرزندانش

cafeliberal

آلمان ۲۴ پناهجوی اخراجی را به افغانستان بازگرداند

cafeliberal

حمله «عالیجناب خاکستری» به «عالیجناب سرخ‌پوش»

root_d7p3qva9