14.1 C
تهران
سه شنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۸

ممانعت از اعزام مجید اسدی به بیمارستان از سوی مسئولان زندان رجایی شهر کرج

مجید اسدی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از اعزام به بیمارستان محروم شد. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام مسئولین زندان رجایی شهر کرج روز شنبه ۲۰ مهرماه ۹۸ از اعزام مجید اسدی به بیمارستان به بهانه امتناع وی از پوشیدن لباس زندان ممانعت به عمل آوردند.

روز شنبه به رغم تعیین وقت قبلی، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی به بهانه خودداری مجید اسدی از پوشیدن لباس زندان، از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری کرد.

این در حالی است که خانواده مجید اسدی از مدت‌ها قبل قرار پزشکی وی را از دکتر متخصص گرفته بودند و با مسئولان زندان نیز هماهنگی صورت گرفته بود.

پیش از این نیز دو بار جلسه دادگاه این زندانی سیاسی به دلیل امتناع وی از پوشیدن لباس زندانی برای انتقال به دادگاه و برخوردهای غیرقانونی مسئولان زندان لغو شده بود.

روز سه شنبه دوم مهرماه ۹۸ و روز چهارشنبه ۲۷ شهریورماه ۹۸ مجید اسدی به دادسرای اوین احضار شد اما به دلیل خودداری از پوشیدن لباس زندان و استفاده از دستبند و پابند برای انتقال به دادگاه، جلسه دادگاه لغو شده بود.

زندانی سیاسی مجید اسدی، فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی، مبتلا به بیماریهای آنکیلوزاناسپونلدیلیت (AS) (یک بیماری روماتیسمی در ناحیه ستون فقرات است)، زخم معده و اثنی عشر و التهاب شبکیه چشم میباشد.
دردهای ناشی از بیماری گوارشی به دلیل ممانعت از دسترسی مناسب پزشکی و درمانی در خارج از زندان در وی مدتهاست که تشدید شده است.

آخرین بار در شهریور سال ۱۳۹۷ پس از انتقال به بیمارستان خارج از زندان و انجام معاینات تشخیصی، معلوم شد که وی مبتلا به زخم معده، زخم اثنی عشر، کیست کبد و التهاب روده می باشد. پس از آن و طی یکسال اخیر با وجود دردهای فراوان و کاهش وزن، دسترسی این زندان سیاسی از معالجات پزشکی مناسب، بطور کامل قطع شده است.
گفتنی است که بنا بر نظر پزشکان معالج، مجید اسدی باید هر ۳ ماه یکبار جهت کنترل بیماری AS که یک بیماری پیش رونده است، در بیمارستانی خارج از زندان ویزیت و چکاپ تخصصی شود که تا کنون بدلیل ممانعت های خودسرانه قضاییه و دادستانی، محقق نشده است.
به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

مرد میدان ساحل

Jahan

حمله سه نفر با چاقو به مدیرعامل باشگاه پیام

cafeliberal

سیر دگردیسی جماعت مجلسیان؟ احمد فعال

cafeliberal

لغت‌نامه کدخدا، ۴۲: احمد خاتمی و نبوغ و بستنی و زندانی

cafeliberal

چرا پیام ترامپ به رهبر ایران منتشر نمی شود؟

Jahan

به مناسبت روز انقلاب اسلامی؛ مبارزات دروغین!

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی ها
ajax-loader