ممانعت از اعزام مجید اسدی به بیمارستان از سوی مسئولان زندان رجایی شهر کرج

مجید اسدی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از اعزام به بیمارستان محروم شد. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام مسئولین زندان رجایی شهر کرج روز شنبه ۲۰ مهرماه ۹۸ از اعزام مجید اسدی به بیمارستان به بهانه امتناع وی از پوشیدن لباس زندان ممانعت به عمل آوردند.

روز شنبه به رغم تعیین وقت قبلی، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی به بهانه خودداری مجید اسدی از پوشیدن لباس زندان، از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری کرد.

این در حالی است که خانواده مجید اسدی از مدت‌ها قبل قرار پزشکی وی را از دکتر متخصص گرفته بودند و با مسئولان زندان نیز هماهنگی صورت گرفته بود.

پیش از این نیز دو بار جلسه دادگاه این زندانی سیاسی به دلیل امتناع وی از پوشیدن لباس زندانی برای انتقال به دادگاه و برخوردهای غیرقانونی مسئولان زندان لغو شده بود.

روز سه شنبه دوم مهرماه ۹۸ و روز چهارشنبه ۲۷ شهریورماه ۹۸ مجید اسدی به دادسرای اوین احضار شد اما به دلیل خودداری از پوشیدن لباس زندان و استفاده از دستبند و پابند برای انتقال به دادگاه، جلسه دادگاه لغو شده بود.

زندانی سیاسی مجید اسدی، فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی، مبتلا به بیماریهای آنکیلوزاناسپونلدیلیت (AS) (یک بیماری روماتیسمی در ناحیه ستون فقرات است)، زخم معده و اثنی عشر و التهاب شبکیه چشم میباشد.
دردهای ناشی از بیماری گوارشی به دلیل ممانعت از دسترسی مناسب پزشکی و درمانی در خارج از زندان در وی مدتهاست که تشدید شده است.

آخرین بار در شهریور سال ۱۳۹۷ پس از انتقال به بیمارستان خارج از زندان و انجام معاینات تشخیصی، معلوم شد که وی مبتلا به زخم معده، زخم اثنی عشر، کیست کبد و التهاب روده می باشد. پس از آن و طی یکسال اخیر با وجود دردهای فراوان و کاهش وزن، دسترسی این زندان سیاسی از معالجات پزشکی مناسب، بطور کامل قطع شده است.
گفتنی است که بنا بر نظر پزشکان معالج، مجید اسدی باید هر ۳ ماه یکبار جهت کنترل بیماری AS که یک بیماری پیش رونده است، در بیمارستانی خارج از زندان ویزیت و چکاپ تخصصی شود که تا کنون بدلیل ممانعت های خودسرانه قضاییه و دادستانی، محقق نشده است.
به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

احمدی‌نژادی جدید در سودای ریاست‌جمهوری ایران

Jahan

همایشی در اسرائیل با محوریت اقدامات مخرب رژیم ایران و حزب الله

cafeliberal

بیانیه جواد لعل محمدی، سخنگوی گروه بیانیه ۱۴ تن از ایران: ما از ملت ایران و رهبران اپوزیسیون انتظار داریم هرچه سریعتر با اتحاد حول محور ایران و برای آزاد کردن کشور خود اقدام نمایند

cafeliberal

طرح محرمانه روسیه برای خاورمیانه

cafeliberal

 اعتصاب و تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه

cafeliberal

رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی: مردانه- زنانه شدن ورزشگاه‌ها معنى ندارد

cafeliberal