32.8 C
Tehran
دوشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۸
سیاست-جامعه

منابع اطلاعاتی: ابوبکر البغدادی هدف سوء قصد شماری از افراد داعش قرار گرفته، ولی موفق به فرار شده است

گزارش منابع اطلاعاتی در مورد سوءقصد نافرجام به جان البغدادی، هنوز از جانب منابع موثق دیگر مورد تایید قرار نگرفته است

برخی منابع اطلاعاتی غربی می گویند که سرکرده داعش از یک سوءقصد همدستان خود که قصد تصرف رهبری را داشته اند جان سالم به در برده و فراری شده است. فردی که خود را ابوبکر البغدادی می نامد و ادعای خلافت اسلامی دارد، بارها هدف قرار گرفته بود، ولی هر بار اعلام شد که جان سالم به در برده است. ولی این بار سخن از دستیاران نزدک و همرزمان البغدادی است که قصد کودتا داشته اند، ولی احتمالا با شکست روبرو شده اند.

در ادامه گزارش آمده است که گروهی از سرکردگان داعش که از عملکرد البغدادی ناراضی بوده اند، قصد کشتن او را داشتند. ولی محافظان البغدادی بر آنان چیره شدند و مهاجمین را به قتل رساندند و یا فراری دادند. به موجب این گزارش، شخص البغدادی موفق شد به نقطه نامعلومی در بیابان های سوریه بگریزد. این بیابان در فاصله مرزی بین سوریه و عراق قرار دارد.

در هفته های اخیر بارها گفته شده که داعش در سوریه سرکوب شده و تنها نقاط کوچکی وجود دارد که هنوز داعشی ها بر آن جا مسلط هستند. ایالات متحده نیز با همین استدلال بود که تصمیم گرفت نیروهای خود را از سوریه بیرون برد. ولی در همان حال، شماری از کارشناسان امور اطلاعاتی و نظامی ایالات متحده ابراز نگرانی کرده اند که داعش ممکن است در ظرف یک سال آینده دوباره سر بلند کند و تقویت شود.

گزارش منابع اطلاعاتی در مورد سوءقصد نافرجام به جان البغدادی، هنوز از جانب منابع موثق دیگر مورد تایید قرار نگرفته است.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

شش میلیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حساب بانکی در ایران در زمینه پولشویی و قاچاق فعالیت داشته‌اند

cafeliberal

آمریکا دیپلمات‌های "غیر ضروری‌" خود را از عراق فرا خواند

cafeliberal

اعلامیه مشترک حزب سکولاردموکرات ایرانیان و حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات): بازی خطرناک مذاکره با حکومت اسلامی

cafeliberal

در پایان دیدار در مسکو، روسیه و اسرائیل برنامه ای برای خروج نیروهای بیگانه از سوریه تهیه می کنند

cafeliberal

گروه کشاورزی پروژه ققنوس ایران: افق روشن در صادرات بخش کشاورزی ایران با امکانات کاملا دست یافتنی

cafeliberal

بیانیه جواد لعل محمدی، سخنگوی گروه بیانیه ۱۴ تن از ایران: ما از ملت ایران و رهبران اپوزیسیون انتظار داریم هرچه سریعتر با اتحاد حول محور ایران و برای آزاد کردن کشور خود اقدام نمایند

cafeliberal