«#من_یک_شهرستانی_هستم»؛ واکنش مردم‎ به «زیاده‌گویی»‏ رئیس کمیته انضباطی فوتبال

انتقادات بازیکنان فوتبال به مقام‌های سیاسی کشور و حمایت آنها از اعتراض مردم به گرفتاری‎های معیشتی با واکنش اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال روبرو شد.

هواداران تراکتورسازی تبریز در استادیوم آزادی تهران

حسن‎زاده، ۱۳ اسفند، در برنامه زنده رادیویی در مورد پُست اینستاگرامی بازیکنان در اظهاراتی توهین‌آمیز گفته «وقتی یک جوان شهرستانی که تازه به تهران آمده و مشهور شده، علیه وزیر حرف می‌زند یا از زمین و زمان صحبت می‌کند باید در یک برنامه کالبدشکافی شود.  ما یک مشکل با رسانه‌ها داریم که لذت می‌برند مسائل را وارونه جلوه دهند. چرا رادیو صحبت رحمتی علیه من را بولد می‌کند تا از من حرفی دربیاید؟»

حسن‌زاده حتی در پاسخ به این پرسش که آیا استفاده از کلمه «شهرستانی» درست است، گفت: «چرا مطلب را جور دیگری ارائه می‌دهید؟ در فوتبالی که یک جوان شهرستانی وقتی یکی دو سال نگذشته می‌آید و میکروفن جلوی او قرار دارد و علیه وزیر، صدا و سیما و… حرف می‌زند باید کالبدشکافی شود. بودن یا نبودن افراد در هر شغلی ترتیبات سازمانی دارد. باید همه با رعایت احترام وظیفه‌مان را انجام دهیم و به قوانین احترام بگذاریم.»

واکنش چهره‎های فوتبالی در حمایت از فوتبالیست‎های منتقد

وریا غفوری و علی کریمی و بعد از آنها مهدی رحمتی از چهره‎های مطرح فوتبال هستند که اخیراً به دلایل مختلف علیه مقام‎های بلندپایه و مدیریت ناکارآمد کشور در صفحه اینستاگرام خود انتقادهایی را مطرح کرده‌اند که بازتاب بسیاری یافته است.

حرف‎های حسن‎زاده که به عنوان یک قاضی در فدراسیون فوتبال در رأس کمیته انضباطی نشسته با واکنش‎ منفی بسیاری روبرو شده است.

کاربران در شبکه‎های مجازی با هشتگ «#من_هم_شهرستانی_هستم» در انتقاد به حرف‎های توهین‎آمیز حسن‎زاده به  حمایت از فوتبالیست‎ها پرداخته‌اند.

هشتگ اعتراضی علیه رئیس کمیته انضباطی فوتبال در رسانه‏‎ها نیز بازتاب پیدا کرد و در نهایت او را وادار به عقب‎نشینی نمود بطوری که وی گفت که از منظورش بد برداشت شده و خودش هم شهرستانی است!

صفحه اول روزنامه ورزشی «گُل» چاپ تهران ۱۴ اسفند ۱۳۹۷

نظام چند هفته‎ای است با فوتبالیست‎ها سرشاخ شده است. تنشی که آغازگر آن علی خامنه‎ای و سخنرانی او علیه وریا غفوری و علی کریمی بود. رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به انتقادها و حمایت‌ این ورزشکاران از مردم و مطالباتشان، به آنها لقب «نمک‌نشناس» داد! مردم هم در مقابل در استادیوم‎ها برای دهان‎کجی به خامنه‎ای اسم وریا غفوری را دسته جمعی صدا می‎زدند.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

شکست سنگین ایران در جام جهانى کشتى روسیه

cafeliberal

سومین جودوکار ملی‌پوش ایران پناهنده شد

Jahan

خلاصه بازی ایران صفر – ژاپن 3(ویدئو) وپیام خداحافظی کیروش در اینستاگرام

Jahan

صعود زنیت در لیگ اروپا با درخشش سردار آزمون + فیلم

Jahan

دعوای استقلال و پرسپولیس در سوئیس بر سر «سوپر جام» از جیب مردم

cafeliberal

صدف خادم اولین زن ایرانی که در تورنمنت بین‎المللی مسابقه می‎دهد

cafeliberal