4.7 C
تهران
دوشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۸

مهدی هادیان: نیروی هوایی ارتش مانع ورود داعش به مرزها شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش ایران روز چهارشنبه، ۱۵ بهمن (چهارم فوریه) سرتیپ مهدی هادیان در مراسم گرامی‌داشت روز نیروی هوایی در مدرسه علوی تهران سخنرانی کرده و به رشادت‌های این نیرو در مقطع‌های گوناگون پرداخته است.

معاون هماهنگ‌کننده نهاجا ابتدا نقش نیروی هوایی در انقلاب و حمایتش از آیت‌الله خمینی را تشریح کرده و سپس به نکاتی در باره حمله‌های هوایی به “قلب خاک دشمن” در جنگ ایران و عراق پرداخته و در این راستا گفته است: «ما حتی در روزهای آخر جنگ نیز اجازه ندادیم تا دشمن ابتکار عمل را به دست بگیرد.»

به گفته هادیان، در زمان صلح نیز نیروی هوایی ایران “روزانه صدها سورتی پرواز” برای تأمین امنیت کشور انجام داده و از جمله «در حمایت از محور مقاومت  در منطقه ماموریت‌های سرنوشت‌سازی را انجام داده است».

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

جلوگیری از ورود داعش به ایران

فرمانده بلندپایه نیروی هوایی جمهوری اسلامی در ادامه تاکید کرده است: «نیروی هوایی هنگامی که داعش به مرزهای کشور نزدیک شده بود با حضور به‌موقع، مواضع آن‌ها را در نزدیکی مرزها مورد هدف قرار داد و اجازه ورودشان را به میهن اسلامی نداد که البته به این موضوعات تاکنون کمتر پرداخته شده است.»

پیش و پس از کشته‌شدن قاسم سلیمانی به دست ارتش آمریکا در عراق، مقامات ایرانی بارها از جانبازی‌ نیروهای برون‌مرزی سپاه پاسداران و در راس آنها قاسم سلیمانی برای جلوگیری از پیش‌روی داعش در عراق و رسیدن به مرزهای ایران تمجید کرده بودند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

البته بسیاری از ناظران سیاسی اظهارات مقامات دولتی و نظامی ایران در باره سلیمانی و مراسم تشییع او در شهرهای گوناگون را “افسانه‌سازی” خوانده و از آن انتقاد کرده‌اند.

آنها شکست داعش را نتیجه همکاری کشورهای گوناگون و حمایت از گروه‌های مسلح در سوریه و عراق می‌دانند نه حاصل مبارزه ارتش یک کشور یا شاخه برون‌مزری سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کنفرانس بحرین: استقبال سرد از «معامله قرن» برای پایان دادن به «مناقشه قرن»

cafeliberal

برای نخستین بار در تاریخ سازمان ملل , یک امیر ارتش اسرائیل با لباس کامل نظامی در تالار مجمع عمومی حاضر شد

cafeliberal

همکاری شرکت هواپیمایی ونزوئلا با ماهان ایر برای پرواز به اروپا

cafeliberal

برگزاری مراسم یادبود آزادی اردوگاه آشویتس با حضور سران ۴۶ کشور

cafeliberal

عدالت؛ پشت پرده، روی پرده

cafeliberal

رحمان هاتفی، نیک مردی در کجراهه کیا

cafeliberal
ajax-loader