نادال قهرمان مسابقات تنیس آزاد ایتالیا

مسابقات تنیس استادان رم آخرین تورنمنت ١٠٠٠ امتیازى پیش از بازى‌هاى گراند اسلم رولان گاروس یکشنبه شب با پیروزى رافائل نادال بر نواک جاکوویچ ‌تنیس‌باز ٣١ ساله اهل صربستان و نفر اول رده‌بندى مردان جهان پایان یافت.

رافائل نادال

نتیجه این رقابت تماشایى که دو ساعت طول کشید ۶ بر صفر، ۴ بر ۶ و ۶ بر یک به سود ‌تنیس‌باز ٣۴ ساله اسپانیایى و نفر دوم رده‌بندى تنیس جهان بود. این اولین عنوان نخست یک تورنمنت براى رافا در فصل جارى به شمار مى‌رود.

جاکوویچ به دنبال یک بازى طولانى مقابل دیه‌گو شوارتزمن ‌تنیس‌باز آرژانتینى در شب قبل خسته به نظر مى‌رسید. در حالی که نادال این‌بار بر خلاف معمول برابر جاکوویچ بر اعصاب و روحیه خود کاملا مسلط و بسیار مصمم و جنگنده عمل کرد.

او ست اول را خیلى آسان ۶ بر صفر برد اما پیروزى در ست دوم از ان جاکوویچ شد. نادال اما ست سوم را که پر از لحظات هیجان‌انگیز و رد و بدل‌هاى دیدنى بود ۶ بر یک به نفع خود خاتمه داد و رکورد جالب ٣۴ عنوان قهرمانى مسابقات هزار امتیازى تنیس را به نام خود ثبت نمود. این موفقیت در ضمن هشتاد و یکمین قهرمانى نادال در یک تورنمنت در دوران طلایى تنیس وى بود.

نادال در ماه‌هاى اخیر در رقابت‌هاى هزار امتیازى مونت کارلو، بارسلون و مادرید در مرحله نیمه نهایى مغلوب شده بود. او هنگام دریافت جام قهرمانى در رم گفت: مقابل فدرر و جاکوویچ باید تمام توان جسمى، روحى و مهارت‌هاى فنى را به نمایش گذاشت تا بتوان از آنها امتیاز گرفت.

گریک روزدسکى ‌تنیس‌باز انگلیسى – کانادایى نفر دوم پیشین رده‌بندى مردان جهان و مفسر کنونى تنیس رادیو و تلویزیون مى‌گوید: نادال جنگنده‌ترین ‌تنیس‌باز کنونى دنیاست.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

دولت اتریش با رای عدم اعتماد پارلمان سقوط کرد

cafeliberal

معترضان در سودان: نیروهای امنیتی بیش از ۱۳ نفر را کشتند

cafeliberal

فضای مجازی، محدودیت جدید انضباطی برای دانشجویان

cafeliberal

اقدام عجیب حکومت در شرایط تحریمی: پرداخت ۱۵۰ میلیون یورو از ذخائر ارزی به «صدا و سیما»!

cafeliberal

فرماندهان نیروی مسلح هشدار می دهند که رژیم درباره قدرت موشکی خود مذاکره نمی کند

cafeliberal

تصویر جنجال برانگیز مسئولان خوزستان

cafeliberal