14.4 C
تهران
یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹

نامه مادر نرگس محمدی به رئیسی: نگران جان او در زندان زنجان‌ام

عذرا بازرگان، مادر نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر ایران در نامه‌ای به ابراهیم رئیس، رئیس قوه قضاییه نوشته که دخترش پس ازگذراندن شش سال زندان به خاطر اعتراض به حوادث آبان‌ماه امسال در زندان اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به زندان زنجان تبعید شده است. زندانی که محل نگهداری زندانیان عقیدتی نیست.

تقی رحمانی، همسر خانم محمدی در همین رابطه به دویچه‌وله فارسی گفت که نرگس محمدی تا کنون دو بار از سوی زندانیانی که به اتهام ارتکاب به قتل عمد محکوم به اعدام شده‌اند، تهدید جانی شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

به گفته او علت نوشتن این نامه به رئیس قوه قضاییه نیز همین است. مادر خانم محمدی در نامه‌اش به ابراهیم رئیسی نوشته است که اعزام او به زندان زنجان هیچ توجیه قانونی ندارد زیرا «نرگس سال‌ها است که ساکن تهران است». سخنگوی قوه‌قضائیه علت تبعید نرگس را بازگشت موطن وی اعلام کرده است. 

مادر نرگس محمدی در همین نامه از مشاهدات خود در ملاقات با دخترش نوشته است: «من خودم ۲۰ جای کبود در بازو و پاهای وی مشاهده کردم اما مقامات مربوطه اجازه نداده‌اند که پزشکی قانونی گزارش ضرب و شتم نرگس را به ما بدهد.»

عذرا بازرگان به شدت نگران جان نرگس محمدی است. او به قوه قضاییه هشدار داده است: «شرایط زنجان زندان برای نگهداری دخترم من مناسب نیست. من چگونه آرامش داشته باشم که خبر مرگ امثال جوان ناکام ( شیرعلی) را به وسیله زندانیان بزهکار در زندان شنیده‌ام. زندان زنجان، زندانیان جرائم مختلف به جز اتهامات عقیدتی دارد.»

تقی رحمانی به دویچه‌وله فارسی می‌گوید همسرش نه فقط تهدید شده، بلکه ازمحرومیت‌های بسیاری نیزرنج می‌برد. فرزندان او اکنون شش ماه است صدای مادر خود را نشنیده‌اند. خود او سال‌هاست از دیدار یا حرف زدن با نرگس محمدی محروم است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

نرگس محمدی از شنبه ۳۰ آذر همراه با چهار زندانی دیگر، در همبستگی با خانواده‌های آسیب دیده از سیل و زلزله و اعتراضات آبان ماه، در دفتر زندان اوین تحصن کرده بود. این تحصن که قرار بود تا پنجشنبه ۵ دی، مصادف با چهلم جان‌باختگان اعتراضات اخیر ادامه یابد، ابتدا با پنج نفر شروع شد و سپس سه زندانی دیگر به آن پیوستند. مسئولان زندان اوین تحصن‌کنندگان را ممنوع الملاقات کرده و حق تماس تلفنی را از آنها گرفتند.

به دنبال این تحصن او را روز چهارشنبه ۴ دی همراه با ضرب و شتم به زندان زنجان منتقل کردند. تقی رحمانی در کانال تلگرامی و در توییتر خود از این اقدام به عنوان “تبعید اجباری” همسرش یاد کرد. او نوشت «رئیس زندان چند بار نرگس محمدی را به دیوار کوبیده و در جریان درگیری ماموران، دست‌های نرگس زخمی و همراه خون‌ریزی بوده است».

اکنون نرگس محمدی علاوه بر خشونت با تهدید زندانیان محکوم به قتل نیز روبروست که به گفته همسرش معتاد نیز هستند. مادر نرگس محمدی به ابراهیم رئیس نوشته است که کمترین تقاضای او بازگرداندن دخترش به زندان اوین است. اوگفته: «من نگران سلامت جسمی و امنیت جانی او هستم. من قوه قضائیه را مسول حفظ امنیت جانی و سلامت جسمی دخترم می‌دانم به عنوان یک مادر این خواسته‌ام را پی خواهم گرفت.»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

یادداشت نور پهلوی در دفاع از حقوق زنان صدای اصلاح‌طلب و اصولگرا را درآورد!

cafeliberal

سایت شهرداری اصفهان: از تحویل دوچرخه به بانوان محترم و افراد زیر ۱۵ سال معذوریم

cafeliberal

کودکان دارای اوتیسم؛ کمبود امکانات دولتی و همدلی جامعه

cafeliberal

تجمع اعتراضی صدها تن از کشاورزان اصفهان در اعتراض به برداشت آب از زاینده رود + فیلم

cafeliberal

حضور کادر پزشکی و درمان در خط مقدم نبرد با کُرونا؛ بدون تجهیزات و با حقوق معوقه! 

cafeliberal

شایعات پیرامون قتل میترا استاد همسر دوم محمد علی نجفی: او عامل اطلاعاتی سپاه پاسداران علیه “اصلاح طلبان” بوده است

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader