5.4 C
Tehran
پنج شنبه, 30 آبان , 1398

نام‌های اینستاگرام و واتساپ تغییر می‌کند؛ افزوده شدن نام «از فیسبوک» به آن‌ها

به نظر می‌رسد مدیران فیسبوک تصمیم دارند اینستاگرام و واتساپ را هم به سرنوشت شبکه اجتماعی اولیه خود دچار کنند. به نظر شما چه تصمیمی مهم‌تر از تغییر نام این دو شبکه اجتماعی می‌تواند روی آن‌ها تاثیر منفی بگذارد.

فیسبوک تصمیم گرفته است نام خود را به اینستاگرام و واتساپ اضافه کند. به‌زودی نام Instagram به «Instagram from Facebook» و نام WhatsApp به «WhatsApp from Facebook» تغییر پیدا خواهد کرد.

فیسبوک قبلا این تغییر نام را برای برخی از اپلیکیشن‌ها و شرکت‌های خود انجام داده است و کاملا تایید شده به‌زودی شاهد نام‌های «اینستاگرام از فیسبوک» و «واتساپ از فیسبوک» خواهیم بود.

نام‌های جدید در عنوان اپلیکیشن‌های اینستاگرام و واتساپ هر دو فروشگاه اپ‌استور و گوگل‌پلی ظاهر می‌شود ولی احتمالا روی دستگاه شما همان نام فعلی اپلیکیشن‌های باقی خواهد ماند (حداقل تا کنون).

احتمالا عبارت «از فیسبوک» در صفحه اسپلش (تصویر هنگام بارگذاری یک برنامه) این اپلیکیشن‌ها ظاهر می‌شود چون فیسبوک قبلا این تغییر را برای شرکت اوکلیوس انجام داده است.

بخشی از فیسبوک

سخنگوی فیسبوک به طور شخصی به نشریه The Information گفته است با تغییر این نام‌گذاری‌ها در پی شفاف‌سازی بیشتری محصولات و خدمات فیسبوک بوده و می‌خواهند نشان بدهند اینستاگرام و واتساپ بخشی از فیسبوک هستند.

پیش از این، مارک زاکربرگ اعلام کرده بوده به دنبال طراحی یک سیستم رمزنگاری انتها به انتها مشترک میان فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ هستند.

در حال حاضر، هر دو اپلیکیشن اینستاگرام و واتساپ به طور مجزا از فیسبوک اجرا می‌شوند که اتفاقا همین موضوع دلیلی بر موفقیت‌شان شده است. بسیاری از نوجوانان و جوانانی که از فیسبوک دلسرد شدند؛ به سوی این اپلیکیشن‌ها گرایش پیدا کردند و به وضوح بر محبوبیت آن‌ها افزودند.

تغییر نام اینستاگرام و واتساپ در حالی دارد از سوی فیسبوک کلید می‌خورد که خرید این شرکت‌ها و دیگر قراردادای تملکی فیسبوک زیر ذره‌بین کمیسیون تجارت فدرال امریکا است تا ناقض قوانین ضد انحصاری نباشند.

دیروز وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده  کمیسیون تجارت فدرال امریکا در حال بررسی قراردادهای خرید فیسبوک است و ممکن است این شرکت تخلفاتی در این زمینه داشته باشد.

حالا نظر شما درباره نام‌های جدید اینستاگرام و واتساپ چیست؟ نظرات خود را درباره این تصمیم فیسبوک با ما در میان بگذارید!

منبع

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

اکنون دوربین اپلیکیشن ترجمه گوگل می‌تواند به طور خودکار بیش از ۱۰۰ زبان را تشخیص و فوری ترجمه کند

cafeliberal

تشخیص آلزایمر با آزمایش خون

cafeliberal

استفاده از هوش مصنوعی در مبارزه با پورنوگرافی کودکان

cafeliberal

هکرها مرورگر وب تسلا مدل ۳ را هک کرده و این خودرو را به خانه بردند

cafeliberal

همکاری دو رقیب: ب‌ام‌و و دایملر مشترکا خودرو خودران می‌سازند

cafeliberal

تست روانشناسی: ترکیب رنگی که انتخاب می‌کنید؛ نشان‌دهنده شخصیت شما است

cafeliberal