7.8 C
Tehran
جمعه, ۳ اسفند , ۱۳۹۷

نرگس محمدی: آیا سزاوار است بجای پاسخ به مطالبه حق مداوایم، تلفن کودکانم را قطع کنید؟

نرگس محمدی که اینک دوران محکومیت خود را در زندان می گذراند در نامه‌ای به دادستان تهران از صدور دستور جدید این مقام قضایی درخصوص تلفن زدن انتقاد کرد.

نرگس محمدی در نامه خود از دادستان تهران پرسیده است: «آیا سزاوار است بجای پاسخ به مطالبه حق مداوایم، تلفن کودکانم را قطع کنید؟»

نرگس محمدی و فرزندانش

نرگس محمدی نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر چند روز قبل با نازنین زاغری، دیگر زندانی محبوس در بند زنان زندان اوین، در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بودند که در اعتراض به چگونگی نحوه رسیدگی به وضعیت درمانی‌شان به مدت سه روز از تاریخ ۹۷/۱۰/۲۴ تا ۹۷/۱۰/۲۶ اعتصاب غذا می‌کنند.

به گزارش وبسایت کانون مدافعان حقوق بشر، متن نامه نرگس محمدی به دادستان تهران به شرح زیر است:

«جناب آقای جعفری دولت آبادی
دادستان محترم
با سلام و احترام

از ۲۶ تیرماه ۹۴ تا ۲۶ تیرماه ۹۵ به دستور مقام دادستانی و وزارت اطلاعات از شنیدن صدای کودکان خردسال و بی‌گناهم محروم بودم. پس از ۱۹روز اعتصاب غذا، دادستان تهران طی نامه‌ای کتبی و در حضور وکیل و دادیار محترم وقت، جناب آقای حاجیلو، مجوز تلفن به علی و کیانا را روزهای شنبه و برای هر کدام ۱۵دقیقه صادر کردند و من اعتصابم را شکستم.

امروز شنبه ۱۵دی ۹۷ برای تلفن به کیانا وعلی رفتم. گفتند از امروز دستور قضایی آمده فقط ۱۰دقیقه فرصت گفتگو با بچه‌هایت را داری. حساب کردم ۵ دقیقه اول حتماً صرف شماره‌گیری با خط‌های خراب زندان برای خارج از کشور می‌شود. ۲ دقیقه هم اپراتور پیغام می‌دهد. من باید در ۳ دقیقه با دو کودک خردسالم در پاریس حرف بزنم، این در حالی است که بیش از سه سال و نیم است که ندیدمشان.

آیا این کار به معنای قطع تماس تلفنی من و کودکانم نیست؟ آیا چنین شیوه‌ای شکنجه روحی و روانی و اعمال فشار طاقت‌فرسا بر یک مادر زندانی نیست؟

جناب دادستان
می‌گویند این دستور، دستور قضایی است و ما زیر نظر دادستان تهران هستیم.

۲۶ تیر ۹۵ نامه و مجوز کتبی حضرتعالی به من ابلاغ شد که هر شنبه با کودکانم صحبت کنم و من اعتصابم را شکستم و امروز شما رأی و ابلاغ خود را شکستید. آیا سزاوار بود درست زمانی که حق مداوایم را طلب کردم تماس با کودکانم را نیز از دست بدهم؟ آیا این رسم حکومت‌داری و عدالت‌مداری است؟

بنابراین اعلام می‌کنم که در اعتراض به این عمل که جنبه انتقامجویی دارد و غیرقانونی است از این تاریخ تا اعاده وضعیت قبل، از تلفن زدن خودداری می‌کنم.
نرگس محمدی
زندان اوین»

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

«کنفرانس ورشو» مانور آمریکا و متحدانش علیه جمهوری اسلامی؛ ظریف: «سیرک مذبوحانه ضدایرانی!»

cafeliberal

فشارها برای تحمیل برجام‌های دیگر در راه است/ اسامی ۸ تن از امضاکنندگان نامه جام زهر به رهبر انقلاب

Jahan

آیا شکست های ایران از عراق پس از پایان جنگ تمام شده؟

cafeliberal

از اجباری کردن حجاب تا انتقاد از چماق بر سر سر زنان(+ویدئو)

cafeliberal

شما زیر سایه نظام ایستادگی کنید، من با دلارها فرار می‌کنم!

cafeliberal

نامش #یاسمن_آریانی است

Jahan