4.7 C
تهران
دوشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۸

نزدیک بود فاجعه سرنگونی هواپیما با موشک اینبار در سوریه تکرار شود؛ پرواز تهران

یک فروند هواپیمای ایرباس حامل ۱۷۲ مسافر که از تهران به مقصد دمشق در پرواز بود، حدود ساعت ۲ بامداد پنجشنبه به وقت محلی و در حالی که به پایتخت سوریه نزدیک می‌شد، در آستانه برخورد با موشک‌ قرار گرفت.

روزنامه واشنگتن پست روز جمعه ۱۸ بهمن به نقل از وزارت دفاع روسیه نوشت، این هواپیما در حالی با این وضعیت روبرو شد که پدافند ارتش سوریه در واکنش به حمله‌ هواپیماهای اسرائیلی اقدام به پرتاب موشک کرده بود.

ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه می‌گوید، در پی بروز این شرایط خطرناک، هواپیمای مذکور مسیر خود را به سمت پایگاه هوایی الحمیمم که در اختیار ارتش روسیه قرار دارد تغییر داد و به سلامت به فرود آمد.

از جزئیات این پرواز اطلاعات اطلاعات زیادی منتشر نشده است. پیشتر ایالات متحده نسبت به پروازهای تهران – دمشق هشدار داده بود. آمریکا می‌گوید ایران در پوشش پرواز‌های مسافربری به سوریه سلاح، پول و نیرو می‌فرستد. ایالات متحده، هواپیمایی آسمان از ایران را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

در حالی خطر از بیخ گوش مسافران این پرواز گذشت که تنها یک ماه پیش، هواپیمای مسافربری اوکراینی که از تهران به مقصد کی‌یف پرواز می‌کرد هدف دو موشک سپاه پاسداران قرار گرفت. این ماجرا به یک رسوایی در ایران تبدیل شد چون مقامات ایران سه روز مخفی‌کاری کرده بودند و علت سقوط هواپیما را نقض فنی‌ بیان می‌کردند. ​https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

واقعه شهر لیمبورگ آلمان؛ حمله تروریستی یا تصادف رانندگی؟

cafeliberal

مذاکره نمی‌کنیم!

cafeliberal

"موافقت تاریخی" درباره مسابقه جودو‌کاران ایران با اسراییل

cafeliberal

شهرآورد ۹۲ سرخابی‌های پایتخت؛ رویارویی بهترین خطوط دفاع و حمله لیگ ایران

cafeliberal

آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد

cafeliberal

پرزیدنت ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز: قصد جنگ با ایران را نداریم، ولی نمی گذاریم به جنگ افزار اتمی مجهز گردد»

cafeliberal
ajax-loader