32.9 C
Tehran
شنبه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۸
سیاست-جامعه

نمایش موشکی، حمله به پهلوی‌ها و وعده‎های توخالی در مراسم حکومتی ۲۲ بهمن

راهپیمایی حکومتی ۲۲ بهمن، در ایران برگزار شد. مراسمی که در آن سپاه پاسداران به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی انواع و اقسام موشک‏‌های خود را به نمایش در آورد و حسن روحانی به عنوان سخنران اصلی مراسم اعلام کرد برای ساخت موشک از کسی اجازه نخواهیم گرفت.

در تصاویر دیده  می‌شود که در مقابل جایگاهی که حسن روحانی سخنرانی می‎کرد چند گروهان نظامی مستقر شده و مقابل آن سکوی خبرنگاران قرار دارد. در فاصله بسیار دور مردمی تجمع کرده‌اند که با چند ردیف نرده آهنی از جایگاه فاصله دارند و ماموران در این فاصله مستقر هستند

روحانی در سخنان خود به «ویژگی خاص» ۲۲ بهمن امسال اشاره کرد که به گفته او «نقشه‌های یک‌ساله دشمنان بود که نقش بر آب شد» و تاکید کرد که «دشمن هرگز به اهداف شوم خود نخواهد رسید.»

او در مقدمه سخنرانی خود شاهان قاجار و پهلوی را سست عنصر و خائن نامید و عنوان کرد در دوران آن‎ها بخش‎هایی از ایران جدا شد و آنها علاوه بر اینکه به دین، فرهنگ، رفاه و زندگی مردم خیانت کردند، به تمامیت ارضی ایران نیز خیانت کردند. واقعیت این تحریف‌های روحانی که علیه خاندان پهلوی بود با مراجعه به منابع تاریخی روشن می‌شود اما او از این فراتر رفت و مدعی شدکه آنها حتی در تحریک صدام برای حمله به ایران نیز نقش داشتند!

رئیس جمهوری اسلامی ایران در این سخنان بخشی را به صحبت در باره‏‌ی توانایی‎های نظامی جمهوری اسلامی اختصاص داد و عنوان کرد «امروز همه دنیا بدانند قدرت جمهوری اسلامی ایران به مراتب از روزهای رزم و جنگ بیشتر است. امروز نیروهای مسلح ما در تهیه انواع سلاح و مهمات خودکفا هستند. امروز ۸۵ درصد تجهیزات و مهمات و نیازمندی‎های ما به دست نیروهای داخلی ساخته می‌شود. ما برای ساختن انواع موشک‌ها… از کسی اجازه نگرفته‌ایم و نخواهیم گرفت.»

او در ادامه باز هم بر قدرت تسلیحاتی موشکی و پیشرفت در صنایع نظامی که کشورهای اروپایی نیز نسبت به آنها حساس هستند، تاکید کرد و گفت «راهمان و قدرت نظامی را ادامه می‎دهیم.»

نمایش موشک‎های بالستیک سپاه در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷

روحانی با کلی‎گویی در مورد «جمهوریت»، «اسلامیت»، «پیروزی بر توطئه‌ها» و «فرهنگ جهاد، شهادت و ایثار» و موارد مشابه دیگر، آن‌ها را دستاوردهای انقلاب دانست و مدعی شد اگر انقلاب اسلامی، «انقلاب ایرانی» بود «نمی‌توانست مقابل توطئه‌ها مقاومت کند و اسلامیت این نظام است که توانسته ما را در برابر انواع خطرات حفظ کند.»

رئیس دولت دوازدهم در ادامه مدعی شد، «امروز در جامعه ما دموکراسی به معنای واقعی کلمه وجود دارد» و افزود «ما آن نظام و رژیمی نیستیم که بگوییم فقط یک حزب به نام رستاخیز وجود دارد. احزاب، مجله‌ها و روزنامه‌ها در این کشور آزاد هستند و همه مسئولان باید با سعه صدر با انتخابات برخورد کنند.»

روحانی در تمام طول سخنرانی تلاش کرد وضعیت کشور در طول چهل سال حیات جمهوری اسلامی را با وضعیت ایران در عصر پهلوی مقایسه کند و این مقایسه در مورد تشریح پیشرفت‎های نظام در حوزه اقتصاد که اتفاقا بزرگترین شکست آن است، بیشتر به چشم می‌خورد. وی در نهایت پس از اعلام آمار و ارقام در حوزه جمعیتی، کشاورزی، ریل‎سازی، سوادآموزی، بهداشت و… تاکید کرد در سه مسئله پیشرفت جمهوری اسلامی جای تردید ندارد: در علم و دانش، بهداشت و درمان، رفاه اجتماعی و عدالت اجتماعی!

روحانی در سخنرانی خود از گفتگو و «تعامل» با دنیا گفت در حالی که چند صد متر آنطرف‎تر بسیجی‌ها رهبران دنیا را به شکل تابلوهایی از گرگ و روباه و سگ حمل می‎کردند!

روحانی در این سخنرانی هیچ اشاره‎ای به مشکلات اقتصادی عملا موجود نکرد اما گفت «ما تنها کشوری هستیم که بدون اینکه در برابر دشمنان سر فرود آوریم حق هسته‌ای ما در سازمان ملل و شورای امنیت تثبیت شد.»

وی سپس شروع به تکرار وعده‌های توخالی خود کرد و با اشاره به اینکه «انقلاب به جوانان و زنان ما شخصیت داد» گفت: «ما به شفافیت ادامه می‌دهیم تا با فساد مبارزه کنیم»، «از اقشار مستضعف حمایت می‌کنیم»، «فضای کسب و کار و خصوصی‌سازی را بهبود خواهیم بخشید»، «بحران آب و محیط‌زیست را کنترل کرده و نهادهای مالی و بانک‌ها را تنظیم می‌کنیم» و سپس از ملت خواست «در جنگ بزرگ روانی، اقتصادی و تبلیغی دشمنان» پست سر «رهبر» بمانند.

نمایش ماکت موشک حججی روی یک تاکسی در حاشیه راهپیمایی حکومتی ۲۲ بهمن توسط حامیان حکومت

روحانی سپس گفت: «آمریکا اعلام کرده بود دی ماه سال گذشته، اردیبهشت و مرداد امسال، ۱۳ آبان و ایام کریسمس، ایران را زمین می‌زنیم که نتوانست. قول داده بودند که ۲۲ بهمن همه سران رژیم فاسد آمریکا در ایران باشند که نشد و نخواهد شد، به این دلیل که ملت ما به خداوند و ائمه و رهبر شجاعشان ایمان دارند و پشت سر رهبری حرکت می‌کنند. ما بی‌تردید در این مبارزه موفق خواهیم بود.»

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

رسانه های عربی: وزیر خارجه عمان، به ماموریت از جانب ایالات متحده، در سفر به تهران، به رژیم ایران هشدار داد

cafeliberal

سپاه پاسداران برای غلبه بر دشمن فرمول می سازد

Jahan

عربستان سعودی محدودیت سفر به خارج برای زنان را لغو می‌کند

cafeliberal

ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن، «ماکت» ناو نیمیتس نیست!، رضا تقی زاده

Jahan

بازداشت دو نظامی ایرانی در ولایت فراه افغانستان؛ منابع افغان می‎گویند تحویل ایران داده شدند

cafeliberal

امضای توافقنامه‌‌های۶۴ میلیارد دلاری در پایان نشست "راه جدید ابریشم"

cafeliberal