نماینده مجلس: مافیای خودروسازی مانع ورود سرمایه‌ خارجی است

محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خبرگزاری خانه ملت گفته است سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت خودروسازی ایران در صورتی راهگشا خواهد بود که سرمایه‌گذار ۵۱ درصد سهم کارخانه را در اختیار بگیرد. 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

این نماینده مجلس همچنین گفته است که اگر شرایط سیاست گذاری‌ها و تصمیم گیری‌ها با سرمایه‌گذار خارجی باشد حقوق کارگر از ۱۰۰ دلار به ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند که در این شرایط می‌توان به بهبود وضعیت کارگر هم امید داشت.

اما آیا سرمایه‌گذاران خارجی در شرایط تحریم‌های شدیدی اقتصادی آمریکا علیه ایران علاقه‌ای به بازار خودرو ایران دارند؟

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، پائین بودن سطح حقوق، ارزان بودن هزینه آب، برق و گاز می‌تواند جاذبه‌ای برای سرمایه‌گذاران خارجی باشد به ویژه آنکه این سرمایه‌گذاران به دلیل گران بودن حقوق کارگران چینی دیگر علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در چین ندارند.

این نماینده مجلس اشاره‌ای به تحریم‌های آمریکا علیه ایران نکرده است که به دلیل تحریم‌های آمریکا از ایران خارج شده‌اند. 

پس از توافق هسته ای در قرارداد جدید همکاری مشترک ایران و خودروسازی رنو که در سال ۹۶ منعقد شد قرار بود ایران به بزرگترین تولید کننده خودروهای رنو تبدیل شود. 

براساس این قرارداد، شرکت رنو در فاز نخست حدود ۶۶۰ میلیون یورو سرمایه گذاری کرد و مقرر بود نخستین تولید مشترک بین خودروسازان ایرانی و شرکت رنو اواخر سال ۹۷ وارد بازار شود. ولی اواسط این سال در پی بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران رنو و دیگر شرکت خودروسازی فرانسوی فعال در ایران یعنی پژو از این کشور خارج شدند.

به گفته کارشناسان، تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران باعث شده است که صنعت خودروسازی بیشتر دچار بحران شود.

این در حالی است که به گفته منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، مافیای خودرو نیز در بدنه دولت نفوذ و رخنه کرده‌اند و به دلیل منافع خود مانع ورود سرمایه‌گذاران خارجی و فعالیت آنها در خودروسازی ایران شده است.

این نماینده مجلس همچنین علت ناموفق بودن صنعت خوردسازی را “سیاسی شدن” این صنعت و حضور مدیران سیاسی و دولتی در این صنعت می‌داند.

منصوری با بیان اینکه بخشی از مافیای خودرو در ساختار دولتی خودروسازان حضور دارند، تاکید کرد که در صورت موفقیت رنو و پژو در ایران افراد بی‌کفایت حاضر در این صنعت باید بساط خود را جمع می‌کردند.

خودکفایی داخلی یا صدور قطعات از خارج؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خودکفایی از صفر تا صد در صنعت خودروسازی را ضروری نمی‌داند و پیشنهاد می‌کند که باید از ظرفیت سایر کشورها برای تامین قطعات موردنیاز تولید استفاده کرد.

همزمان با اظهارات این نماینده مجلس، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم “خودکفایی و تامین قطعات در صنعت خودروسازی” سخن گفته است.

رحمانی در حاشیه نخستین نمایشگاه “فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید” گفته است که دولت به تولید قطعات در داخل کشور اهمیت می‌دهد و ۱۰ میلیارد دلار به “داخل‌سازی” قطعات و تجهیزات اختصاص خواهد داد.

خصوص‌سازی خودروسازی تا پایان سال

یکی دیگر از عوامل ناموفق بودن صنعت خودروسازی عدم پیشرفت در برنامه خصوصی‌سازی خودروسازی عنوان می‌شود. 

خصوصی‌سازی خودروسازی تابحال عملی نشده  است. وزیر صنعت وعده داده است که خودروسازی‌‌ها تا پایان سال ۹۸ به بخش خصوصی واگذار شود اما میرعلی اشرف عبدالله‌ پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفته است که به دلیل اینکه سهام خودروسازی‌ها در وثیقه است، فعلا امکان واگذاری آن‌ها وجود ندارد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

بنابراین وضعیت خصوصی سازی صنعت خودروسازی با وجود وعده‌های دولت مشخص نیست و در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

خستگی مفرط باعث مرگ بیش از۳۰۰ نفر در انتخابات اندونزی شد

cafeliberal

صحنه‌های «آخرالزمانی» در پلدختر؛ مردم به کوه‌ها پناه برده‌اند!

cafeliberal

جزییات کشته شدن یک مرد ایرانی در ایستگاه متروی برلین

cafeliberal

علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی شد

cafeliberal

راه مذاکرات ایران و آمریکا باز شده است؟، دکتر رضا تقی زاده

cafeliberal

فیلیپین زباله‌های کانادا را پس می‌فرستد

cafeliberal