16.1 C
تهران
سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹

نگرانی خانواده‌های زندانیان سیاسی از شیوع بیماری کرونا در زندان‌ها

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران، از او خواسته‌اند تا پایان دوره بحران مربوط به شیوع ویروس کرونا در کشور، با آزادی یا مرخصی زندانیان موافقت کند.

خانواده‌های زندانیان سیاسی در نامه خود نوشته‌اند: «ما جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی به منظور جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی خواهان آزادی یا حداقل مرخصی قابل‌ قبول زندانیان تا پایان دوران بحران هستیم.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

به گزارش “ایسنا” خانواده‌های محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی، محمد حبیبی، نرگس محمدی، امیرسالار داودی، فرهاد میثمی، رویین عطوفت، جعفر عظیم‌زاده، شهناز اکملی، مجید آذرپی، آتنا دائمی، سام رجبی، مراد طاهباز، نیلوفر بیانی، عبدالرضا کوهپایه، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، طاهر قدیریان، ندا ناجی، مهرداد محمدنژاد، محمد ابوالحسنی، پیمان کوشک باغی، ارس امیری، جعفر فاضل و علیرضا گلی‌پور این نامه را امضا کرده‌اند.

روز گذشته نیز صدیقه مالکی‌فر، همسر هاشم خواستار، زندانی سیاسی در مشهد خبر داد که خانواده‌های ۱۴ زندانی سیاسی در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه، خواستار نجات فوری زندانیان از “خطر ویروس کرونا” از راه آزادی یا مرخصی آنها شدند.

این ۱۴ زندانی سیاسی کسانی هستند که چندی پیش در نامه‌ای سرگشاده خواستار استعفای آیت‌الله خامنه‌ای شدند. آنها در حال حاضر در زندان‌های مشهد و تهران و کاشان به‌سر می‌برند. نویسندگان نامه عواقب “انتشار این بیماری خطرناک در میان زندانیان” را بر عهده قوه قضائیه دانسته‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

از سوی دیگر رضا خندان، همسر نسرین ستوده، در پست کوتاهی در فیسبوک نوشت: «جان زندانیان به دلیل گسترش بیماری کرونا و احتمال بالای ورود ویروس به داخل زندان به شدت در خطر است.»

آقای خندان معتقد است مسئول هر اتفاقی در این رابطه قوه قضائیه است. به ویژه که زندانیان سیاسی، بی‌گناه‌اند و هیچ دلیلی در نگهداری آنان در زندان وجود ندارد. همه‌ آنها باید مرخص شوند.

همسر نسرین ستوده هم‌چنین می‌گوید: «زندانیان غیرسیاسی با وثیقه و کفالت تا حد ممکن تا زمان مهار بیماری آزاد و تمهیدات کافی برای کنترل ورود افراد مبتلا به این ویروس به داخل زندان به اجرا گذاشته شود.»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

یادبود ۷۵مین سالگرد بمباران درسدن با برگزاری مراسم گسترده

cafeliberal

 درباره حمله اخیر به تاسیسات نفتی آرامکو

cafeliberal

محمدرضا شجریان استاد آواز ایران در بیمارستان بستری شد

cafeliberal

فرمانده نیروهای سنتکام ارتش آمریکا از سنجیدگی و احتیاط آمریکاییان در برابر ایران سخن گفت

cafeliberal

گفتگوی اختصاصی کیهان لندن؛ شاهزاده رضا پهلوی: این نظام برای بقای خودش حاضر به تحمیل جنگ به مردم است!

cafeliberal

بر اساس یک تحقیق نیمی از آلمانها اسلام را تهدید می‌دانند

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader