2.7 C
تهران
سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان  در راه سفرش به ایران گفته است «حفظ برجام مهمترین محور گفت و گو با ایران است»

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان  در راه سفرش به ایران گفته است «حفظ برجام مهمترین محور گفت و گو با ایران است»

وزیر امور خارجه آلمان در راستای تلاش‌ها برای برجام روز دوشنبه عازم ایران می‌شود. یک سخن‌گوی وزارت خارجه گفته است که “این سفری به قلب بحران” است. سفر ماس دو هفته  پس از دیدار او با پمپئو انجام می‌شود.

ماریا آدبار، سخنگوی وزارت خارجه آلمان در باره سفر وزیر خارجه آلمان گفت:  «قصد وزیر خارجه این کشور از سفر به “منطقه ای ناآرام و درگیر بحران” کمک به روند تنش زدایی در فضایی آرام است».

وی افزود: این سفر با  هماهنگی با کشورهای فرانسه و انگلیس که از امضا کنندگان توافق هسته‌ای ایران (برجام) هستند، صورت می گیرد .

ماریا آدبار افزود: ماس در این سفر دوره‌ای با همتایان اردنی، اماراتی و ایرانی خود دیدار و در خصوص همکاریهای دو جانبه و نیز ایجاد منطقه‌ای عاری از سلاحهای کشتار جمعی بحث و تبادل نظر می‌کند

وی گفت: ماس پیشتر نیز در دیدار اخیرش با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در مورد مسائل مورد بحث در سفر خود به ایران رایزنی کرده است.

هر چند سخنگوی وزارت خارجه آلمان در مورد برنامه های دیگر ماس در این سفر سخنی نگفت با این حال احتمال می رود وی با دیگر مقام های این کشورها نیز دیدار داشته باشد.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان هفته ی آینده  همزمان با نخست وزیر ژاپن برای هدفی مشابه به تهران می رود تا در مورد بازگشت مجدد به برجام  با سران حکومت ایران مذاکره کند .

حکومت ایران  یک ماه پیش از عدم تعهد  خود به برخی مفاد مطرح در برجام سخن گفت و اروپایی ها را تهدید کرد که اگر  ظرف ۲ ماه یعنی۲۵روز دیگر به قول و قرارهای خود در زمینه کاهش اثرات تحریم‌های آمریکا عمل نکنند تعهدات دیگر خود در برجام را نیز کاهش خواهد داد.

نوشته هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان  در راه سفرش به ایران گفته است «حفظ برجام مهمترین محور گفت و گو با ایران است» اولین بار در رادیو پیام اسرائیل. پدیدار شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

افزایش شمار اعدام شدگان زندان رجایی شهر کرج در سحرگاه روز چهارشنبه

cafeliberal

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ تحریم عصبانی‌اند

Jahan

روشن‌فکر غرب‌ستیز ِ عاشق دیکتاتور

Jahan

سرلشکر باقری: اگر ایران اراده کند، می‌تواند تنگه هرمز را ببندد

cafeliberal

نامه سعید شیرزاد در حمایت از اسماعیل بخشی و دیگر فعالان کارگری: «تنها راه رهایی در گرو اتحاد و اعتصابات سراسری نهفته است»

cafeliberal

تصاویر دیده نشده از ازدواج غلامرضا تختی و شهلا توکلی در سال ۱۳۴۵ – Gooya News

cafeliberal
ajax-loader