هزاران بازنشسته در تهران و اصفهان تجمع و راهپیمایی کردند

هزاران تن از بازنشستگان صبح روز یکشنبه ۵ اسفندماه در مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران تجمع و با سر دادن شعار، تا مقابل سازمان برنامه و بودجه راهپیمایی کردند.

هزاران نفر از بازنشستگان با حضور در تهران صبح روز یکشنبه ۵ اسفندماه در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و به وضعیت معیشتی خود اعتراض کردند.

این بازنشستگان خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی خود هستند و معتقدند ارائه لایحه بودجه و بررسی آن در مجلس شورای اسلامی، نشان داده است که نه دولت و نه مجلس شورای اسلامی در فکر بهبود اوضاع معیشتی بازنشستگان نیستند.

بازنشستگان معترض در گفتگو با خبرگزاری ایلنا گفته‌اند که سفره ما خالی‌ست و اگر اوضاع همینگونه پیش برود، سال آینده باید در انتظار مشکلات بیشتر باشیم.

ارتقای مستمری‌ها، اجرای قوانین بر زمین ماننده از جمله همسان‌سازی و بهبود سطح بیمه‌های درمانی از جمله خواسته‌های بازنشستگان است و گفته‌اند: «این خواسته‌ها را بارها به گوش مسئولان رسانده‌ایم اما متأسفانه تا امروز هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ایم

«منزلت، معیشت، سلامت، حق مسلم ماست»، «حقوق ما ریالیه، هزینه‌ها دلاریه»، «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «اگر جواب نگیریم دوباره برمی‌گردیم»، «ظلم و ستم کافیه، سفره ما خالیه»، «فریاد،فریاد، از این همه بیداد»، «مجلس به این بی‌غیرتی، هرگز ندیده ملتی» از جمله شعارهای بازنشستگان در این تجمع بود.

همزمان با برگزاری تجمع بازنشستگان در تهران، صدها بازنشسته نیز در شهر اصفهان و مقابل استانداری تجمع کردند. تجمع‌کنندگان در اصفهان شامل بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی، فولاد مبارکه و آموزگاران بودند که خواسته‌هایی مشابه خواسته‌های بازنشستگان در تهران داشتند.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سایه جنگ بر سر ایران؛ تأملى در ساز و کار جهانى و نگرش‌ها

cafeliberal

فدرر، نادال، جاکوویچ و تیم؛ قهرمانى رولان گاروس ٢٠١٩ به کدامیک خواهد رسید؟

cafeliberal

پرزیدنت ترامپ: وضع ایران اصلا خوب نیست؛ آنها می‌خواهند گفتگو کنند

cafeliberal

شاهزاده رضا پهلوی «هرگونه دخالت» در نامه اخیر به ترامپ را رد کرد

cafeliberal

چطور رابطه‌تان را بیشتر از شبکه‌های اجتماعی دوست داشته باشید 

cafeliberal

سخن گوتاه

cafeliberal