40.3 C
Tehran
جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸
سیاست-جامعه

همه سرنشینان یک کشتى هستیم، اگر غرق شویم نه تو مانى و نه من!

ناگهان تمامى دست اندرکاران رژیم در عرض چند ساعت با تشر رهبر با هم دوست ویکصدا شده‌اند. آنها این روزها با نوعى نگاه به یکدیگر مى فهمانند یادتان نرود همه سرنشینان یک کشتى هستیم.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه روز چهارشنبه  با سرداران سپاه دیدار کرد. سران ارتش و سپاه که از بدو تولد سپاه چشم دیدن یکدیگر را نداشتند، تعارفات اغراق‌آمیز و البته دروغین رد و بدل کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با لباس پاسداری

رؤساى قوه قضائیه، مجمع تشخیص مصلحت، مجلس شوراى اسلامى و شوراى نگهبان مدعى شدند که حرکت آمریکا با تروریست خواندن سپاه، ایرانیان را متحد کرده است. ادعایى که مورد تایید حتى ١٠ درصد مردم ایران نیز نیست.

تنها نکته‌اى که هیچیک از مسئولان حکومت زیاد بر آن تاکید نکرده است، جانفشانى و فداکارى مردم در صورت حمله آمریکا به ایران است! احساسى که هرگز در سى سال گذشته در مردم سرخورده و پشیمان از انقلاب ایران دیده نشده است. ترس اصلى رژیم نیز دقیقا از همین است. از اینکه اگر تمام نیروهاى نظامى و امنیتى به جبهه بروند یا به نوعى درگیر جنگ شوند، چه نیرویى مى‌خواهد آتش خیزش مردم را در سراسر ایران خاموش کند.

حسین شریعتمدارى مدیر و سردبیر روزنامه بدون خواننده کیهان چاپ تهران از حسن روحانى رئیس دولت انتقاد کرده که چرا فقط نیروهاى آمریکایى مستقر در آسیا را تروریست خوانده نه تمامى نیروهاى مسلح آن کشور را در داخل و خارج ایالات متحده.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه اخیرا در جریان سفر بشار اسد رئیس جمهورى سوریه به ایران قرار داده نشد و در دیدار او با خامنه اى حضور نداشت. وى به دلیل این تحقیر از سمت خود استعفا داد اما روز چهارشنبه این هفته به اتفاق دو تن از معاونانش عباس عراقچى و مرتضى سرمدى با محمدعلى جعفرى فرمانده سپاه و قاسم سلیمانى فرمانده سپاه قدس دیدار کرد و گفت: وزارت خارجه تا آخرین نفس در کنار شما مقابل آمریکا خواهد ایستاد.

عده‌اى از نماینده‌هاى مجلس هم با پوشیدن لباس پاسدارى، پشتیبانى خود را از سپاه اعلام کردند اما به گفته یکى از فرماندهان سابق سپاه ، آنها خواسته‌اند با این نمایش دروغین، نمایندگى خود را در دوره بعدى انتخابات فرمایشى مجلس شوراى اسلامى قطعى کرده باشند وگرنه بسیارى از آنها علاقه و اعتقادى به سپاه ندارند. مضافا به اینکه پوشیدن یونیفرم سپاه از سوى نمایندگان مجلس واقعا حرکت مضحکى است.

حسن روحانى در دور اول ریاست جمهورى خود مدام صحبت از لزوم باز گذاشتن روزنه‌هایى براى ورود فضاى آزاد به محیط‌هاى دانشگاهى مى‌کرد و معتقد بود که نبود حداقل آزادى براى اظهار نظر و اعتراض به مسئولان، منجر به حرکت‌هاى خشونت‌آمیز و ضد حکومت خواهد شد و هنگامى که فرماندهان سپاه از او خواستند با سخنان خود دانشجویان را تشویق به شورش نکند، گفت: من حقوقدانم و تفنگ ندارم.

اما این هفته بعد از توصیه خامنه‌اى به مسئولان رژیم و اینکه همگى سرنشینان یک کشتى هستیم و در صورت سرنگونى جمهورى اسلامى ، نه تو مانى و نه من، ١٨٠ درجه چرخید و شعار داد که سپاه مدافع آزادى و امنیت منطقه است! اکنون اوضاع به صورتى است که زمان گله‌گزارى از یکدیگر نیست و باید در چنین شرایطى، پیوستگى و همبستگى و انسجام را در کشور بیش از گذشته تقویت کنیم.

او خطاب به دولت آمریکا هم گفت: اگر دنبال ایجاد اختلاف در ایران هستید، اشتباه مى کنید و بدانید بین سپاه و مردم یک رابطه صمیمى وجود دارد!

روز پنجشنبه بانک‌هاى ایران نیز مشمول دستور رهبر رژیم براى اعلام طرفدارى از سپاه شدند. صادق آملى لاریجانى رئیس پیشین قوه قضائیه نیز که عادت دارد در مورد موضوعات خارج از حوزه مسئولیت خود اظهار نظر کند، براى عقب نماندن از غافله گفته است: ملت پشتیبان سپاه است!

صادق آملى لاریجانى که مانند دیگر برادرانش از جمله مسئولان نظرکرده‌ی على خامنه‌اى و در عین حال یکی از نامحبوب‌ترین چهره‌هاى رژیم جمهورى اسلامى است شعار داده که آمریکایى‌ها بدانند همه نهادها و تمام مردم همیشه در صحنه ایران از سپاه پاسداران حمایت مى‌کنند.

یکى از کاربران اینترنت در واکنش به ادعاهای او نوشته: آرزو بر جوانان عیب نیست!

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

در دیدار روحانی با فعالان سیاسی چه گذشت؟

cafeliberal

حماس؛ موشک‌پرانی برای منحرف کردن خشم مردم غزه؟

cafeliberal

یک تحلیلگر آلمانی: ایران، جمهوری اسلامی را پشت سر خواهد گذاشت

cafeliberal

دریا صفایی نخستین ایرانی نماینده پارلمان بلژیک شد

cafeliberal

آمریکا: تنها راه حل بحران، دستیابی به توافقی جدید و بهتر با ایران است

cafeliberal

وای به روزی که بگندد نمک؛ افزایش فرار مالیاتی در میان وکلا

cafeliberal